Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dragoss7483

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2010

  • Mesaj Privat
mi-am montat astazi niste proiectore ceata formate din leduri super luminoase,se va lega politia de mine,trebuiesc omologate rar,eu am de gand sa le folosesc doar pe ceata sa cand am vizibilitate redusa,multumesc pe un opel cosa b
Skip ads

  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
daca le vei folosi doar pe timp de ceata nu cred ca va avea nimic cu tine si nu trebuie omologate rar ,dar sa nu deranjeze pe ceilalti participanti in trafic ,apropo ia pune si niste poze sa vedem si noi ce ai pus poate ne va place si noua si ne vom pune si noi
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
dragoss7483 a scris:mi-am montat astazi niste proiectore ceata formate din leduri super luminoase,se va lega politia de mine,trebuiesc omologate rar,eu am de gand sa le folosesc doar pe ceata sa cand am vizibilitate redusa,multumesc pe un opel cosa b

E o intrebare sau o afirmatie?
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Proiectoare de ceata cu leduri?! Nu stiam ca exista asa ceva! Pune niste poze cu ele ... ceva detali despre ele.
Skip ads

  • siirm

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 3.0 CDTi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
E foarte posibil ca aceste "proiectoare" sa fie de fapt drl-uri.
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Pt ca sa ai sanse mai mici sa se ia politia de tine din cauza proiectoarelor pune huse pe ele, doar pe ceata le folosesti. Fara omologare ramai fara certificat
  • c0st3

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18xe XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2009

  • Mesaj Privat
eu zic ca o sa se ia si soferi din trafic de tine. ceata si pe deasupra leduri (super luminoase), asta e cocalarie pe fata Smile)
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
dar de ce nu asteptati voi pozele?
poate nu e asa o cacanarie ,prima data ar trebui sa vedem poze ,si dupa aceea sa comentam daca este bine sau nu sa le tina pe masina .dragoss7483 poti pune poze te rugam ?
Skip ads

  • hora

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Nu sunt sigur dar nu cumva e ilegala folosirea proiectoarelor de ceata pe vreme buna?
  • c0st3

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18xe XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2009

  • Mesaj Privat
frate eu sunt satul sa merg cu ceata in ochi noaptea! asa fac toti, ca sa vada ei mai bine si de restu ii doare la banana. No Mercy!
  • dragoss7483

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am facut niste poze sa le vedeti


Ultima modificare facuta de dragoss7483 la Dum 19 Dec, 2010 10:32 pm
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
din ce imi dau seama sunt drl-uri
acele leduri care sunt vizibile ziua mult mai puternic decat niste leduri normale ,
pe ceata nu stiu cat de folositoare sunt ca sunt albe si pe ceata vei avea un perete de ceata in fata
daca chiar vrei sa iti de ajutor ar fii trebuit sa fie galbene ,din cate stiu eu lumina galbena este cea mai indicata pe tipm de ceata
ca o idee ce pret au avut
pentru ca eu am vazut niste drl-uri la un pret exorbitant,aveau cam aceeasi dimensiune ca astea .am mai vazut si prin oras montate la masini cen skoda octavia 2 ,audi, mertz,in bara si arata bine ,sunt mai lungi si au cate 5-6 leduri pe un proiector dasta ,dar zici ca sunt turnate pe bara asa de bine sunt puse ,cred ca sunt speciale pentru modelul respectiv
ca pret ce am vazut eu ,350 ron ,iar ca un pret de reprezentanta mercedes,din surse sigur un proiector este 500 lei
legat de ledurile tale nu cred ca trebuiesc omologate darrrrr,
depinde cum le folosesti ,
pana una alta sa le stapanesti sanatos.
Skip ads

  • dragoss7483

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2010

  • Mesaj Privat
eu lucrez la un service audio tv si avem si un magazin de piese electonice,avem o diversitate de accesori cu leduri de diferite culori,nu de mult mi-am schimbat becurile in bord cu led albastru,pretul la {proictoarele} astea a fost de 60 lei set si sunt formate din 16 led
  • dragoss7483

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2010

  • Mesaj Privat
.astea sunt pozele cu {proiectoarele }
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu zic ca sunt nitel cam prea puternice (asta e una) si ca, din cauza culorii, atunci cand le vei folosi (daca le vei folosi doar atunci cand trebuie) or sa fie cam "degeaba".
  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
am montat si eu ceva pe masina . sa fie de day light . mie imi plac . oare se ia politia de mine? pana acum nu am avut probleme.
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
jE a scris:Eu zic ca sunt nitel cam prea puternice (asta e una) si ca, din cauza culorii, atunci cand le vei folosi (daca le vei folosi doar atunci cand trebuie) or sa fie cam "degeaba".

Nu sunt puternice deloc. Sunt doar de imagine, fiindca led-ul nu da lumina indeajuns pentru a fii folositoare. Ledurile sunt bune sa fie vazute, nu sa lumine.
  • RaduAL

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Daca vei da peste un prost cu cascheta care habar nu are de capul lui, veti lua amenda : modificari aduse la sistemul de iluminare - DRL-urile after market atrag foarte usor atentia politiei sau a RAR-ului. Eu am condus un DS3 timp de o saptamana, care are DRL din fabrica pe lateralele spoiler-ului, vertical asezate, si m-a oprit politia de 3 ori...........dar fiecare cu bafta lui
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR