Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • salajandani

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2009

  • Mesaj Privat
mi-am montat un car pc mai demult in masina si tot nu am avut timp sa ma mai ocup de el am si eu cateva probleme daca ma poate ajuta cineva
am un eee box cu alimentare de laptop de masina mi-am facut aux la cdr500 dar cand bag pc pe aux mi se aude foarte multe zgomote
nu se intelege nimic ideea e ca am mai montat si o statie cu tub ( cuplata la un ipod fara curent din masina ) si merge ok statia cu tubu dar cand plec de pe lok se aude parca intrerupt
stie cineva ce poate sa aiba?
Skip ads

  • Gigi46

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2010

  • Mesaj Privat
si asta numesti tu tuning?
o cautare inainte de a deschide un post ai incercat... ai mai multa vechime pe aici decat mine, dar regulamentul e cam greu, nu?
ia uite: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=34575
  • m.nyck

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

Problemele pot fi mai multe.
In primul rand aux la cdr 500 nu se face cum l-ai facut tu. Deasemeni pe partea de audio se lucreaza numai cu cabluri ecranate.
Din PC ai un semnal audio amplificat deja care contine anumite frecvente parazite si daca in de aux nu este cum trebuie acele frecvente se amplifica foarte mult, iar la cum ai facut intrarea de Aux mai ai si zgomotul de fond al CD-ul.
Mai conteaza mult si calitatea cablurilor de alimentare si audio de la statia de amplificare.
  • salajandani

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Gigi46 a scris:si asta numesti tu tuning?
o cautare inainte de a deschide un post ai incercat... ai mai multa vechime pe aici decat mine, dar regulamentul e cam greu, nu?
ia uite: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=34575



si ce gata daca sia facut si altul la mine nu mai e tuning?ha
ala e topicul lui si vorbeste ce vrea pe el el are laptop eu am pc e o mica mare diferenta
Skip ads

  • salajandani

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2009

  • Mesaj Privat
m.nyck a scris:Salut,

Problemele pot fi mai multe.
In primul rand aux la cdr 500 nu se face cum l-ai facut tu. Deasemeni pe partea de audio se lucreaza numai cu cabluri ecranate.
Din PC ai un semnal audio amplificat deja care contine anumite frecvente parazite si daca in de aux nu este cum trebuie acele frecvente se amplifica foarte mult, iar la cum ai facut intrarea de Aux mai ai si zgomotul de fond al CD-ul.
Mai conteaza mult si calitatea cablurilor de alimentare si audio de la statia de amplificare.



salut

cd e un cd silent si ori cum e anulat e mai complicat Smile deci cd in masina la mine nu mai functioneaza (scoasa panglica) doar sa creada casu ca daca nu are nici un cd in el imi trece automat pe radio deci in momentul de fata nu am nici un zgomot in boze eu zic ca e ceva bucla de masa eu asa cred
  • salajandani

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Problema s-a rezolvat cu un simplu filtru 'noise filter de pe ebay
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
salajandani a scris:
ala e topicul lui si vorbeste ce vrea pe el el are laptop eu am pc e o mica mare diferenta


Nu e topicul lui, e un topic general despre CarPC pe Astra G - te rog sa continui discutia acolo
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR