Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • scuty

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2010

  • Mesaj Privat
salutare tuturor si bine v`am gasit.sunt nou pe acest site si sper ca am postat unde trebuie.

Am si eu o problema cu flash`urile nu`mi merg deloc.Faza lunga merge,am demontat blocu de lumini si am pus aparatu de masura pe ea si nu are nici o problema face contact tot dar nu stiu ce poate sa aibe.Un sfat ceva ce pot sa mai fac daca ma puteti ajuta sau daca nimeni nu stie m`ar interesa un alt bloc de lumini mai ieftin dar nu prea as vrea sa cumpar altul si pe urma sa observ ca nu merge nici acela.Va multumesc anticipat.
Skip ads

  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
una e blocul de lumini,si alta e maneta.problema ta e de la maneta.ti s-a rupt/oxidat/indoit lamela de cupru care facea contact cand dadeai flash.ia-ti o maneta de la dezmambrari.desfa carcasa de la volan si faci proba cu el de fata sa vezi daca merge.nu costa cine stie ce...
  • scuty

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2010

  • Mesaj Privat
o sa incerc dar nu stiu pe unde ai gasi pentru ea pentru ca eu sunt din ploiesti si nu prea cred ca gasesc asa ceva pe aici.dar cum se numeste acea maneta sau cum sa caut pe google ca nici nu stiu cum sa scriu.iti multumesc mult pentru ajut
  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
vai de mine...cu oamenii langa tine si nu ai de unde sa iei.il ai pe naniacostin.cauta topicul lui in care dezmembreaza masini si vezi ca are si nr de tel acolo.
Skip ads

  • scuty

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2010

  • Mesaj Privat
iti multumesc frumos pentru ajutor.o sa vorbesc cu el sa vad cat imi cere sa`l schimb si daca merge il cumpar.
  • veninoss

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Incearca la dancor. E la iesirea spre bucov.
Com. Blejoi DN 1A nr.427 G (Soseaua de centura EST a Ploiestiului)
  • scuty

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2010

  • Mesaj Privat
va multumesc tuturor pentru ajutor.Eu am crezut ca am eu vreo problema la masina dar odaca ce nu am probleme cu faza lunga inseamna ca e din maneta.va multumesc
  • slyboots4live

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2010

  • Mesaj Privat
mi-am luat si eu de curand un astra F si tot asa, credeam ca nu-mi merge flash-ul Smile

flash-ul mergea, dar nu stiam eu sa-l actionez... eram obisnuit sa mearga, cand pishcam de maneta inapoi, dar la masina asta, pishti de maneta inainte Smile)

sa incerci si tu si sa-mi spui daca totusi ai o problema cu flash-ul ca-s curios...
Skip ads

  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
nenea...daca pisti inainte,maneta nu mai revine.aia e faza lunga.flashul e cand tragi spre tine.orice este altfel decat am specificat e anomalie.
  • scuty

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2010

  • Mesaj Privat
da intradevar daca dai maneta in fata e faza lunga....dupa sarbatori acu sa ma duc la un targ de dezmembrari sa vad daca rezolv ceva...o sa revin cu un raspuns sa va spun ce am rezolvat...daca mai aveti vreo propunere spuneti`mi va rog...va multumesc ca ma ajutati
  • slyboots4live

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2010

  • Mesaj Privat
...da, nenea synapse, stiu ca daca dai maneta in fatza, nu mai revine si ca aia e faza lunga, dar eu spuneam ca trebuie pishcata un pic in fatza. ...UN PIC... ...oricum nu mai conteaza...nici la mine nu merge flash-ul asa cum ar trebui sa mearga (adica daca tragi "tare" inapoi si revine in fatza) eu dadeam o idee cum sa-l pacaleasca (pe nenea flash Smile ) ...am retinut ANOMALIE
  • alexey

  • Mesaje scrise: 861
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2007

  • Mesaj Privat
sunt defecte manetele la voi baieti....alea de semnalizare, am patit si eu....am schimbat maneta si e super ok acum....
Skip ads

  • davay

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 1999 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Din cate vad cam toti cei ce au avut problema asta au schimbat maneta. Problema o am de cand am luat masina si vreau neaparat acum sa o rezolv. Nu s-a gandit nimeni sa desfaca maneta de flash ? Are cineva vreun link sau ceva,macar un indiciu daca merge reparata,ca daca da o desfac eu si va fac si un tutorial.


PS:Cei ce atu cumparat maneta din dezmembrari,mai ales scuty,ca si eu sunt din Ploiesti,cat ati dat pe ea?

Multumesc


Ultima modificare facuta de davay la Joi 03 Jan, 2013 1:39 pm
  • alexey

  • Mesaje scrise: 861
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2007

  • Mesaj Privat
se invarte in jurul a 50 lei la dezmembrari
  • davay

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 1999 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Destul de scump dupa parerea mea pentru o problema minora,pot da flash impingand maneta si tragand-o la loc dar tot nu e suficient pt mine.As vrea sa o repar daca s-ar putea...
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Pai si daca vrei sa o repari de ce nu o desfaci? Dai plasticele jos, scoti maneta si o desfaci si vezi care-i treaba.
  • davay

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 1999 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Am reparat maneta ieri Very Happy Multumesc danciureanu pt tutorial Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR