Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • gfx8

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Daci a scris:Mersi! Dar si varianta precedenta a hartii Europei ocupa tot peste 2 GB si mi-a mers. In concluzie, nu mai bagam toata harta CNE pe Nokia cu Symbian? Sincer pana acum nu am mai patit asa ceva pe Symbian, dar "mai dureros" e ca pe telefonul meu s-a intamplat. O singura data nu a mers harta de peste 2 GB pe un Street Pilot 510 si am redus unele parti ale hartii pe zonele de acoperire ale hartilor locale. Deci "bye bye" harta full CNE pe Symbian de Nokia?


Si eu am patit la fel pe Nokia 5800 cu Symbian si Garmin Mobile cu harta CNE 2011.30. Nu imi vedea harta CNE. Am gasit pe urma o varianta unlocked, care nu continea Ucraina si avea dimensiunea 1.97 GB si pe asta o vede.
Sincer parerea mea ca pentru Symbian, ca soft de navigatie este mult mai bun Sygic Mobile Maps. Problema este ca deocamdata harta pentru Romania, ca acoperire este mai slaba ca si RO.A.D, dar softul in sine merge mult mai bine ca si Garmin.
Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
gfx8 a scris:
Sincer parerea mea ca pentru Symbian, ca soft de navigatie este mult mai bun Sygic Mobile Maps. Problema este ca deocamdata harta pentru Romania, ca acoperire este mai slaba ca si RO.A.D, dar softul in sine merge mult mai bine ca si Garmin.


Probabil ai harta Romaniei de 5 sau 11MB... Caut-o pe cea de la Suncart, are 23,7 MB, nu e cat ROAD, dar eu zic ca este peste cea de iGO8 la detalii, pacat ca nu mai este actializata in ultimul an
  • gfx8

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2008

  • Mesaj Privat
La harta Suncart m-am referit si eu. Pentru Cluj cel putin, pe strada pe care locuiesc eu nu stie toate numerele de imobil, desi este o strada principala in cartier.
@GabiB-77 , ai circulat in afara Romaniei cu Sygic? Care harti sunt mai bune pentru Ungaria, Austria, Germania? Cele de la Navteq sau de la TeleAtlas?
Apropo, nu exista un topic dedicat pentu Sygic? Poate ar trebui sa facem unul Smile.
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Parerile sunt impartite, eu folosesc NavteQ, dar sunt situatii in unele harti unde cele TeleAtlas sunt mai bune

O sa mut eu ultimele posturi intr-un topic separat Sygic Wink
Skip ads

  • gfx8

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Tu ce versiune de Sygic folosesti? Eu am Sygic Mobile Maps 10 versiunea 8.14 . Am vazut ca sunt si versiuni mai noi, dar parca aveau ceva bug-uri in ele.
Care este cea mai noua versiune de harti de la Navteq? Hartile de la Navteq se pot combina cu harta Suncart? La hartile de Tele Atlas am vazut ca se poate face chestia asta.
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu folosesc 8.22 si doar harta Romaniei... folosesc soft-ul doar in teste, nu ma despart de iGO care-l am pe CarPC
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
despre harti, eu am fost cu hartile Navteq de curand pana in danemarca si in austria si ungaria a mers minunat (eu folosesc IGO) dar ma astept sa aiba acealeasi harti. Despre Ungaria si Ro nu pot zice, caci le-am folosit pe cele topmap.
  • emy_dilau

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Hartile Navteq sunt cam cele mai ok cel putin in partea de Vest.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR