Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sebastyan2001

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Protest impotriva taxei auto & Pretul combustibilului ! Location Piata Victoriei ! Bucuresti ! Parcarea din Piata Victoriei ! Bucuresti, Romania Ora 14:00 Piata Victoriei Parcam linistiti masinile in parcarea de acolo, le umplem cu afise cu mesaje pentru hotii ordinari de la conducere. In functie de cati ne strangem vedem ce facem. 1: Blocam Piata Victoriei ( nu sunt destule locuri de parcare in bucuresti ) 2: Mergem pe rute usoare - Pta Romana - Victoriei / Unirii - Victoriei pe AVARII cu 20 km/h la consum ca e benzina scumpa ! 3: Mergem in benzinarii si blocam benzinariile fara sa creem probleme.

Detalii ! http://forum.4tuning.ro/25-...ta-victoriei.html
Skip ads

  • bavarezu

  • Mesaje scrise: 524
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
sunt foarte de accord cu tine , insa daca nu este un protest autorizat nu se stie cum o sa se termine , mersul cu 20 km este si el pedepsit , repet ,sustinidea insa mi-e teama ca o sa se lase cu amenzi la greu fiindca la ora 14 parcarea este deja plina si ce vor parca pe langa s-ar putea sa aiba de suferit .

Art.99. - (1) Constituie contravenþii ºi se sancþioneazã cu amenda prevãzutã în clasa I de sancþiuni urmãtoarele fapte sãvârºite de cãtre persoane fizice: 1. conducerea unui autovehicul în mod nejustificat cu o vitezã cu cel puþin 10 km/h sub LIMITA MININA obligatorie stabilitã pe tronsonul de drum respectiv .
  • hora

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Nu cred ca rezolvam ceva daca blocam benzinariile. Cel mai eficient si lipsit de riscuri mod de a protesta ar fi sa NU CUMPARAM benzina/motorina timp de o zi. Le-am da o gaura considerabila. Incepand cu a treia (maxim!) zi ar scadea sigur preturile la carburant!
  • Laurix

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ar fi foarte bine hora insa ..nu se stie...din cauza majorari accizelelor pentru carburant au crescut astia pretu ...dar acum sa vedem ce o sa fie
Skip ads

  • bavarezu

  • Mesaje scrise: 524
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
exact cum spune @hora , cel mai bun protest este sa nu cumparam combustibil , dar oare se poate ? putem noi romanii sa ne lipsim de masini ? de comoditatea cu care ne-am obisnuit?
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Mda, singurul lucru care se va rezolva va fi blocarea centrului orasului si deci mai mult haos si mai multa aglomeratie, care va duce la costuri mai mari cu combustibilul tot pt. noi. Rolling Eyes
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
initiativa e buna , dar altfel pusa in practica.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Sunt curios cum se materializeaza acest eveniment, gandindu-ma la faptul ca in 2008, in urma multor mobilizari in toata tara pe net si telefoane, ne-am trezit in fata guvernului cu max. 250 de persoane, din care aprox. 70 erau ploiesteni! Tocmai cei din capitala ce initiase aceste proteste ne-au lasat cu ochii in soare, fiind marii absenti....
In plus am avut si parte de surprize ale jandarmeriei care deja crease o mare diversiune, in sensul ca in afara de cordoanele de jandarmi in uniforma ce ne-au inconjurat, mai erau inca 20-30 de jandarmi in civil care "hartuiau" pe cei in uniforma, dand acestora din urma motivul interventiei in forta...mai pe sleau, urma sa luam bataie ca in povesti daca le urmam comportamentul! Twisted Evil Norocul nostru a fost ca un coleg Laughing asculta la un scaner radiocomunicatiile de la "Magia" si asa am evitat bastoanele pe carca, degajand urgent perimetrul!
Din toata inima bafta si mare atentie la diversiuni!
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
La cate masini sunt in oras si la ce ingramadeala este in supermarketuri, eu cred ca preturile la benzina si taxele sunt prea mici.
  • sebastyan2001

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Motiv sa mergem cu 20 avem, este benzina scumpa si nu ne permitem sa mergem mai tare, si cu benzinariile ia ganditi-va voi putin, daca intram 20 de masini in peco si alimentam de cate 10 lei, ne spalam geamurile ca este legal, clienti care vor sa bage de 50-100-200-300 lei vor pleca pt. ca e coada Smile .
Cred ca o sa fim destul de multi pt ca toti de pe 4tun suntem solidari si avem prieteni si etc. !
  • alinmuresan

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
mai bine alimentezi cu sume aiurea si astepti sa-ti dea si rest.
  • AlexDmi

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Platesti cu fise de 10 bani Wink Sau, daca ai de unde sa faci rost, de 1 ban. Nu pot sa te refuze, pentru ca si aia sunt bani Smile
Skip ads

  • alinmuresan

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
prea mare deranjul pentru tine,sa cauti atatea fise. mai bine platesti cu cardul si bagi pinul gresit de cateva ori Smile mai glumim si noi. oricum vanzatorii de acolo n-au nicio vina
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Bagi pinul gresit de cateva ori-> iti blochezi cardul. Ramai cu ochii in soare de sarbatori.
  • alinmuresan

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
il bagi de cateva ori - 1
doar cu punctul 3 as fi de-acord si probabil ar avea cel mai mare efect si cat de cat legal
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Eu sunt indiferent.
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
ba chiar treaba cu alimentatul ar fi buna, e mai greu de ajuns la serviciu, daca era mai cald, peste 10-15 grade, luam bicicleta, si nu numai eu, toti cei care vor sa protesteze. Acum nu iti mai permiti sa ai o masina cu motor m ai mare de 2,0cmc te rupe la orice fel de taxa.
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Eu unul sunt mai pesimist de felul meu dar totodata realist. Parerea mea este ca o sa va frecati nervii si masinile intr-un trafic destul de naspa, o sa va pierdeti timpul si ceva bani si in cel mai rau caz o sa va alegeti si cu amenzi usturatoare sau bastoane pe spinare si toate astea in zadar. Amanuntele sunt multe dar le stim cu totii, in mare ar suna cam asa: noi suntem mici si amarati, ei sunt un intreg sistem, foarte puternic, mafiot si ticalosit. O tara intreaga a vazut clar cum acest sistem fura fara rusine, fara frica si cu un tupeu iesit din comun (vezi Frauda in Parlament) si nu s-a facut nimic, nimeni nu a iesit in strada, absolut nici o rezolvare! Cum va imaginati voi ca, cateva zeci de oameni, in cel mai fericit caz cateva sute, o sa rezolvati ceva?

Sarbatori Fericite si mult succes va doresc!
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Orice protest este fãrã rost! Hai sã analizãm! Eu sunt un simplu angajat la privat, consum undeva între 60-100 L/lunã (100L/Lunã maxim)...dar sã vedem cum stãm cu firmele de transport marfã ºi persoane, curierat, comisoane ale transportatorilor privaþi la risc (bravo lor) sau a taximetriºtilor la negru, etc. Cu cãt credeþi cã putem influenþa consumul de combustibil? Mulþi vor merge acasã de sãrbãtori, alþii fac naveta....

Pãrerea mea este cã trebuie ceva la un nivel gen "REVOLUÞIE"! Ca în anul 1989! Rãscoalã! Nu mai merge cu bun simþ!



@sebastyan2001: "Mergem in benzinarii si blocam benzinariile fara sa creem probleme", ... În România?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR