Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • purice_2007

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Buna, detin un opel vectra c din 2003 si am vrut sa instalez un subwoofer.Problema apare cand vreau sa introduc cablul de alimentare in habitaclu de la compartimentul motor.In general la alte masini chiar opel astra h este loc la aripa dar la opel vectra mam tot uitat si ii foarte strans acel loc chiar parca nu ar fi deloc.Astept raspunsuri de la oameni care au instalat subwoofer pe opel vectra c si chiar poze care arata pe unde au introdus acel fir.Cam singura varianta sa introduc acel cablu ar fi sa dau o gaura in caroserie cu bormasina lucru pe care nu-l doresc.Astept poze si sfaturi
  • alladyn88

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Omule nu gauri masina doar pentru asta.Eu am o vectra b1 si aceiasi pb am avut-o si eu,insa am rezolvat-o simplu:alimentarea de la baterie la amplificator am tras-o printr-un cablu pe sub masina.Deci,legi de la baterie,il tragi pe sub masina,pe langa lonjeron iar la portbagaj tre sa ai o gaurica la roata de rezerva,unde se infileteaza capacul ala de tine roata,tragi pe acolo in masina si legi,cam atat.Cablu de sub masina il prinzi de lonjeron cu barbete(coliere de plastic sau soricei,cum vrei sa ii zici),numa sa fii atent sa nu tragi pe la toba,sa nu atinga.Succes si auditie placuta.

Ps:poze nu pot face pt ca nu sunt in tara,o sa fac atunci cand ajung daca vrei neaparat
  • Dilimandrache

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2003 Z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Sal . Daca nu ai reusit inca ,incearca in spatele compartimentului de la baterie mai jos e un locas pe langa firele ce duc in habitaclu , cu o sarma mai dura .
  • purice_2007

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2011

  • Mesaj Privat
salut.ms de sfaturi..pe acol am tras firul...ltot asa cu sarma mai groasa
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR