Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
KoSmO a scris:Am facut pozele despre care vorbeam pentru modulul acela de langa baterie



Piesa aia din aluminiu cu radiator e un releu, daca nu ma insel e releul pentru bujii.
Balasturile la farurile adaptive de fabrica sunt in far, nu in afara lui (cel putin asa am vazut la BMW), colegul @Livcro ne poate lamuri, daca vrea. Doar la xenonul pus after-market balasturile se pun pe te miri unde, asa cum am facut eu Wink .

Cand ajung acasa, ma uit si eu daca am sigurante acolo. Eu am pus AFL-uri after-market, dar n-am pus nici o siguranta in plus, au functionat cu cele din dotarea standard.
Skip ads

  • KoSmO

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Daca vrei detaliaza piesele montate aftermarket , un pret , se potrivesc bolt on sau trebuie facute modificari , si niste poze daca ai avea nu ar strica.
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Nu prea am ce detalia. Am cumparat un set Hella DynaBeam, care continea, pe langa cele 2 faruri, un modul care face "treaba" de orientare a farurilor si care se monteaza in compartimentul motor, cablurile si mufele necesare. Le-am montat singur, in garaj (cam 3 ore de munca), dupa care m-am dus la reprezentanta sa le reglez.
Poze am pus, am si dezvoltat pe larg problema, cauta si vei gasi. Oricum, ca aspect nu-i nici o diferenta intre astea si cele montate-n fabrica
In privinta celor trei sigurante, le are si masina mea.
  • AndrewBv

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Buna dimineata!
Intampin si eu aceasta problema astfel:
Farul din stanga nu isi mai face reglarea stanga-dreapta, doar sus-jos. In bord parpaie martorul AFL.
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Palpaie martorul?
Ce cod de eroare ai?
  • AndrewBv

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Da, palpaie martorul. La testul cu pedale nu a dat nici o eroare.
  • VN01SIG

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2012

  • Mesaj Privat
SALUT, am vazut problemele legate de A.F.L. cum anume ai rezolvat problema cand farul nu isi mai face reglajul stanga - dreapta?
am un Signum 2005 cu A.F.L. si nu gasesc far pe dreapta de la sofer deoarece l-am atins, stiti pe unde gasesc?
am vrut sa fac o adaptare si sa schimb toata fata de fecelift dar nu gasesc faruri complete cu modulul A.F.L. si balasturile si droserele cu becuri pe ele, doar far gol, si la mine sunt xenon cu bec d2s pe facelift este d1s alte drosere care sunt mai mici si nu incap cele de d2s, iar modulele A.F.L., de sub far au alte mufe, ale mele sunt facute de hella germania si facelift-ul de valeo spania, deci intrebarea este daca aveti in plus sau stiti pe unde pot gasi far drerapta cum stai la sofer 2005 prefacelift patratos...
multumesc anticipat.stima!
  • RSmeu324

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Faur se aprinde de cîteva ori dupa care îmi dã pe nav far sef si nu mai functioneaza droseru e bun la opera de timp functioneaza si ir face la fel astra h faruri adaptive
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Smeule, daca tu intelegi ce ai scris acolo... bravo tie.
  • VN01SIG

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2012

  • Mesaj Privat
zemule cu astra h, inlocuieste intai becvul si vezi daca asta e problemna apoi, schiumba-i droserul din partea cealalta daca face la fel stii ce ai de facut...!bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR