Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • olivier

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salutare ! am un Vectra b combi 1998 1,6 16 v si daca vreau sa urc sau sa cobor peste un damb, ating cu ceva de sub masina ,asta in conditiile in care sunt numai eu in masina ,daca mai am bagaj sau alte persoane e si mai grav . Ce ma sfatuiti sa fac ? Se pot pune alte tipuri de arcuri ?
Skip ads

  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
De ce sa pui alte tipuri de arcuri?
Verifica arcuri,amortizoare,bara stabilizatoare si prinderea acesteia.
  • olivier

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Ma gandeam sa schimb arcurile pt ca imediat ce am cumparat o pe drumul de intoarcere spre casa ,cum am intrat in Romania am inceput sa aud un clinchet in dreapta fata si s a dovedit a fi arcul rupt .Ma gandesc ca poate acest tip de masina are probleme in timp cu arcurile si de aici si amortizoare .
  • olivier

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Intreb iar ,exista posibilitate de a ridica masina ? Recent am luat o bucata de stanca nu prea mare si mi a smuls racordul flexibil plus ceva lovituri pe toata lungimea evacuarii fara gaurire . C e arcuri as putea sa montez sa o ridic ? Multumesc . Mentionez ca telescoapele nu sunt grozave dar nici cazute, asa ca daca montez unele noi nu voi realiza mare lucru .
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Arcuri stock din dezmembrari.Ar trebui sa ridice masina.Mai poti adauga niste anvelope cu balon mai mare.
  • olivier

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salutare , ms de raspuns ,insa am o intrebare . Ce inseamna arcuri stock ? Aia este firma sau ce ? Multumesc .
  • paulici89

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Stock= originale
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Pe spate o poti ridica 4-5 mm din sistemul de prindere al arcurilor. Pe fata cred ca doar cu tampoane mai groase dar nu stiu sa existe.
Nu inteleg totusi pe unde mergi cu ea de loveste pentru ca eu cu a mea am lovit o singura data si atunci pentru ca nu se vedea stanca din zapada.
  • olivier

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2010

  • Mesaj Privat
In Serbia am luat bucata de stanca ,era cazuta din munte pe drum ,unde mai pui ca era si curba ,oricum din constructie evacuarea e mai lasata la vectra si daca vreau sa urc o bordura un pic mai inalta lovesc . Mai sunt situatii cand trebuie sa cobor si e diferenta de nivel de cca 20cm si atunci lovesc ,ma rog atinge ,de aici dorinta mea de a o ridica cativa cm.
@cangri din dezmembrari poate iau unele ca ale mele ca si alea sunt stock adica originale cum am vazut ca asta inseamna ,o sa mi cumpar noi heavy cica sunt intarite .
  • Sorin Claudiu

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2009

  • Mesaj Privat
As vrea sa stiu daca si vectra B are un ventil cum are Astra in interiorul la stopul dx .unde se umfla cu aer si se ridica suspensia pe spate io nu reusesc sa gasesc unde e si totusi vectra meu sa lasat jos cum explica un alt membru mai sus ...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR