Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • hora

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Dragi opelisti,
poate printre voi se numara si fani ai acestei formatii extraordinare care marcheaza de 30 de ani scena muzicala internationala. Acceptati anul trecut in Rock'n Roll Hall of Fame si cu peste 100 de milioane de albume vandute, acesti baieti au reusit sa se instaleze definitiv si irevocabil in istoria muzicii, istorie la care au contribuit din plin! Aproape ca nu exista om caruia sa nu-i gadile placut urechile macar una din zecile de piese compuse de ei: Runaway, Born to be my baby, Bad medicine, Wild is the wind, Blaze of glory, Bed of roses, Always,In these arms, Diamond ring, Midnight in Chelsea, It's my life, Every day, Thank you for loving me, Welcome to wherever you are, Lost highway, You want to make a memory si multe altele. Prestatia lor in concerte (pe stadioane sau unplugged-uri in cluburi) a fost mereu de nota 10, unii zic ca suna mai bine live decat pe cd! In fine, se poate spune ca marele lor merit este ca nu au tradat niciodata muzica buna si ca au reusit, fara a face vreun compromis injositor, sa se adapteze perfect timpurilor. Ba mai mult, se pare ca timpurile se adapteaza lor... Smile
Ei, ce ziceti, e cineva amator sa mearga la concert? Eu ma anunt primul!
Skip ads

  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Nu sunt neaparat un fan Bon Jovi dar imi place rock-ul in general, ascult cu placere si voi fi acolo impreuna cu altii prieteni.
Dupa Rolling Stones, AC/DC , Aerosmith, Guns N Roses, nu pot rata un asemenea eveniment.
E una din trupele cu care am crescut si nu trebuie pierduta, macar de dragul amintirilor.
Am auzit ca prin iunie concerteaza si Scorpions, iar prin septembrie-octombrie se anunta U2 ! URAAA
  • hora

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Intrebare: Unde e mai bine sa-ti iei bilet, la golden circle, normal circle sau peluza parlamentului? Peluza asta nu e prea departe de scena? Multumesc
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Concertul o sa fie in Piata Constitutiei, unde au cantat si AC/DC, presupun ca o sa fie organizata zona/scena cam la fel.
Peluza e in spate de tot, langa Casa Poporului, nu cred se vede f bine, e departe de scena, nu ti-as recomanda decat daca vrei sa stai jos.
Eu mereu am mers la normal circle ( nici prea scump, nici ieftin intr-o zona nasola ca mergi degeaba) si am intrat printre primii, astfel incat eram practic in locurile din fata, primii in spatele celor de la golden. S-a vazut perfect.
Singura chestie ca trebuie sa vii mai devreme si sa astepti un pic mai mult, dar daca prinzi un loc din asta se merita din plin, chiar ismit ca ai fost la concert
Skip ads

  • hora

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Mersi pt raspuns.
  • mircea neicu

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
eu mi-am luat deja la normal circle, sper sa fi facut o alegere buna.
nu am mai fost niciodata la un concert in piata constitutiei, de fapt e primul concert cu o trupa mare de tot la care merg. sunt sigur ca o sa fie traznet, livin' on a prayer e preferata mea. cine a mai fost la astfel de evenimente si are recomandari de facut, sa faca.
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
E o locatie destul de buna, la AC/DC a fost nebunie curata.Ce-au facut aia pe scena, superconcert.
Conteaza enorm trupa si dispozitia lor pentru show.
La Aerosmith, personal nu mi-a placut. Daca cineva a mai fost si are alta parere sa zica.
Bine, veneam si dupa grandiosul concert AC/DC si era greu sa fie la fel de bun.
Au fost cam aerieni asa, nu s-au implicat, parea ca vor sa cante si sa plece, sa scape de obligatie. Nici scena n-a fost asa impunatoare, sonorizarea parca prea slaba. A facut solistul ca toti dracii pe scena, dar cam atat. Mai misto au cantat aia din deschidere Reamonn cu "SuperGirl" si lumea i-a primit parca mai bine.
La GNR a fost iar supermisto, au intarziat ei, dar a facut Axl show cu vocea lui neschimbata, a cantat cam 2 ore jumatate. Lumea nu s-a ridicat la nivelul lui, unii ( cei din fata de la golden) chiar au inceput sa plece dupa ce-au ascultat hit-urile celebre, a ramas locul gol, se vedea ca naiba.
Ca si concert, mi-a placut mult si la Madonna, locatia nu a fost insa aleasa bine, cei din spate si tribune n-au prea vazut nimic.
Bon Jovi pare pus pe treaba, nu cred ca o sa regretam.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR