Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Pana la urma se radiaza sau nu din oficiu un autoturism dupa trecerea unei perioade de timp in care nu i s-a mai facut RCA, ITP si nici nu i s-a mai platit impozitul?
Skip ads

  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
invest20042001 a scris:eu stiam ca la 1 an de la expirarea ultimei asigurari auto obligatorii si a inspectiei tehnice periodice, masina este radiata din oficiu si implicit, nu se mai plateste impozit. Sora mea a vandut un oltcit cuiva exact ca si tine, (banii contra masina) si pentru ca persoana nu a catadicsit sa aduca si restul de bani pe care ii datora, sora mea nu i-a dat si cartea de identitate a masinii. La cca 1 an, a primit de la politia ialomita, un certificat de scoatere din circulatie pe motiv de ...lipsa ITP. Cu ala s-a dus la primarie si gata. A scapat de impozit.


salut, in aceeasi situatie este de mai bine de 5 ani tata... a vandut masina fara acte, chiar si in acest moment plateste taxe la primarie.... culmea este ca tot in ialomita se intampla:)
  • radu1966

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
alexx1402 a scris:Pana la urma se radiaza sau nu din oficiu un autoturism dupa trecerea unei perioade de timp in care nu i s-a mai facut RCA, ITP si nici nu i s-a mai platit impozitul?
Nu se radiaza decat de propietar daca ai citit ce am scris eu mai devreme cel putin asa am vazut eu din cele intamplate mie mai depinde si de fiecare persoana in parte ce a facut cu masina cum a instrainat-o donatie,vanzare sau altceva. Ca sa fi tu linistit te duci la politie la inmatriculari si radieri au un birou de informatie explici situatia ta si primesti un raspuns
  • yceboi

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2008

  • Mesaj Privat
am o copie ,cred ca ci pe care scrie ca masina a instrainat-o(mie)
Skip ads

  • radu1966

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
yceboi a scris:am o copie ,cred ca ci pe care scrie ca masina a instrainat-o(mie)
dute cu ce acte mai ai de la masina la politie inmatriculari si radieri si vezi ce se poate face ca aici toti ne contrazicem dar mai mult ca sigur te indruma la judecatorie (daca nu ai adresa respectivului nu stiu ce ai mai putea face)
  • george gt

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Si un unchi de-al meu are probleme cu vechea Dacie de prin 87' care stau cam asa :are toate actele(placute nr.,carte,certificat tot...tot) a vandut-o fara acte unui vecin ,iar acesta dupa ce a folosito vreun an a dat-o altcuiva care a dezmembrat-o si a duso la fier vechi fara sa primeasca vreun bon cv..
Acuma unchimiu vrea sa o radieze .si nu poate deoarece nu are dovada de dezmembrare (sau acel bon, chitanta bla bla) si nu poate..
A incercat sa o radieze prin forma: Radiere la cererea proprietarului dar politia spune ca o radiaza dar tot mai trebuie platit impozit, deci asta a picat.
Stiti vreo solutie ceva.......ultumesc
  • radu1966

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
cum sa nu o pot radia daca am numerele, certificatul de inmatriculare si cartea de identitate normal ar trebui asta mi-a cerut mie nr,ci si cartea de identitate
  • radu1966

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
radu1966 a scris:cum sa nu o pot radia daca am numerele, certificatul de inmatriculare si cartea de identitate normal ar trebui asta mi-a cerut mie nr,ci si cartea de identitate
si cu ce iti da politia te duci la taxe si impozite si te scoate din evidenta
  • yceboi

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am vb cu cineva de la remat si s-a rezolvat
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR