Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cred ca este in primul rand un reflex involuntar si care ne uimeste si pe noi de multe ori. Eu am patit chestia asta de 2 ori cu boi veniti pe contrasens cu farurile stinse pe inserat aproape noapte. Si masinile cu care eram, erau prima data un Wartburg si la a doua chestie o dacie. Si nu aveau nici abs nici ebd, etc... adica Wartburg-ul avea sasiu (ca asa e construit, caroseria pe sasiu) dar cred ca totusi reflexul m-a salvat si faptul ca am avut loc in dreapta dar si norocul prostilor ca le-au lucit oglinzile de la faruri chiar daca erau stinse.
  • IceBox

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2008

  • Mesaj Privat
victor soare a scris:
Vinti a scris:mie mi se pare ceva banal, am evitat o gramada, mai ales din aia care se asigura cu juma de masina iesita in strada


aia nu se pun la socoata.
stau ca nesimtitii in loc sa dea-napoi un metru.
emiluss asta e cadoul tau de sarbatori.noroc..bun


Aia pot fi rezolvati usor, mai ales daca au masini scumpe. Tot ce iti trebuie este o dacie 1310 care tu ti-o repari din 2 ciocane Twisted Evil
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Intr-adevar nu ai facut cine stie ce lucru. Majoritatea au evitat astfel de accidente. Ce te mira pe tine este aderenta masinii care s-a dovedit atat de buna. Este crescuta de la suspensiile sport, dar la 40km/h eviti cam cu orice masina. E bine cand ai intamplari de genul asta cu happy end fiindca capeti experienta. Tot bine e sa stii si limita masinii, cand sub/supra vireaza ca sa stii cat de tare poti trage de volan.
La evitarile de genul asta trebuie sa ai grija cand ai viteza mare, fiindca e posibil sa iti fuga spatele, si se lasa urat.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
La intamplari de genul asta experienta nu prea capeti, pentru ca nici nu realizezi cand se intampla. Doar ai certitudinea ca inca mai ai refelxe. Se intampla in fractiuni de secunda si tu realizezi abia dupa ce ai trecut. Stiu ca pare ciudat dar am trecut de 2 ori prin asta si spun ce am simtit.
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Experienta capeti sigur, nu neaparat ca o sa stii ce o sa faci la eventuale cazuri, dar esti un pic mai sigur pe tine.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR