Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Rawi

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 1999 x16xeL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2009

  • Mesaj Privat
La multi ani ! tuturor membrilor forumului , si un nou an mai bun , sper! Smile
Am si eu o problema ,cu indicatorul de combustibil , pe care am sesizat-o de curand.
In momentul in care rulez cu o viteza constanta de 140Km/h mai multe zeci de kilometri ,indicatorul de combustibil arata ca rezervorul este plin chiar daca acesta este de fapt jumatate sau mai putin iar la reducerea vitezei sau la oprire acesta revine la normal. Daca a mai intalnit cineva aceasta problema sau cunoaste cauza rog sa ma lumineze si pe mine. Idea
Multumesc anticipat .
  • Ady_cretzu

  • Mesaje scrise: 234
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2008

  • Mesaj Privat
La multi ani! Am avut si eu o problema la indicatorul de combustibil... daca benzina scadea sub un sfert din rezervor, imi arata ca am maxim de benzina si cateodata se dadea peste cap. Revenea la normal cand avea el chef sau dupa ce alimentam.
PS: asa arata uneori si cand nu avea cheia in contact

Rezolvare:
- am desfacut capacul rezervorului(unde e pompa de benzina) si am curatat plutitorul. L-am scos si l-am curatat (oxidase lamelele gradate - cele care indica nivelul benzinei) Dupa 'operatia' asta nu mai am probleme si sper sa nu mai apara.
  • Rawi

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 1999 x16xeL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salut, la mine nu apare fenomenul decat dupa ce rulez mai multe zeci de kilometri cu viteza constanta peste 100 km/h , daca rulez cu viteza variabila nu apare acest fenomen! Rolling Eyes. De asemenea revine la normal daca incetinesc sau opresc .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR