Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • catalin_m7

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1999 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Am un opel tigra X14XE din '98 si i-am schimbat cablul de ambreiaj numai ca imi sta mai sus decat cum era cu cel vechi, marea mea dilema este cum trebuie reglat cablu, pt. ca nu vreau sa am pedala de ambreiaj reglata "dupa ureche".
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Si cum ai regrat cablul?
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Eu am rezolvat prin strangerea cablului din fata de la ambreiaj. Nu am facut poze ca am uitat si oricum era frig. M-ar interesa sa stiu ce sanse sunt sa pice ambreiajul in viitorul apropiat, dupa o asemenea manopera.
  • catalin_delmar

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Sal! Mie mi s-a slabit cablul la putzin timp dupa ce am luat mashina shi intrasem in panik crezand k s-a dus ambreiajul....., l-am strans...., iar mi s-a slabit shi am hotarat sa ii pun romaneshte k la dacie o contra piulitza de 8 (10 pe cheie) k sa nu se mai slabeask pt k avea un opritor din plastic ce nu mai facea fatza Bucureshtiului..... deci dak ai manutze mai mici nu ai nevoie decat de 2 chei de 10 shi o piulitza... Succes!
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Eu am doar chestia de plastic in care vine toata forta cablului cand apesi pedala, iar contra, cand revine pedala, am o siguranta de fier. Momentan merge bine, dar daca o sa mai am probleme, o sa apelez la contre cu piulite ca oricum am vreo 3-4 prin masina exact marimea asta. Accesul e mai greu din cauza pompei secundare si servo, dar daca scoti cablul de pe furca de la ambreiaj, accesul este mai usor. La mine nu cred ca se deplasase deoarece se vedea urmele unde era plasticul care tine cablul, pe filet ma refer. Pentru ca in rest era noroi pe filet. Mersi de raspuns.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR