Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • klod
  • **
  • 207 mesaje
  • din 22 Jan 2011
  • Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Alta tara
  • klod

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2011

  • Mesaj Privat
salutare la toti utilizatori de astra j, sant nou in acest club si as dori sa stiu daca cineva are astra SPORT TOURER motor 2.0,160 cv cosmo S,deja comandata(AFL+KIT OPC+GEAMURI NEGRE+ NAV 800+ ROTI 18"235/45R18+ALARMA SONORA, CLUARE WATERWORLD BLUE GEU) cum se comporta ,cum e motorul, CONSUMUL si daca rotile de 18" sant bune pt drumurile din romania, apropo ma numesc claudiu


Ultima modificare facuta de klod la Sam 22 Jan, 2011 4:18 pm, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@klod
salutare, bine ai venit pe forum, sunt mai multi posesori de astra j cat sid e insignia cu motorul asta mai multe detalii poti gasii aici:
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=70530
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=74312,
legat de rotile pe 18" parerea mea e ca nu prea ai ce face cu ele in romania
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
salutare la toata lumea.Am si eu o intrebare ce stiti despre sasiul sport coborat? ,costa 160 euro ,garda la sol este coborata cu mult? si inca ceva ,nu se poate comanda cu scut de otel ,deci .... astept de la cunoscatori ,merci
  • cristidb

  • Mesaje scrise: 1,140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Fara Flex ride masina e banala. Eu l-as lua fara ezitare. La fel si jantele de minim 17", preferabil 18. In modul sport parca are alt motor.

Tot aud pareri despre cum n-ai ce face cu flex ride, ca jantele mari sunt interzise in Romania, ca e obligatoriul scutul.
Eu am pe GTC care e oricum mai joasa decat J doar pachetul sport nu IDS. Am mai coborat-o inca 2cm cu arcuri Eibach pro si nu am scut. L-am atins nici macar o data ceva pe sub masina iar rotile de 17 inca nu au nevoie de echilibrare dupa 40 000km rulati cu ele. NU se simte nicio vibratie nici macar la viteza maxima.

Pentru cine merge neglijent, ia gropi si se urca pe borduri sunt necesare jante mici garda la sol mare si scut.
Cine vrea o masina frumoasa si care sa se comporte bine la viteza si pe curbe trebuie sa aleaga flex ride si jante de minim 17.
Skip ads

  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
@klod eu am motor 2.0 16 valve 160 cai si pot spune ca sunt multumit de puterea lui desi eu nu am astra tourer , nu am navigatie si nici alte optiuni ! Eu am echipare cosmo cu jante pe 17 225/50/17 si la gropi sau denivelari se cam simte ca ai jante pe 17 ! Cat despre motor sper sa nu ai problemele care le-am avut si inca le am cu acest motor ! bafta !
  • klod
  • **
  • 207 mesaje
  • din 22 Jan 2011
  • Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Alta tara
  • klod

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2011

  • Mesaj Privat
@lucio85
ai idee daca pe astra j cu dvd 800 se poate monta camera pe mansarier
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
klod a scris:@lucio85
ai idee daca pe astra j cu dvd 800 se poate monta camera pe mansarier

se poate exista si optional din fabrica
sau aftermarket dar e ceva de lucru la ea
  • klod
  • **
  • 207 mesaje
  • din 22 Jan 2011
  • Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Alta tara
  • klod

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2011

  • Mesaj Privat
atunci , poate la vara ne vedem la tg-jiu si o sa stam de vb , ciao ciao
Skip ads

  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
salut ,stie cineva daca este cumva oferta la volan incalzil+scaune incalzite ptr modelul sport /cosmo la 105 euro cu tva, ca delarii nu spun toti la fel,unii spun ca da, unii ca nu .si sasiu sport daca are cineva sa mi spuna si mie :cu cat este coborat sicat de tare se simt denivelaturile /gropile. va multumesc
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
se pare ca bate vantul pe aici ,dar daca totusi vede cineva si stie sa mi spuna si mie:navi 500 este mai mic la ecran decat navi 800 .ca asa se vede pe site . merci
  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Din cate stiu eu, nu este mai mic. Eu am CD 500 si nu mi se pare mai mic.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
george84 a scris:se pare ca bate vantul pe aici ,dar daca totusi vede cineva si stie sa mi spuna si mie:navi 500 este mai mic la ecran decat navi 800 .ca asa se vede pe site . merci

nu exista o diferenta a ecranului intre cd500 si dvd800 ambele sunt de 7",
diferenta intre cele doua echipamente sete
dvd800 are memorie interna de 2GB si reda hartile si 3D
pe cand cd500 are doar 1Gb si redarea se face 2D
Skip ads

  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
multumesc colegii,dar cu sasiu sport coborat,cel cu 160 euro fara flexride ce stiti? ca dealerii nu prea stiu sigur.vreau sa stiu daca se simt gropile rau fata de cel drumuri grele
  • cristi71000

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2007

  • Mesaj Privat
george84 a scris:salut ,stie cineva daca este cumva oferta la volan incalzil+scaune incalzite ptr modelul sport /cosmo la 105 euro cu tva, ca delarii nu spun toti la fel,unii spun ca da, unii ca nu .si sasiu sport daca are cineva sa mi spuna si mie :cu cat este coborat sicat de tare se simt denivelaturile /gropile. va multumesc


Eu am comandat volan incalzit + scaune incalzite la 85EUR (nu mai stiu, cu sau fara tva).
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
pana la urma mi am luat sasiu sport coborat ,sa speram ca va fii bine,oricum ca aspect va fii mai bine ca cea normala ,mie mi e frica sa nu se simta gropile ca in caruta, in rest stabilitate maxima din ce mi a spus si mie un cunoscator.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
george84 a scris:pana la urma mi am luat sasiu sport coborat ,sa speram ca va fii bine,oricum ca aspect va fii mai bine ca cea normala ,mie mi e frica sa nu se simta gropile ca in caruta, in rest stabilitate maxima din ce mi a spus si mie un cunoscator.

nu stiu cum e cu sasiul coborat presupun ca diferenta e de cativa ,,mm,, intre ce cu sasiu sport si cea normala si sincet eu unu nu asi lua sasiu sport fara flex-ride,ce iti pot zice diferenta la cea cu flex-ride in modul sport suspensia se intareste ff tare si nu te simti ca in caruta cand drumul e bun pe drum denivelat si cu gropi se cam simte si se aude urat, iar daca mergi mult timp pe sport cand cobori te cam doare spatele Wink dar masina intadevar e mult mai stabila si lipita de asfalt
  • cristidb

  • Mesaje scrise: 1,140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Eu n-as zice ca se intareste foarte foarte tare. Mie mi s-a parut mai moale suspensia la J in modul sport decat ce am eu acum. E doar o chestie de gusturi si de obisnuinta. Trebuie sa-ti adaptezi stlul de condus cand mergi cu o masina cu jante mari si suspensie tare.
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
buna seara , cine are idee, pe zapada aluneca mai tare, sau fuge spatele mai rau la masina cu sasiul sport coborat si cu arcuri mai tari .multam fain
  • cristi71000

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2007

  • Mesaj Privat
george84 a scris:buna seara , cine are idee, pe zapada aluneca mai tare, sau fuge spatele mai rau la masina cu sasiul sport coborat si cu arcuri mai tari .multam fain


Nu vad de ce ar aluneca mai tare, cat despre fugit, probabil fuge spatele mai putin pentru ca ai centrul de greutate mai coborat. Totusi trebuie sa ai mai multa grija la denivelari.
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
buna seara ,vreau si eu sa stiu ce firma sunt cauciucurile pe jantele de 17 la modelul sport si la cosmo cumva hankook?merci
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR