Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ovidiu cauneac

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Omega 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2011

  • Mesaj Privat
La multi ani tuturor, ma numesc ovidiu sunt proaspat posesor de opel omega,nu am mai avut opel pana acum,am un opel omega motor 2,0 16v imi place extrem de mult la mers atat normal cat si sportiv,am cutie automata,dar am constatat dupa 2 zile cand l am cumparat ca dupa ce merg cu ea cand ajung acasa se prelinge benzina pe rezervor in jos in partea din spate nu ff mult cateva picaturi care dupa 5,10 sec se opreste,mentionez cand stau pe loc nu curge absolut deloc doar dupa ce merg,acum intrebarea mare e trebuie neaparat sa dau rezervor jos sa l lipesc sau sa l schimb,am citit pe forum ca s ar putea sa fie de la niste furtunase ,intrebarea mare e cum pot sa dau jos rezervorul sau sa verific furtunasele?am atasat si o imagine din spate si locu unde a curs,nu stau in romania stau in norvegia iar ca sa merg la service ma costa fff mult.

Skip ads

  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Bine ai venit in club
daca nu vrei sa mergi la un service ti-a mai ramas varianta B adica sa te "tavalesti" pe sub masina sa urmaresti furtunele si sa inspectezi vizual rezervorul dar trebuie sa fie uscat rezervorul, adica sa fie uscat si pe jos, ca sa poti vedea mai bine pe unde e fisurat...daca e, dar inainte de astea prezinta-ne si noua masina aici

LE
desi esti la prima postare ai nimerit cat de cat sectiunea potrivita Very Happy , majoritatea nu o fac
  • ovidiu cauneac

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Omega 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2011

  • Mesaj Privat
ms, am urmarit furtunasele nu pare sa fie fisurate,ramane demontarea rezervorului,poti sa imi spui te rog cum se deomneteaza rezervorul ma interseaza in special cum scot furtunaslee de la alimentare,presiune etc.
  • ovidiu cauneac

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Omega 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2011

  • Mesaj Privat
se poate inchide multumesc
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Este secreta depanarea defectului ?
  • ovidiu cauneac

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Omega 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2011

  • Mesaj Privat
nu este secreta doar ca nu am facut nimic l am pus asa cum este inapoi ,am spus ca se poate inchide deoarece merg sa l schimb la service,multumesc
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sa schimbi ce ?
In rezervor ai pompa care face vreo 3-4bari, dupa oprire motor ea nu mai baga, deci curge ceva si gata. Problema e de la furtune, coliere, etc. rezervorul nu are nimic.
  • ovidiu cauneac

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Omega 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2011

  • Mesaj Privat
am gasit defectu inainte de a merge la service sa schimb rezervorul,era fisurata o conducta ,fisura are cam 2,3 mm am sa l lipesc cu permapoxy metal ,sper sa tina,era conducta de sus de langa mufa de la sonda.
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
nu poti schimba conducta? e mai sigur asa, mai ales cu preturile astea Razz
  • ovidiu cauneac

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Omega 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2011

  • Mesaj Privat
nu prea pot schimba conducta,am pus cu un fel de plastelina care se face ca metalu vad ca tine deocamdata.
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
pai daca se mananca pe interior si duce numai mizerie in motor? incearca o sudura plastica mai bine..
  • ovidiu cauneac

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Omega 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2011

  • Mesaj Privat
am pus temporar aseara dar nu a tinut iar din greseala am rupt cu totul conducta era toata ruginita ,am facut o improvizatie pana sapt care vine ca am sa dau comanda de toata partea aia.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR