Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • ionutz2008

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2005 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Am fost la mare si pe dn 39 Constanta-Mangalia am ajuns din urma un camion incarcat cu pietris,acesta nu avea acoperita bena si la o groapa a sarit ceva pietris din ea avarindu-mi bara,capota,aripile si parbrizul.
Intrebare : unde ma sfatui-ti sa le revopsesc si tot odata sa schimb parbrizul si de care sa pun heliomat???
Mentionez ca le fac pe casco Omniasig si acestia au contracte pentru Opel numai cu GTT,Di-Bas si Top line (Bucuresti)
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
GTT Exclamation
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Salut
In alt post, https://www.clubopel.com/vie...php?p=75052#75052 in lista celor trei in loc de Top Line scriai Top Lac. Nu cumva este vorba de Top Ten AG (din curtea stadionulului Lia Manoliu)? Daca da, eu ti-i recomand. Am fost sa vad cum lucreaza ca sa imi vopsesc si eu masina acolo, mi-a placut.
  • styx

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2005

  • Mesaj Privat
nu cred ca exista parbrize heliomate!!! shi chiar daca ar exista: 1. nu ai avea voie sa il pui (parbrizul shi geamurile laterale fatza treb. sa fie clare) shi 2. ar costa o avere (un ciob de sticla heliomata e destul de scumpa... un parbriz...)
Skip ads

  • ionutz2008

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2005 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Da intradevar de TOP LAC este vorba nu le-am retinut bine numele.
Iar in legatura cu parbrizul am fost la GTT sa dau comanda si m-au intrebat de care vreau heliomat ,doar cu parasolar sau clar, dar nu am lasat inca comanda ca ma programa prea tarziu dupa 11 august.
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca se numesc heliomate,eu asa as spune,pentru ca la Zafira am geamuri fumurii,care intr-adevar se vad mult mai negre atunci cand este soare.Iarna spre exemplu,ai spune ca sunt geamuri normale...
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Se numeste parbriz cu protectie solara, si sa stii ca il recomand deoarece eu am avut asa ceva si dupa ce a crapat de la o piatra l-am schimbat cu unul simplu si am vazut diferenta, si anume acu trebuie sa port ochelari polarizati ca sa ma simt bine la condus. E mai scump decat cel normal(dublu) dar daca il pune asigurarea nu mai sta pe ganduri. Si de preferat sa fie original.
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Se numeste parbriz cu protectie solara, si sa stii ca il recomand deoarece eu am avut asa ceva si dupa ce a crapat de la o piatra l-am schimbat cu unul simplu si am vazut diferenta, si anume acu trebuie sa port ochelari polarizati ca sa ma simt bine la condus. E mai scump decat cel normal(dublu) dar daca il pune asigurarea nu mai sta pe ganduri. Si de preferat sa fie original.
Skip ads

  • ionutz2008

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2005 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Astazi am lasat comanda la Opel GTT pentru 28-08-06 cu parbriz heliomat ( costa cu vre-o 3 mil mai scump decat normal "sursa GTT") in comanda, cea mai repede comanda se face pe 17 dar am preferat pe 28 ca nu erau siguri ca le vine parbrizul pana atunci si se putea intampla sa tin masina la ei.
10x pt. sfaturi.
  • ionutz2008

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2005 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Luni la ora 9.00 am lasat masina la GTT. Ieri am trecut pe la ei sa vad ce au muncit si am gasit-o fara faruri,semnalele de pe aripa si fara priza de aer de pe capota si cu promisiunea ca tot ieri ii va schimba si parbrizul.Astazi ii voi vizita din nou in jurul orei 11 si va voi tine la curent.
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
exista parbrize heliomate ... si oglinzi heliomate...eu am acasa 2 oglinzi heliomate de la un mitsubishi din 70...sunt super, dar nu merg puse pe babushca mea Smile

http://64.233.183.104/searc...=2&lr=lang_ro
  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Geamurile si oglinzile heliomate sunt intr-adevar ideale deoarece resping razele ultraviolete si-ti asigura o vedere perfecta pe timp cu soare puternic. Nu am asa ceva pe masina dar imi doresc desi sunt cam scumpe. Am avut pe mana intr-un weekend vara trecuta un Audi Allroad, n-am observat ce parbriz are doar cand m-am dat jos, m-am simtit extraordinar in ea cu parbriz si oglinzi heliomate si climatronic...aaa, si avea 150 CP... Wink
Skip ads

  • ionutz2008

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2005 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Din diferite motive nu am putut ajunge ieri la GTT dar astazi nu i-am mai ratat , parbrizul este schimbat si de vopsit intra astazi la ora 11 cu promisiuni ca maine este gata,Omniasig-ul asteapta astazi devizul pentru a-si da acceptul de plata.S-o vedem si pe asta.
  • Octav

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Avand in vedere ca il schimbi pe asigurare merita sa montezi unul heliomat. este intradevar heliomat. Diferenta o constituie pretul. Eu am gasit in turcia unul verde la 60 de euro. e bun dar nu e heliomat ci doar verde. dar cum spuneam pe asigurare e ok.
  • ionutz2008

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2005 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Acum vin de la GTT si este gata chiar si acceptul de plata , am vazut-o si imi place numai ca mi-au propus sa o mai las la cuptor pana maine si sa o ridic pe la 11. Am sa revin maine cu foto.Ok???
  • Octav

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2006

  • Mesaj Privat
asteptam.........
  • ionutz2008

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2005 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2006

  • Mesaj Privat
A , am uitat ,toata afacerea a costa 27.783.000 lei . Maine am sa va spun si defalcat.
  • ionutz2008

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2005 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Gata am luat-o . Dupa amiaza revin si cu deviz-ul promis.


  • ionutz2008

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2005 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2006

  • Mesaj Privat




Foto devize asa cum v-am promis. Acestea fiind spuse nu va doresc decat sa nu mai ajunge-ti in situatia mea de a mai sta o saptamana fara masina. Cel putin eu , sincer sa fiu am fost cu mare handicap. Confused
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR