Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
djtaotao a scris:Hotaraste-te... cum e?


pai, djtaotao eu sunt convins ca track-urile ar trebui sa fie mai bune, nefiind compresii. dar, eu am in masina si audio cd-uri, si mp3 cd-uri si chiar nu sesizez nicio diferenta, playerul meu le reda minunat si pe alea, si pe alea... deci, merg tot pe mp3.
Skip ads

  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
prima oara adware_man a scris:cred insa ca mp3-ul are o fidelitate mai mare decat trackul

a doua oara adware_man a scris:
djtaotao a scris:Compresia nu va bate calitativ niciodata track-ul.

asa zic si eu...

a treia oara adware_man a scris:chiar nu sesizez nicio diferenta

Deci?
1>2
1<2
1=2
.
.
.
.
  • Nirolf1986

  • Mesaje scrise: 940
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2010

  • Mesaj Privat
eu am un modulator fm la un CAR300. se aude binisor daca nu dau tare. daca dau mai tare (nu poti asculta metale grele incet), e jale, sa nu mai zic de interferente.
am optat pt el pentru ca vroiam ceva muzica in masina si nu stiu ce cd player e compatibil cu mufele casetofonului original. totusi, trebuie cd player (cu mp3 daca nu vrei sa schimbi pe cd-uri). Calitatea mai buna e clar la Audio CD, asta daca e cd original sau facut din flac... daca faci un audio cd din mp3-uri de 128 kbps, tot asa se va auzi (ca la mp3)
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
djtaotao a scris:
prima oara adware_man a scris:cred insa ca mp3-ul are o fidelitate mai mare decat trackul

a doua oara adware_man a scris:
djtaotao a scris:Compresia nu va bate calitativ niciodata track-ul.

asa zic si eu...

a treia oara adware_man a scris:chiar nu sesizez nicio diferenta

Deci?
1>2
1<2
1=2
.
.
.
.


Smile) corect! 1=2... vorbind strict dupa urechea mea muzicala Razz
Skip ads

  • Cata_Panacotta

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2010

  • Mesaj Privat
djtaotao a scris:Ar fi culmea ca initiatorul topicului sa fie manelist (nu m-ar mira ca urmatoarea intrebare sa fie: "Guta sau Salam?")... si noi, ca niste fini audiofili ce suntem Very Happy , ne dam cu capul de toti peretii pentru el.



Nu ascult manele.

Am ascultat inainte manele dar mam lasat. Si nu mi-e rusine sa recunosc ca am ascult. Daca nu ma credeti, unul dintre voi sa-mi lasatii pe PM ,id de mess si o sa va dau add in lista si intrati la mine in pc si o sa vedeti.

De 8 luni asc muzica usoara. Si ca sa va dovedesc va pun un video de pe youtube.
http://www.youtube.com/watch?v=SUAl1H9_-G0



Sa-mi spuneti daca va place?
Daca as fi ascultat manele nu va mai intrebam daca se aude cel m-ai bine pe mp3 sau Track.

In plus ca muzica usoara e o adevarata muzica ca sa vezi ce poate boxele de pe masina


off-topic: Nu va m-ai certati ca nu are rost.
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
There you are! ...ai fost manelist iar acum asculti muzica usoara (recte: hip-hop & soul). Ai trecut de la tiganii nostrii la tiganii lor.
Asea dea.
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Vinti a scris:deci sa revenim la subiect Smile
track-ul mai bun decat MP3 - asta am rezolvat-o
cat despre nelamuriea colegului nostru @Cata_Panacotta e clara situatia NU ai nevoie de modulator fm si nici de Mp3 Player ai deja Mp3 ......daca vrei calitate faci un Cd audio [ track ] incap vro 20 pe un cd de 700 mb. daca vrei mai multe melodii pe un cd iti faci un cd mp3

Cea mai buna solutie ! Lasa modulatorul ca e de cacao!
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Nu recomand modulator FM, am detinut pe rand MP3 player, modulator FM acum am iar un MP3 player, se aude mult mai bine MP3-ul (de fapt e mp4- cu mai multe functii), desi eu am car 300, si doar boxele sunt schimbate, tot cuunele de Astra G dar mai noi.
@djtaotao +10000
Skip ads

  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Modulatorul e o chestie de compromis, pana iti iei ceva serios, (parerea mea/cazul meu). Tot parerea mea e ca urechea umana sesizeaza prea putin diferenta intre mp3 si track.
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Citesti acest topic si te crucesti la ce devieri s-a ajuns! De la "Modulator FM sau MP3 Player? " s-a ajuns la a chestii de genul sunt, nu sunt sau am fost manelist si justificari si dovezi in acest sens ...
Ce doamne iarta-ma de treaba are calitatea sunetului cu genul de muzica? Muzica e muzica egal ce fel de gen este si fiecare cu gustul lui!
Bai Cata, egal ca-ti plac manelele sau muzica usoara sau simfonica sau religioasa sau populara sau alte enspe mii de genuri muzicale, daca vrei calitate ramai la ce ai in masina iar daca vrei doar sa se auda muzica si sa scapi de cd-uri atunci ia modulator.

Ziua buna!
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Idee era ca la manele nu conteaza calitatea deoarece oricum e prost (stilul muzical), sau cel putin asa am inteles eu.
  • santo21

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nu am reusit sa gasesc nici un modulator fm care sa nu produca un deranjant sunet de fond. Am folosit si originale pentru ipod si nimic. Deci Modulator pas.
Skip ads

  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Lotg a scris:Idee era ca la manele nu conteaza calitatea deoarece oricum e prost (stilul muzical), sau cel putin asa am inteles eu.


Nu conteaza calitatea pentru tine sau pentru cei care nu asculta acest gen insa cel care asculta manele cu siguranta nu-l doare in dos de calitatea sunetului.
Asa cum tu spui ca nu conteaza calitatea sunetului la manele pt ca e prost genul, acelasi lucru pot sa spun eu despre Heavy metal, nu inteleg nimic din el decat ca e galagie in boxe, in concluzie nu ma intreseaza calitatea pt ca oricum nu ascult ...
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Scuze colegu, eu am facut doar o constatare la cele discutate, nu mi-am exprimat parerea cu toate ca acum cand recitesc, asa pare. Embarassed
  • Cata_Panacotta

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2010

  • Mesaj Privat
off: Nu va mai certati.
1 Am inteles ca formatul Flac se aude cel mai bine, este adevarat ? sau ce format imi recomandati?
Aveti ide ,CD30MP3 , citeste flac?
Scrierea CD o sa o fac cu Nero
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
FLAC este este un format mai special, cu un algoritm de compresie diferit;
ma indoesc ca playerele stand-alone stiu sa il citeasca; fara plugin dedicat, nici Winamp nu il stie. Si parerea mea de audiofil este ca totusi in masina nu trebuie sa fim atat de maniaci cu fidelitatea sunetului, chiar si cu un sistem de sunet performant, intrucat in masina sunt zgomote ambientale nu e ca in sufragerie unde poti savura in liniste o muzica buna. Un MP3 la rata de compresie decenta (peste 224) e suficient cred eu
  • sorynel65

  • Mesaje scrise: 478
  • Locatie: Galati
  • Masina: Tigra 2007 z1,4xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Lotg a scris:Idee era ca la manele nu conteaza calitatea deoarece oricum e prost (stilul muzical), sau cel putin asa am inteles eu.

i-mi cer mii de scuze ca intervin dar intreb si eu asa.......manelele "e ,, muzica !?.......sau stil muzical!? Miramas !Razz Razz Razz
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
sorynel65 a scris:
Lotg a scris:Idee era ca la manele nu conteaza calitatea deoarece oricum e prost (stilul muzical), sau cel putin asa am inteles eu.

i-mi cer mii de scuze ca intervin dar intreb si eu asa.......manelele "e ,, muzica !?.......sau stil muzical!? Miramas !Razz Razz Razz

Soryneleee, ai scris ca Guta, fir-ar sa fie
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Lotg a scris:Scuze colegu, eu am facut doar o constatare la cele discutate, nu mi-am exprimat parerea cu toate ca acum cand recitesc, asa pare.

Nu ai de ce sa-ti ceri scuze, nu m-a deranjat cu absolut nimic post-ul tau, daca este parerea ta sau asa ai dedus din postarile altora, pe mine nu ma deranjeaza!

Cata_Panacotta a scris:off: Nu va mai certati.

Nu ne certam colega Wink

sorynel65 a scris:
Lotg a scris:i-mi cer mii de scuze ca intervin dar intreb si eu asa.......manelele "e ,, muzica !?.......sau stil muzical!? Miramas !

Wikipedia asa zice ... Manele Wink

Deja deviem aiurea, haideti sa terminam cu offtopic-ul. Wink
  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
un compromis este un mp3 player cu usb...asa le impacati pe toate....
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR