Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • liviulica

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2010

  • Mesaj Privat
salutam vreu si eu o informatie cat mar ajunge taxa de prima inmatriculare la un opel astra g euro 3 din anul 2000 motor de 1.7 disel daca a anscri cineva de curand sau are idee ca la calculatorul online ami da vreo 1700 de euro
multumesc frumos


Ultima modificare facuta de liviulica la Mar 28 Jun, 2011 9:37 pm
Skip ads

  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut. Rulmentul de schimb a fost nou sau sh? E foarte posibil daca e sh sa fie tot din cauza rulmentului, o alta cauza poate fi si planetara. Sunetul se aude constant sau este direct proportional cu viteza masinii?
  • zambi

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salut. huruitul de care vorbesti s-ar putea sa fie de la rulment. tu spui ca ai schimbat pe stanga . cum ai descoperit ca e rulmentul pe stinga defect? ridica masina pe cric, las-o pe liber si invarte de roata. daca se aude zgomot e dus rulmentul. bafta .
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
zambi a scris:salut. huruitul de care vorbesti s-ar putea sa fie de la rulment. tu spui ca ai schimbat pe stanga . cum ai descoperit ca e rulmentul pe stinga defect? ridica masina pe cric, las-o pe liber si invarte de roata. daca se aude zgomot e dus rulmentul. bafta .

nu cred ca e suficient pusa pe cric si invartit de roata.
Aceeasi problema am avut-o si eu la un astra G, am ridicat-o pe cric si spre suprinderea mea niciun sunet, am mers si am pus-o pe un elevator, am bagat-o intr-a3-a si a inceput sa scoata acel sunet ciudat, practic sunetul acela nu se auzea la viteza mica ci doar peste 40 km/h
Skip ads

  • Nirolf1986

  • Mesaje scrise: 940
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2010

  • Mesaj Privat
exact cum zice si Gabello. nu rezolvi nimic ridicata pe cric. am fost si eu la service si mi-au ridicat-o pe elevator, au invartit de roata si nu se auzea nimic. in mers se auzea de pe la 40-50 km/h in sus. am schimbat rulmentul si nu a mai huruit dupa.
cel vechi, care l-am dat jos, caraie daca il invart manual... parca ar fi ceva nisip inauntru. probabil cu roata montata nu se poate distinge
  • liviulica

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2010

  • Mesaj Privat
rulmentul este nou nout
dar tot zgomotul ala este ca si cum nu iam schimbat nimic dar specifi cand am bagat fuzeta pe rulment mia iesit o parte din interiorul rulmentului dar nu si bilele lam bagat la loc si am sperat ca nui nimic DAR TOT ASA MI SE AUDE SI MIE TOT PE LA VITEZA DE 30- 40 KM LA ORASI SE AUDE NORMAL FARA SCHIMBARE DE SUNET NUMAI AN CURBA ASI SCHIMBA SUNETUL
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Dupa cum spui tu, tot de la rulment are sa fie, chiar daca zici ca e nou, daca l-ai pus gresit, si dupa cum zici ca l-ai si deranjat, tot din rulment are sa fie. Nu stiu cum e la f, dar la G rulmentul e cu tot cu butuc. Si la mine tot la fel, cand invarteam cu mana se auzea ca si cum ar fi intrat nisip la bile. Mergi si pune-o pe un elevator, îti vei da mai usor seama. Mult noroc!
  • liviulica

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2010

  • Mesaj Privat
mersii mult GABELOO o sti zic ce drac are ca ami o caruta de nervi
  • liviulica

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2010

  • Mesaj Privat
sal am facut si eu un test cu agrafa si miau iesit 3 coduri 35,44,45 ami zice si mie cineva ce anseamna va rog
  • djfllo

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
eu am schimbat odata caseta de directie si dupa ce am plecat din service, dupa 40km/h imi huruia si mie cela la roata din dreapta, m-am dus inapoi si la mine a fost nustiu ce tablitza de protectie de la frana ... si nici nu a mai urcat-o pe elevator a si stiut mecanicu ce sa-i faca si nu a mai huruit...
  • liviulica

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2010

  • Mesaj Privat
va salut cu stima si respect dupa atata munca nu am rezolvat o problema va rooooogggg ajutatima am un tupait pe partea dreapta fata cand sant an mers cu volan drept si cu viraj an dreapt an stanga nu se aude deloc am schimbat geamba cu tot cu rulment nou telescop arc planetara noua nu stiu ce poate sa aiba ca am avut numai mesrias am bagat an masina o caruta de bani fara vreo satisfactie ajutatima cu pareri poate sa fie din cutia de viteza sau alceva?
opel astra f c16nz an 1992 va multumesc mult astept raspunsuri de la voi
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR