Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cristi71000

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salut din nou,

Sunt curios ce se intampla cu locul meu de parcare inchiriat de la ADP daca vreau sa vand masina (ca avans pentru alta). Adica eu vand masina actuala si o radiez de la finante. Ei stiu deci ca eu nu mai am masina si pot da locul altcuiva. Masina noua o astept 3 luni, deci nu e gluma, e destul timp sa raman fara parcare. Cum ma pot proteja impotriva acestei perspective nefericite?

Merci
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Mergi pe "burta" ca locul este platit. Atata timp cat vei plati in continuare nu cred ca o sa verifice cineva. Ei oricum nu dau banii inapoi si daca l-ai platit, platit ramane un an. Daca ii anunti, cand se duce unul si da spaga ca sa ii dea loc, le dai idei. In cel mai rau caz ca sa nu dai de banuit la vecini ori pui alta masina acolo si zici ca e a ta, ori il lasi pe alt vecin care nu are loc si te intelegi mai bine cu el, sa parcheze acolo si poti spune ca masina ta e la reparat. vecinii nu verifica la circa daca ai vandut-o. Si oricum o perioada chiar nu isi vor da seama ce se intampla cu masina ta chiar daca nu spui nimic. Dar mai ma gandesc , ca in caz de necaz, ca ai avea probleme cu adp-ul poti dovedi cu comanda pe care o faci ca urmeaza sa iti vina masina si locul tot la apartamentul tau va ramane. Ce ti-am spus e mai mult teorie dar in practica nu se intampla nimic atat timp cat tu l-ai platit si nu ii anunti pe cei de la ADP ca ai vandut masina si renunti la loc. Ei de obicei dau locul cand ii anunti tu ca nu il mai vrei si nu vrei sa il mai platesti sau cand a expirat timpul in care il puteai plati, parca pana in martie. Ca sa fii mai sigur plateste-l anul asta inainte sa radiezi masina.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mergi si prelungeste contractul de inchiriere ... altfel o sa-ti scoata la licitatie locul dupa ce expira perioada pt care l-ai inchiriat...
  • cristi71000

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Bine dar cand vinzi masina pentru a o radia trebuie sa anunti si la admin financiara care cel putin la mine in sectorul 6 e in acelasi loc cu adp-ul. Mi-e sa nu comunice intre ei.
  • radu1966

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
cristi71000 a scris:Bine dar cand vinzi masina pentru a o radia trebuie sa anunti si la admin financiara care cel putin la mine in sectorul 6 e in acelasi loc cu adp-ul. Mi-e sa nu comunice intre ei.
normal daca ai platit pe un an (sa zicem 2010)si vinzi masina in decursul anului respectiv pina iti iei alta locul este al tau mai ales ca este platit, eu parcam pe locul unui vecin(nu mai avea masina de 5,6luni o radiase) si el a venit la mine si a zis sa iau eu locul incepind de la anul(2010)zis si facut ma duc sa platesc locul si tanti de acolo imi zice ca trebe sa merg cu propietarul locului la ADP sa faca o cerere precum ca renunta la loc sau ca il cedeaza. Asa am procedat eu
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR