Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Laur Voicu

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Problema nu este pretul, ca este clar specificat pe site-ul lor, ci producatorul, sa nu fie turc,sau mai cine stie ce...
Skip ads

  • Marius_20

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Eu am pus parbrizul la Ager, am platit 700 lei. in banii astia intra parbrizul, cheder, sarma, siliconul, lavetele de sters dupa montaj +tot ce mai folosesc ei si manopera. In plus ai garantie 18 luni. Iti dau factura si certificat de garantie. Am predat masina la ora 11 iar la 17:00 cand am ajuns la ei, masina era in parcarea din curte.
Parbrizul care il aveam pe masina inainte era lipit cu ceva mai mult silicon, se cunostea pe la stalpi iesit in parti, dar acesta este ok, nu se cunoaste pe nicaieri siliconul si este foarte clar. Parbrizul este marca Saint Gobain si sunt foarte multumit de el, nu are nici un defect( puncte, zone neclare sau mai stiu eu ce defect). Are si parasolar.
Vechiul parbriz era tot un Saint Gobain, cand am luat masina era deja crapat putin, dar in perioada aceea cand inghetau masinile se marise crapatura.

La Pilkington daca imi amintesc bine, costa 350-365 lei doar parbrizul (nu stiu daca avea tva inclus), dar nu aveau cheder pt Tigra..... si am auzit destule lucruri urate despre ei. Incepand cu parbrizele care au defecte optice si pana la montaj.
La Ager este ceva mai scump, dar ai calitate, montaj pe loc si garantie.
  • emil_251

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Cei de la Marctec......au marfa din Turcia
Am fost personal la ei..........preturile sunt mai ieftine fata de Ager sau Pilkington......dar acum fiecare are un buget....
  • kurtus

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Salut! Eu am schimbat parbrizul la vectorglass,nu mai stiu exact,dar cred k a fost 380 ron cu montaj.Initial am fost la ager si m-au cocosat preturile lor,mai ales k trebuia sa-mi pierd toata ziua acolo.De la vectorglass au venit 2 baieti k le-am dat adresa si mi-au montat parbrizul in parcare,unde lucrez eu.Pentru cei interesati,intrati aici: parbrize
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Am montat eu la Marctec. Au in special parbrize China.
Am montat pe Vectra C, apoi diversi m-au intrebat unde am montat, si pana acum trimisi de mine mai ar fi 2 Astra H, una F, un pug 307, un Passat antic si astia la randul lor au mai trimis diversi. Montaj in Bucuresti sau Ploiesti.
La Vectra C a fost 247 lei cu parasolar fumuriu, evident china. Ramane de vazut cat o sa tina, dar la banii astia e rezon si daca il schimb o data la 2 ani.
  • kurtus

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Sa ne gandim k si parbrizele astea de firma,sunt facute tot de masinarii chinezesti:).Deci pe praful asta,pretul cel mai mic conteaza si cat de repede se face lucrarea;)!
  • ciryboss

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

am si eu mai nou o fisura frumoasa pe parbriz la un opel astra h2005 caravan - am citit toate mesajele lasate dar 2-3 au preturi iar pe site-urlie firmelor nu au nimic afisat. Aveti cumva idee pentru modelul meu cam care ar fi pretul si la ce service?
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Unde am montat eu a fost 280 lei la Astra H fara senzor de ploaie.
Skip ads

  • aflorii nicusor

  • Mesaje scrise: 719
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Tigra 2006 Z1.3 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Am gasit pe net, pe You Tube, cateva filmulete cu niste baieti care aplicau folie transparenta pe exterior pentru protectia impotriva loviturilor externe. Faceau demonstratie cu o bila de rulment si un elastic cum loveau parbrizul iar acesta nu se crapa. As fi curios daca este posibil acest lucru, caci in curind urmeaza sa-mi schimb si eu parbrizul si ma bate gandul sa-i montez o astfel de folie.
  • andreitdi

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2008

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Unde am montat eu a fost 280 lei la Astra H fara senzor de ploaie.

unde ai schimbat parbrizul si ce marca a fost ? ms.
  • taz002dev

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2004 17cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,
Pe Astra G caravan am parbrizul original crapat si vreau sa il schimb pe CASCO. Ce service recomandati si ce marca?

Problema mea e ca service-ul trebuie sa fie agreat de Astra. (mai nou trebuie sa specifici imediat dupa constatare service-ul unde iti faci reparatia Sad, nasoala faza asta si nu am mai auzit-o pana acum cred ca le dau cu flit cand se termina contractul de CASCO pentru ca sunt foarte enervante toate conditionarile astea).

Multumesc
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Buna seara, trebuie sa schimb parbrizul la fabie (e crapat dar mai important decat atat, este foarte matuit si noaptea cu lumini din fata este un calvar) si am gasit la un pret bun parbriz Nordglass (vre-o 260 lei toata treaba). Aveti pareri legate de aceste parbrize? Rezista la matuire?
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Nici o sticla nu rezista la praful abraziv din RO. Eu am parbriz Benson CN, si e cam abuzat cu stergatoarele. Inca se prezinta bine.
  • dyavolo2004

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2012

  • Mesaj Privat
la reprezentanta a schimbat cineva parbizul?
  • autoph12

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Foarte bune sunt parbrizele Saint Gobain. Din pacate nu stiu daca se fabrica si pentru opel..
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Se fac, in Turcia Rolling Eyes !
  • autoph12

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Se fac si in Romania
  • dyavolo2004

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2012

  • Mesaj Privat
m-am intresat la reprezentanta cat costa. 161161 - PARBRIZ ASTRA H GM - 1690.44 lei cu tva.. cam mult:O
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
io sunt fericitul proprietar al unei vectre c cu parbrizul recent crapat...
ieri am avut un drum de bucuresti si retur, la cativa km de bucuresti am observat in coltul din dreapta sus o crapatura mica (de vreo 4-5 cm)
am mers in ikea sa ma benoclez la una-alta (avand timp de pierdut pe acolo) si la intoarcere crapatura avea vreo 25 de cm
la intoarcere si peste noapte nu am vazut sa progreseze crapatura dar cel mai probabil la ITP care urmeaza sa expire, voi fi obligat sa-l schimb...

in GL avem reprezentanta pilkington
astept sa-mi dea un pret si daca e decent (adica daca se incadreaza in buget) sa-l schimb...
daca nu, ma duc si eu cu "atentia' la ITP si cu asta basta...
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nordglass am eu pe masina si de cand l-a pus era deja putin zgariat... nu am observat si cand am mers a doua zi a spus ca nu il mai da jos si imi face reducere la urmatorul... dupa prima iarna si fara sa dau cu racleta am deja zgarieturi pe el destul de multe si folosesc doar stergatoarele care sunt bune (Champion). Data viitoare daca va mai fi o sa iau Pilkington sau altceva...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR