Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • stefan_punk

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Trebuie sa schimb termostatul intrucat se incalzeste foarte greu motorul. Am gasit la pretul de 55Ron termostat Behr.
Stie cineva cel original cine il produce?
Ce firme producatoare de termostate pentru Astra H ati recomanda?
Cei ce si-au schimbat ce v-ati pus?


Multumesc si astept cu nerabdare raspunsuri de la voi.
Skip ads

  • meshterul

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
si eu am schimbat termostatul acum o luna!
eu am pus facet, marca italiana si se pare ca merge f. bine, acum sa vedem cit tine. am dat pe el 65 lei.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Eu am pus Behr acum o luna. Merge. Sa vedem cat tine. Cel original a mers ok 87 k km. Putin din punctul meu de vedere, dar avand in vedere ca e primul defect al masinii, nu pot sa-i port pica. Oricum schimbarea dureaza foarte putin si cu aceasta ocazie pui si antigel proaspat. Behr a costat 50 de lei.
  • fritzanu

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2010

  • Mesaj Privat
de unde ati cumparat la banii astia? eu am o astra h Z19DTH si am gasit pe la 150 lei.
Skip ads

  • silviu1972

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2009

  • Mesaj Privat
ai gasit ieftin in iasi mai jos de 200 nu gasesti.Pe original e 300 ron pentru z19dt
  • papu_mob

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 1700
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Si eu am o problema mi se incalzeste greu motorul oare e termostaul?Si imi consuma si mai mult cred ca din cauza ca nu se incalzeste motorul.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pentru Fritzanu si Silviu 1972 pretul era pentru Z17dtl. Pretul nu include si carcasa, doar termostatul si garnitura aferenta. Nu stiu cum e la Z19dth probabil ca la modelul asta vine obligatoriu cu tot cu acea carcasa din aluminiu. La pretul asta e la celebrul magazin de piese auto Opel din Bucuresti(gasesti ce si cum la publicitate). Ate preturi ...reprezentanta Opel..120 de lei, aceeasi mancare de peste si culmea ..nu aveau pe stoc. un alt magazin cu piese la comanda 70 de lei.
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
silviu1972 a scris:ai gasit ieftin in iasi mai jos de 200 nu gasesti.Pe original e 300 ron pentru z19dt

Pretul ridicat se datareaza faptului ca pentru tipul asta de motor, termostatul vine cu tot cu carcasa si senzor de temperatura. Eu am gasit cu preturi intre 150lei (behr) si 300lei (vernet)
Asa arata termostatul petru Z19DT(X)
  • andrei_jr80

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Behr am pus si eu pe a mea si merge super. 1.9 CDTI. tremostatul cu carcasa de alu si cu senzor am luat din Sibiu cu 160 lei cam de vreo 6-7 luni. Tot asa era si la mine, nu baga caldura. tremostatul vechi inchidea si deschidea dar diferenta fata de cel nou era ca la cel vechi impingeai clapeta usor cu degetul pe cand la termostatul nou mi-am luxat degetul si tot nu l-am miscat. daca cineva doreste sa-l schimbe la motorul de 1.9 il anunt ca trebuie sa se inarmeze cu rabdare din cauza ca pozitia este incomoda, mare grija la tipul de scule folosite si problematic mai e sistemul de prindere pe motor. bafta si drumuri bune sa aveti
  • LeonteMihai

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2011

  • Mesaj Privat
la 1.3 cdti se schimba doar termostatul sau trebuie schimbat tot corpul ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR