Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa B/Combo B
  • dj_shooby87

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 1996 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Buna si La Multi Ani ! Am si eu o mare rugaminte....am dat-o in bara..am avut apa in vasul pentru lichidul de parbriz si a inghetat.am cumparat lichid am umplut vasul si cand sa stropeasca pe parbriz surpriza...NIMIC ! m-am uitat pe la vas pe acolo nimic...nu am vazut nimic ...dar am observat ca sub roata stanga fata o balta de lichid .am observat ca pe vas e pompita aia cu 2 iesiri iar furtunul care duce spre parbriz era scos din asa zisa "mufa" is nu reusesc sa il bag la loc.cum pot scoate vasul de acolo pls? daca aveti si niste poze? va rog...ca nu prea pot merge fara ala avand in vedere strazile "curate" multam
Skip ads

  • D.dany

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2010

  • Mesaj Privat
la astra g nu este nevoie sa scoti vasul , ce desfaci usor aparatoarea de deasupra roti si ai acces la vas. Din cate am inteles ai corsa ? uitate atent ca trebuie sa iasa usor pompa din rezervor si nui nevoie sa dai jos rezervorul . Problema e ca este spart vasul , ca pe la furtunul care spui nu are cum sa curga lichidul fara sa functioneze pompa , si mai verifica furtunasele care duc la duzele de stropit sa nu fie inghetate daca a ramas apa pe ele. Foloseste si tu lichid de parbriz si vara ca sa te tina mai mult timp pompa , ca de la apa se depune piatra eu am patit-o cu dacia care o aveam . eu cam atat pot sa-ti spun , daca vad la un corsa cum este pozitionat vasul pot sa-ti spun exact cum sa faci.
  • victor_gl

  • Mesaje scrise: 1,039
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 z 1,7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Dai jos stergatoarele si grila de sub parbriz si ajungi la vas .
Ai o piulita si o clema parca .
  • D.dany

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Daca ai corsa stii, eu am astra g . Victor_gl ai cumva vreun manual de cielo am nevoie pt. cumnatul me are probleme cu usile ,mai exact cu inchiderea i se cam blocheaza. daca stii da-mi si mie un sfat , sa fie di inchiderea centralizata ? a scos siguranta si foloseste numai pe cheie dar tot se mai blocheaza cateodata.
Skip ads

  • victor_gl

  • Mesaje scrise: 1,039
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 z 1,7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
@D.dany ai PM
  • dj_shooby87

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 1996 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
D.dany a scris:la astra g nu este nevoie sa scoti vasul , ce desfaci usor aparatoarea de deasupra roti si ai acces la vas. Din cate am inteles ai corsa ? uitate atent ca trebuie sa iasa usor pompa din rezervor si nui nevoie sa dai jos rezervorul . Problema e ca este spart vasul , ca pe la furtunul care spui nu are cum sa curga lichidul fara sa functioneze pompa , si mai verifica furtunasele care duc la duzele de stropit sa nu fie inghetate daca a ramas apa pe ele. Foloseste si tu lichid de parbriz si vara ca sa te tina mai mult timp pompa , ca de la apa se depune piatra eu am patit-o cu dacia care o aveam . eu cam atat pot sa-ti spun , daca vad la un corsa cum este pozitionat vasul pot sa-ti spun exact cum sa faci.

nu este spart rezervorul...curge jos doar in cazul in care actionez motorasul...deci are pompa aia cu 2 capete intr-o parte duce furtunul de la haion si celalalt in fata iar ala e iesit de acolo de la locul lui.si nu pot baga mana acolo sa il bag la loc...si oricum are apa pe furtun si e inghetat
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa B/Combo B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR