Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • king2pin

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1.7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2012

  • Mesaj Privat
am eu pe astra h caravan puse ... originale fata spate si pot sa confirm ca sunt rigide... nu flexibile.
Skip ads

  • csoreanu

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Crossland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Multumesc - tocmai am trecut intr-o parcare, am identificat un hatchback ca al meu si da, sunt rigide. Poate exista replici/copii sau altele compatibilie cauciucate, e pacat ca tocmai la un astfel de aspect s-au ignorat conditiile la care sunt supuse astfel de accesorii ale caroseriei. Pentru tarile vestice, unde soselele sunt ca-n palma, pot fi si din otel, dar la noi, cu gropi si borduri, cu noroi, zapada si gheata in lunile de iarna, e musai sa fie cauciucate, altfel iti smulgi spoilerul la prima groapa sau bolovan incalecat.
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
La mine sunt flexibile (universale).
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Am banuiesc originale. Nu as spune ca sunt rigide, ci un cauciuc mai tare.
Enervante, stau cu grija cand escaladez borduri inalte si examinez gropi adanci. Utilitate?!? cam spre zero, masina tot se murdareste pana pe plafon.
Skip ads

  • deleted-76099

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Astazi am primit bavetele de noroi spate pentru caravanul meu. O sa le montez in una din zilele urmatoare, doar ca as vrea, nu stiu, sa umplu acea gauaca daca-i pot spune asa, cu un plastic lipit sau altceva. Daca se umplu cu noroi sau cu gheata la iarna se ingreuneaza serios.
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Singurul lucru la care cred eu ca ajuta e ca cel din spate pe timp de iarna sa nu va umple firigderul ca ii aruncati pe parbriz cu zapada mazga pietricele etc. in rest oricum masina se manjeste pana peste plafon!
Iar la corsa C chiar nu vad sa aibe .. cel putin la modelul meu cu bandou la praguri (tampita inventie nu vezi cand are de dat rugina)
  • deleted-76099

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Cam greu de montat (ma refer la clemele de metal) dar estetic arata bine. Ce spui tu acolo Kinderasule? Ce spui de tir-urile sau unele microbuze care au niste presuri imense de cauciuc pe toata latimea, presuri care ating asfaltul si ....... intelegi ce spun, nu?
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Da da da da da perfect dar eu ma refeream ca la corsa mea c 2004 nu pot pune acele bavete. doar sa fac cum au tiristii! dar zau de stiu cum vor da si voi avea multumirea sufleteasca ca cel din spatele meu nu uzeaza asa des stergatoarele sau sa ii sara vreo piatra Smile eu unu 2 parbrize am schimbate si urmeaza si al 3 candva ...
  • Priceputeanu

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2013

  • Mesaj Privat
deci, pana la urma a pus cineva bavete pe Astra H hatchback si a vazut vreo imbunatatire la mentinerea curateniei pe aripile fatza si pe luneta?
  • pocris

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2010

  • Mesaj Privat
De murdarit tot se murdaresc! Very Happy
Pe fata diferenta e ca nu vei mai avea dungi clare oblice de mizerie ci o zona intreaga pe care mizeria este oarecum dispersata si redusa totusi cantitativ.
Pe spate n-am remarcat nici o imbunatatire, luneta se face in continuare muci, noroc cu stergatorul.
Le am cred de peste 1 an jumatate si mai ales pe cele de pe spate am reusit sa le avariez de la urcat/coborat borduri.
  • Priceputeanu

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2013

  • Mesaj Privat
in concluzie, sa ma bucur ca am niste bani necheltuiti in buzunar si de aspectul de 'glont' al masinii Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR