Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • idnightk

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1994 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Nici nu stiu cum sa incep....am luat o mizerie de Combo, careia in 3000 de km i-am schimbat : bucsi bascula, capete bara, bielete directie, amortizoare, ambreiaj (fara volanta, desi ar trebui si aia), clapeta acceleratie, iar in ultima saptamana chiuloasa, garnitura de chiuloasa, curea de distributie, ulei si filtre de 2 ori. Problema e urmatoarea: iau masina de la mecanic, dupa 10 km aceleasi simptome pentru care am dus-o : presiune mare in vasul de expansiune, cu un pic de spuma de decor, plus un fum intens de ulei de la turbo. Am observat ca masina scoate fum in draci (si negru si albastrui) cand am luat-o de la mecanic, dar nu am mai umblat cu ea ca am fost plecat. Deci dupa 5 km facuti azi in regim de DN am observat ca: - iese fum in draci; masina nu trage deloc; am presiune f mare in vasul de expansiune; iese fum din turbo - pierde ulei sanatos pe acolo, se vede cu ochiul liber, partea nasoala e ca picura din corpul turbinei, nu de pe la vreun furtun. Marti ma duc inapoi cu ea. Pana atunci..ceva ide de ce ar putea avea? Stiu, Opel sucks, dar asta e....


MODEL: ocmbo
MOTOR: 1.7
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Opel sucks... d.p.m.d.v asta e o prostie... dar, in fine.. Daca iei asa o masina (cu probleme de-astea) trebuie sa ai ,,personal skills & automotive knowledge,, ca sa ti-o repari singur. Ca sa nu depinzi de mecanici, ca multi nu stiu ce au de facut, iar la altii pur si simplu nu le mai pasa... Altfel, as zice ca NU are niciun rost sa cumperi asa ceva (masini cu astfel de probleme).
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR