Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
aici e povestea noastra:
http://www.gandul.info/repo...nut-3-ani-5593413
Am fost de 5 ori la tratament in Ucraina si o data la tratament in Budapesta.

NU NE OPRIM AICI…
... si nici nu vom lasa timpul sa-l faca pe Stefanut sa “uite” ce a invatat la recuperare in Ucraina. De aceea ne punem iar pe treaba si va invitam rugandu-va sa va alaturati noua din nou. Acesta nu este un articol oarecare, nici o “poveste” povestita de noi pentru a va arata ce giumbuslucuri a mai facut Stefanut (nu ca nu ar mai fi facut destule in ultimul timp!). Acesta este, de fapt, un nou start pentru o noua serie de strangeri fonduri.
Fiind iar an “de criza”, ne-am gandit ca e mai sigur sa anuntam din timp ca Stefanut mai are inca nevoie de voi, de ajutorul si sprijinul cu care l-ati inconjurat si pana acum si pentru care va multumim din suflet.

Mai are nevoie de recuperare psiho-motorie, atat in Truskavets, Ucraina, cat si la Peto Budapest.

“Ar trebui multa psihopedagogie acum”, a mai spus doamna dr. Mera. Insa trebuie sa gasim persoana care sa ne acorde atata timp (caci ar trebui sa vina acasa zilnic sa lucreze cu Stefanut programul PORTAGE). Avem psihoterapie la Micul Print, insa doar o ora pe saptamana, ceea ce e foarte putin. Mai facem (contra cost) doua sedinte pe saptamana cu un logoped foarte bun, insa la fel, este destul de putin. De aceea am fost sfatuiti si este necesara inca o terapie de “conductive education” la “Peto Institute” Budapesta. Poate chiar vom si reusi sa ajungem, macar doua saptamani (in iulie sau august), asa cum am mai fost si anul trecut. Ideal ar fi o luna, insa e mai scump. 2 saptamani de tratament la Peto costa 1500 euro (cazare inclusa).


Pe de alta parte, programarea din octombrie la clinica din Ucraina deja o avem (6 octombrie), ar mai fi nevoie de banii pentru tratament, bineinteles. Pentru Truskavets ne trebuie 3500 euro… De aceea facem iar apel catre voi, cei ce aveti inima deschisa si vreti sa ne ajutati, cu bani (avem deschise acele doua conturi pentru Stefanut), cu promovare (mess, mass, mail, viu grai, etc), cat si cu sfaturi, idei, incurajari.
Multumim din suflet!
Pretul pentru o alta perioada benefica lui Stefanut, care, cu ajutorul lui Dzeu, l-ar face si mai bine si ne-ar aduce mai aproape de “visul” de a-i reda acea copilarie pe care multi alti copii o au, se bucura de ea si sunt fericiti, este nevoie de aprox 5000 euro. S-a mai strans si in primavara suma aceasta si a fost mai mult decat suficient ca Stefi sa progreseze si sa fie “baiatul mare si frumos” de care Dr Mera s-a mirat.
Dar, “nu ne vom opri aici” si va rugam si pe dumneavoastra…. sa ne ajutati!

Conturi deschise pentru ªtefanuþ

 RO57BRDE080SV47570500800 - BRD sucursala RªNOV, titular RÃDULESCU RAUL ªTEFAN, Cod SWIFT: BRDEROBU
 RO07INGB0000999901716715 - ING BANK sucursala BRAªOV, titular RÃDULESCU IONELA ªTEFANIA, Cod SWIFT: INGBROBU


mai multe detalii, poze, acte medicale, aici:
http://helpstefanut.wordpress.com/

Edit Maverick: Am trecut eu topicul la anunturi foarte importante pentru ca mi se bare de bun simt ca topicul sa fie foarte vizibil. Chiar daca nu e mult, macar atat pot face.
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am notat contul de la BRD -maine voi depune si eu o suma ,nu va fi cine stie ce dar de la mine putin ,de la ceilalti colegi putin si poate asa se vor strange cativa banuti pt Stefanut.Colegii-- stiu ca este greu ca-i an de criza dar haideti sa dovedim ca suntem aceeasi comunitate unita si poate din putinul nostru ii redam zambetul pe buze lui Stefanut ,cat si parintilor.
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Adauga si un cont de paypal.
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
cont de paypal:
raul_stefan@yahoo.com
multumesc celor ce raspund strigatului nostru de ajutor!
Skip ads

  • kiry

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
astept niste raspunsuri de la colegii de pe Brasov si poate strangem si noi ceva si ne vedem vineri sa-i predam personal. Dam si noi cat putem... Multa sanatate!
  • daniel_daniel

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Voi depune si eu o suma.Din experienta stiu ca orice ajutor este binevenit.Pacat ca se intampla asa ceva unui copil.
Multa sanatate lui Stefanut
  • SergiuP

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 A-H BN11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
salut
de obicei am trimis sms sa ajut pe cineva,acum daca contul e deschis in Brasov se pot depune bani si din Bucuresti daca merg la BRD sai ING?

Multa sanatate
  • kiry

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
SergiuP a scris:salut
de obicei am trimis sms sa ajut pe cineva,acum daca contul e deschis in Brasov se pot depune bani si din Bucuresti daca merg la BRD sai ING?

Multa sanatate

@SergiuP imi permit sa-ti raspund eu in locul lui Band1t, da, desigur, intr-un cont de banca se pot trimite bani din orice colt al Romaniei, Band1t a precizat unde sunt deschise in caz ca te intreaba cand depui banii.

p.s: daca am gresit cu ceva sa mi se stearga postul, incerc doar sa ajut.
Skip ads

  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
E foarte corect ce spune kriu...
deci se pot depune bani din orice colt al Romaniei, doar sa existe bunavointa!

e pacat ca unui copil i s-au intamplat astfel de lucruri, e si mai greu ca este vorba de copilul meu!
dar e totusi bine ca se poate vindeca, e bine ca ne-am ocupat de el inca de la nastere si ca e pe drumul cel bun.
de acum e doar o chestiune de bani si de timp....
am cheltuit peste 20 000 euro in 4 ani cu el, si ar trebui sa mai cheltuim probabil inca pe atata...
dar anul asta avem nevoie de "doar" 5000 euro.....
Doamne ajuta!
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
acum, pe blogul lui stefanut :
http://helpstefanut.wordpress.com/
avem si buton de donatie prin paypal, ceea ce usureaza "munca" celor ce vor sa doneze doar un dolar sau un euro (sau sume mici in general).
va multumim!
  • cristianrcs

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 Z1.6SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2008

  • Mesaj Privat
da-mi te rog nr. tau privat de telefon pe MAIL "cristianrcs@gmail.com". sa stii ca si eu am un nepotel cu aceeasi boala, stiu ce inseamna asta, incercam sa te rezolvam prin fundatii..
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
crisitarcs:
cumva pe nepotel il cheama codrut?
ti-am trimis mail !
Skip ads

  • florianu

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
...depus in contul de paypal
haideti...cred ca putem fi mult mai multi!

multa sanatate si noroc din banat, pt baietel.
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
primit banii - 15$ , multumim mult!
sanatate maxima intregii tale familii!
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
ptr.copil 2 ani proteze si ghetute ortopedice tel.0766396764 sau 0314221410,poate cuiva ii va prinde bine informatia"

asta iti foloseste?am primit mass pe mess.
  • aly_speed87

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
multa sanatate celui mik.....
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salutare, mai sunt valabile conturile, in special cel din BRD ? As vrea sa contribui si eu.
Cum se simte baiatul?
Sanatate lui Stefanut si familiei.
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
da, contul BRD este valabil.
aici sunt ultimele noutati despre Stefanut aici:
http://helpstefanut.wordpress.com/
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR