Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • nika_nica

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
cum dau jos suportu care tine oglinda din interior?nu am vrut sa trag de el ca mia fost frica,vreau sa imi pun parasolar fumuriu si nu imi iese bine la oglinda,imi iese perfect (fara bule)dar la oglinda acolo se vede urat(nu sunt expert in monatj de folie),am incercat sa pun si prin exterior,mia iesit ok dar la prima ploaia s-a dezlipit din mers.
Skip ads

  • m.nyck

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

Este foarte simplu:

Prima data iei folia fara sa o desfaci si o pui pe exteriorul parbrizului insemnezi dimensiunea pe care o vrei si o tai(ai grija cum pui folia pe exterior sa vina cu partea care se lipeste pe parbriz cand o pui pe interior).
Oglinda tragi de ea in jos spre stergatoare si iese. trebuie sa tragi mai tare.
Pui folia fara sa o desfaci pe interior si insemnezi locul unde vine suportul oglinzii care ramane pe parbriz si decupezi. decupeaza ezact pe langa suportul oglinzii si astfel dupa ce o montezi nu se vede nici de afara nici din interior ca ar fi decupata acolo.

Dupa ce faci ce este enumerat mai sus cureti bine parbrizul, dai cu un pulverizator cu apa bine pe parbriz si pe folie dupa care o aplici.

Succes!

PS Sa pui poze poate va fi de folos si altor colegi.
  • nika_nica

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
asa am incercat de prima oara,am decupat acolo dar tot nu iese frumos,se face urat,nustiu cum sa explic,imi iese super in parti fara nici o bula,dar la oglinda acolo imi iese urat,oglinda stiu sa o dau jos,dar suportu ala care e lipit pe geam nu stiu sa il dau jos.
  • m.nyck

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Suportul ala nu se da jos. Daca reusesti sa il dai jos iti trebuie alt parbriz Laughing
Mai incearca eu mi l-am pus din prima merge dar trebuie sa ai rabdare. Poate nu scoti apa cu ce trebuie foloseste un cauciuc ceva gen cum sunt racletele de curatat geamuri. Merge si cu un card obisnuit dar asta zgarie folia.
Skip ads

  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu cand am pus parasolarul nu am scos nici macar oglinda, am decupat dinainte in jurul suportul in forma literei U
Am pus folia pe exteriorul parbrizului, cineva mi-a luminat cu lanterna din interior si cu un marker am insemnat locul exact unde trebuie sa tai.

Mi se pare ca suportul de oglinda e prins la fel ca la Cielo, adica pe parbriz ai din fabrica un banut metalic cu forma trapezoidala lipit cu baza mica de parbriz, apoi batul ala pur si simplu gliseaza acolo.
  • nika_nica

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
azi am observat cum se da jos suportu de la parbriz,tragi de el in jos si mai ramane o bucata mica de fier.
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Stie cineva daca exista o latime maxima legala pentru parasolar?
  • ionutzzz07

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2009 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2012

  • Mesaj Privat
15cm !
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR