Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa B/Combo B
  • rudisoft

  • Mesaje scrise: 340
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1997 X12SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Toate codurile pieselor le gãsiți la adresele de mai jos:

Fațã:
Opel, Corsa-b + tigra 1993-2002, Body exterior fittings, Mudflaps, Front Mudflaps

Spate:
Opel, Corsa-b + tigra 1993-2002, Body exterior fittings, Mudflaps, Rear Mudflaps

Dacã ajutã cu ceva, eu am codurile:
Fațã - 17 18645
Spate - 17 18 035
La mine pe spate nu se potrivesc. Partea indicatã în pozã e problema.

Bara mea nu este cea originalã, deci nu știu ce sã zic...
Cel mai bine vedeți sã aveți adâncitura respectivã în barã, atunci ar trebui sã se potriveascã.

Preț ?

În jur de 150 lei ... perechea.

De unde ?

Cãutați la secțiunea publicitate pe cei care aduc piese originale GM.
Cui dorește, îi pot recomanda (pe privat ca sã nu fac reclamã) câțiva colegi care oferã prețuri și condiții decente.

Sper sã vã fie de ajutor.

@Cipilica1: Nu știu ce sã zic cu meritatul investiției, pentru cã nu am încercat ambele variante.
Depinde de fiecare cum considerã.
Eu personal sunt mulțumit cã am luat originale, chit cã m-am pãcãlit cu cele de pe spate și le țin în pungã...
Din câte am înțeles cele pe fațã universale sunt greu de adaptat ca sã se potriveascã cât de cât și nu prea dau bine.
Sincer, eu am cãutat universale ceva timp, și (în afarã de cele tip preșuri - oribile) nu am gãsit, așa ca mi-am comandat originale.
Dacã aș fi avut ocazia aș fi dat 10% din pretul de originale pe unele universale ca sã vãd cum merg, și abia apoi dacã nu eram mulțumit luam originale.

Poze cu apãrãtorile montate; în prima se vede cum s-a adunat mocirla în loc sã se împrãștie peste tot Smile


  • Cipilica1

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Corsa 1998 x10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2012

  • Mesaj Privat
@rudisoft multumesc mult pentru informatii si detalii Wink
Am verificat la mine la bara spate si are acele locasuri/adancituri Wink
Tot ce pot sa ma gandesc in cazul tau este fie bara este aftermarket, fie difera de la o generatie la alta. Dupa culoarea masinii tale banuiesc ca este "94-"96. La mine in acele locasuri are niste bulbi de plastic care prind bara.
Multa bafta.
  • rudisoft

  • Mesaje scrise: 340
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1997 X12SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2010

  • Mesaj Privat
@Cipilica1, mașina e din 1997, dar bara spate nu mai e a ei, și daca stau bine sã mã gândesc, și celelalte piese luate de la mașina donatoare (nu am idee ce an/model era) nu erau identice cu cele vechi.

Din pãcate nu mai am nici bara veche, am donat-o unui coleg de club, așa cã rãmâne un mister Smile

Așteptãm cu interes și alte pãreri. A mai montat cineva universale, în special pe spate?
  • ioneltm

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 1998 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Am observat ca e vechi topicul, dar daca mai sunt curiosi, se potrivesc foarte bine cele universale. Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa B/Combo B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR