Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • slysoft

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca s-a gandit cineva la asta pana acum, daca exista ori daca se poate face ceva in sensul asta.

Circul foarte des pe autostrazi. Implicit viteza mare (140-160 KM/h). (Cu riscul de-a ma prinde radarul, dar deh...)
Dupa cum stim , la noi structura asfaltului este foarte "buna" si bucatele de bitum si pietricele se desprind din carosabil si sar pe botul masinii.
La astfel de viteze apar gaurile in vopseaua de pe capota fata. Ajung pietricele chiar si pe parbriz.

Va spun sincer ca dupa ce am luat masina si am parcurs aprox. 15.000 km, botul masinii este ciuruit.

Ma gandeam ca poate exista un ornament de plastic, ceva, care sa protejeze partea din fata de langa grila si chiar si deasupra. Ati auzit/vazut asa ceva? Exista?
Ma gandeam chiar la un autocolant mai gros daca nu gasesc o solutie existenta.
Skip ads

  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
salut
exista masti speciale din piele sau imitatie care acopera botul masinii sau o parte din capota...sau poti face pe comanda la un tapiser auto...asa am am vazut la cateva masini
  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
sau se poate aplica folie transparenta peste zonele expuse > exista cateva firme care fac asta ! eu am si e foarte buna !
  • slysoft

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2004

  • Mesaj Privat
eduard33 a scris:salut
exista masti speciale din piele sau imitatie care acopera botul masinii sau o parte din capota...sau poti face pe comanda la un tapiser auto...asa am am vazut la cateva masini


Noo. cu piele arata nasol.
Vreau ceva sa dea bine la privit. Sa nu faca nota discordanta cu restul.
Eventual sa fie in culoarea masinii.

Cred c-o sa recurg la colant mai gros.

Iata solutii:


Exterior car film
EXPERT DETAILING iti propune si o solutie eficienta pentru prevenirea zgarieturilor, sparturilor de la criblura etc. Folia transparenta pentru vopsea protejeaza capota, bumperele, oglinzile laterale si pragurile impotriva loviturilor de criblura si a contaminarilor cu bitum sau vopsea. In aceste fel vei scapa de ciupiturile inestetice ale vopselei iar eventualele pete produse de bitum sau alte substante vor fi usor de eliminat, fara a afecta suprafata vopselei sau a lacului.

http://www.expertdetailing....o/88_32_index.php
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Eu n-asi zice nu, sa port o husa din piele pe butul masinii, exact in stilul chevrolet corvette.
  • slysoft

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2004

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:Eu n-asi zice nu, sa port o husa din piele pe butul masinii, exact in stilul chevrolet corvette.


Pai tocmai asta e ca chevrolet isi mentine un classic style in orice model pe care-l scoate. pe cand Opel nu prea are treaba cu "clasicul". E mai modernista linia proiectata.
Deci nu cred ca se "pupa".
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR