Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • ali3n_cop

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
A primit-o bonus la cumparare. Asta e inca o dovada ca romanul cumpara fara sa se asigure. Un test la reprezentanta ii scotea imediat in evidenta problemele. Eu am luat-o pe a mea de noua si a supt deja sangele din mine,dar una second Wink
Skip ads

  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Intr-un alt topic scrie ca a facut teste la di-bas si cei de acolo l-au asigurat ca motorul e perfect si km reali.....
  • andu105

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2011

  • Mesaj Privat
mai am inca si factura de la di bas.

elegance: ca sa inteleaga ardeleanul......sonda aia landa mi a dat o omul gratis.mi a zis ca a fost a aflat ce era la ea a cumparat dar nu a montato.el avand si alte masini si asta era tinuta in garaj de ceva timp.(asa a zis omul)eu doar am intrebat ce este acea piesa si pe forum am aflat ce este ca nu sunt mecanic sa stiu,de aceea si intreb pe ici pe colo.
  • ali3n_cop

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Andu105,sonda aia puteai sa o arati direct la Di-Bas cand ai fost cu ea. Asa se uitau oamenii acolo daca o mai ai pe masina sau mergi fara.Acuma,nu stiu cat te puteau ajuta cei de la Di-Bas pentru ca au si ei problemele lor si sunt multi care nu stiu cum arata un maner de usa dar o sonda lambda. Shocked
Skip ads

  • andu105

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2011

  • Mesaj Privat
eu m am dus la ei doar pentru km daca sunt reali si daca are ceva motorul.totul a iesit perfect. sonda am pe masina .si am mai spus mai sus..sonda aia cred ca e de motor 2.2 ca a incercat sa o schimbe si nu erau la fel.
pe mine ma interesa mai mult sa stiu ce reprezinta codurile,ca traim in ro si cand te vede mai nepriceput cu atat te talhareste lumea.

o sa ma duc zilele astea la un service autorizat si vad exact ce mi spun.
  • Merlinboy

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Andu, sa cauti separat pe forum si dupa codurile de eroare in modulul search ...
  • ali3n_cop

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
apropo de chestii ciudate,am gasit in compartimentul filtrului de polen, o mufa care nu este conectata pe nicaieri iar firul ei vine pe deasupra carcasei filtrului de polen si este prins de ea. La ce oare foloseste acea mufa?
  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
In primul rand aceea nu este o mufa( doar seamana). Este senzorul ce "masoara" calitatea aerului ce vine din atmosfera. El ar trebuii sa dea comanda auto pe recirculare. Spre ex. daca ai in fata un Saviem de scoate fum ca un furnal de termocentrala ar trebuii( daca ai bifat in meniu-nu stiu la ora asta exact unde trebe bifat) sa inchida clapeta de recirculare.
Skip ads

  • ali3n_cop

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Am inteles. Si unde ar trebui conectata mufa,pentru ca am vazut doua locuri unde as putea sa o contectez dar nu intra in nici unul?
  • renzzzo

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2011

  • Mesaj Privat
asa se intampla cu cei care cumpara masini second si nu au habar-sorry
  • andu105

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2011

  • Mesaj Privat
si daca o cumperi noua crezi ca ai habar?nu toti avem banii tai...plus de asta si o masina noua poate avea un anumit defect si sa nu stii....nu esti obligat sa ne raspunzi.doar cei binevoitori.
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
renzzzo a scris:asa se intampla cu cei care cumpara masini second si nu au habar-sorry

Sper ca nu te referi la mine pentru ca daca este asa,esti doar un carcotas care nu are ce cauta pe aici. Masina a fost achizitionata de noua si in tara de unde am luat-o,nu pui tu mana pe masina pentru ca are garantie si orice defectiune se rezolva la dealer. In Romania,e mai bine sa eviti reprezentantele pentru ca nu dispun de tehnicieni bine pregatiti si majoritatea rezolva problemele prin eliminare,adica iti schimba toata masina pana ii da de cap. Te sfatuiesc sa postezi mesaje care sa ajute membrii pentru ca,de "circuri" nu duce lipsa tara asta..Tot de la colegul "ali3n_cop" care face discursuri telefonice prin mine Smile.A rezolvat si trepidatiile.
Multumesc
Skip ads

  • andu105

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2011

  • Mesaj Privat
chelu pey ia vezi cum ma rezolvi si pe mine Smile)) (nu te gandii la prostii) . si fac si cinste ca vad ca esti din buc.
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
andu105 a scris:chelu pey ia vezi cum ma rezolvi si pe mine Smile)) (nu te gandii la prostii) . si fac si cinste ca vad ca esti din buc.

tre sa vi la Focsani..in Bucuresti m-am nascut si am rezidenta si casa dar majoritatea timpului o petrec la Focsani pentru ca aici este firma pentru care lucrez.
  • andu105

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2011

  • Mesaj Privat
valeu maicaaaaa..macar poate pe viitor cu sfaturi online
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am rugamintea la membrii cu experienta mai mica, sa fie putin mai atenti la ceea ce scriu si sa incerce sa ofere cat mai multe detalii in mesajele lor. Cand doriti sa va adresati unui coleg, la mesaj se poate atasa si numele celui la care va referiti pentru a evita confuzia.

In felul acesta, usurati activitatea celor cu experienta si aveti mai multe sanse in primirea unui raspuns corect, plus ca evitam confuzia care apare de fiecare data cand un mesaj nu are substanta si aglomereaza inutil acest topic.

Va multumesc
  • andu105

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2011

  • Mesaj Privat
azi masina a primit ce merita.
revizie,verificare elevator,diagnoza si sters erori,freon si curatare acceleratie..merge mult mai bine acum.

cat despre erorile in bord mi au disparut dupa revizie.doar una singura a mai ramas care deja o stiam.sonda lambda.
masina mai are mici probleme pe articulatie,bielete bucsi,punte diode si releu incarcare.
Urmeaza sa termin si cu astea si aia e "pana data viitoare"

Ca o intrebare/rugaminte,stie cineva unde pot sa gasesc sonda mai ieftina decat 1090 ron?

Va multumesc.
  • LIVIU RS

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Daca nu ai retineri fata de www.okazii.ro,cauta sonda si acolo.
  • andu105

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2011

  • Mesaj Privat
tocmai ca m am uitat si acolo si nimic Sad
  • andu105

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2011

  • Mesaj Privat
intr un final am gasit (asa cred) sonda lambda mai ieftina.
http://cgi.ebay.com/BOSCH-S...sh=item230d57242c

Acum nu stiu daca este fix ce-mi trebuie mie.
Se potriveste pentru vectra c tip motor z19dt, 88kw. exact ce am eu.
Acum va intreb pe voi daca ma poate ajuta cineva sa mi zica si mie codul sondei mele dupa seria de sasiu ca stiu ca se poate cu un programel anume.
W0L0ZCF6951059928


Va multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR