Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • TyByShor

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
am un cd30 pe masina ecran GID, si am manualul pt cd30/cd30 mp3 , si nu scrie niciunde despre cum sa fac sa imi apara numele melodiei , in loc de track1, track2...etc... , am cautat "search" si nu am gasit nimic despre asta, ci doar la cd30 mp3..... , am un prt cu o astra h si are altfel de ecran , nu este GID,este ceva fff la fel, doar difera scrisu , si lui ii apare, apasa pe butonul CD si ii se skimba optiunea, poate da si repeat, si afisarea nume melodie, mai multe chestii,,, ma puteti ajuta? si imi cer scz dk cumva sa mai scris despre asta si nu am gasit
Skip ads

  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Eu stiu ca la cd-uri cu track-uri (nu mp3), nu afiseaza numele melodiei.
Sau poate depinde de felul cum a fost scris cd-ul...
  • TyByShor

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
alex, asta stiam si eu, dar uite ,acest prieten al meu , are tot cd30, si la el afiseaza numele mel,(deci cine zice ca la cd30 nu se afiseaza numele la track minte, eu am vazut cu ochii mei , o sa fac si o poza dk vreti ) in schimb acelasi cd pus pe masina mea, nu afiseaza numele melodiei , dar difera putin tipul al meu este GID al lui ..numai stiu..ceva ff asemanator
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Ceva de genu? BID

TID

Oricum nu cred ca are legatura cu afisajul, ci mai degraba cu HU-ul. Chiar m-ai facut curios... eu am CD70 Navi cu mp3, dar nu am incercat niciodata un cd cu track-uri.
Skip ads

  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Am incercat la mine si merge, afiseaza numele melodiei si al albumului. E o optiune care trebuie bifata in meniu.
Cu cd-ul introdus, apesi pe butonul de volum, apoi selectezi "EXTRAS",

casuta "Show Title" sa fie bifata.

  • TyByShor

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
BID este al prietenului meu , caruia ii apare mel , eu am GID, cum are alexx1402 , dar fi atent , dk apas pe volum (butonu ala rotund care dau stanga dreapta pt max, min, ) dk apasa odata pe el mi se inchide (Radio,cd) ramane doar data, si temp etc..... deci al meu este ff ciudat, am cobor si am facut niste poze uitate si tu la prima poza => dupa ce am apasat pe tasta aia mare si rotunda din mijloc(volumu)sa inchis tot..
si ultima poza =>dupa ce am apasat butonu settings, (prima optiune era AUDIO -si apare ce apare in poza, a doua e system- pt ora, limba,data etc..) atat am Neutral dk apas de 3 ori pe tasta CD imi apare doar RANDOM OFF si dau sa fie ON , atat, in rest nimic, si dk apas tasta SOUND imi intra doar in fader,bass,treble etc....
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Asta sigur te ajuta:
  • TyByShor

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
ms oricum de ajutor, o sa incerc maine, o sa fac un cd cu text ceva de genu .... dar ce arata pe pagina aia e mai mult despre mp3 ! si ceva putin despre track,
Skip ads

  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
meniurile sunt relativ identice, chiar si manualul de utilizare este acelasi pt cd30/cd30mp3. Urmeaza pasii de acolo si sigur va merge. (partea cu "schimbarea afisajului")
  • TyByShor

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
poi da mah , dar eu apas butonu ala de 2 ori si nimic, dk apas de 3 ori imi apare RANDOM OFF ..
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Poate asa e normal sa nu apara nimic. Apesi de doua ori iar apoi "navighezi" din tastele < >, poate apare atunci ceva.


Ultima modificare facuta de alexx1402 la Lun 17 Jan, 2011 9:38 pm
  • TyByShor

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
uite ca asta nam incercat ...dk apas de 2ori dupaia sa dau din < > dar ar trebuii sa imi apara CD info


Ultima modificare facuta de TyByShor la Lun 17 Jan, 2011 9:39 pm
Skip ads

  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
exact
Uite aici gasesti manualul de utilizare pt CD30(mp3), studiaza-l si tu. http://www.2shared.com/docu...istemul_Info.html
  • TyByShor

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
il am si eu doar ca este in eng, l-am studiat, dar o sa ma uit si peste acesta, ca e in rom , poate ca am uitat cateva chestii minuscule, si fara ele nu pot face nimic Razz ,ms mult, sper sa reusesc
  • TyByShor

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
tot nu am reusit sa fac, o sa incerc sa fac un cd dar sa aiba cd-text sa vad cum gasesc asa ceva....:-s si cd30 al meu , e dus rau de tot, ori habar nu am sa umblu pe el, (dar nu cred) ori e stricat Neutral
  • TyByShor

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
alex, azi am fost la reprezentanta OPEL din craiova, l-am invitat pe acel domn in masina sa vada despre ce este vb, si primele cuvinte au fost "la track nu apare numele" i-am explicat ca am un prt cu un ecran ca asta si lui ii apare numele melodiei, acest prieten dk apasa pe butonu CD are mai multe functii gen: Repeat , Random etc.... in schimb eu am doar Random ... l-am intrebat daca se poate face ceva cu TECH2 pt acest cd30 , si a zis ca nu se poate face nimic......deci am plecat cum mam dus...
  • TyByShor

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
nu ma poate ajuta nimeni cu chestia asta? nu are nimeni aceasi consola ca a mea ?Neutral|NeutralNeutral
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Tocmai am citit pe un alt forum, cum ca CD30 (fara mp3) nu are disponibila functia de afisare a numelui melodiei.
  • TyByShor

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
bun alex, asta mi-au zis0o mai multi , dar eu nu inteleg cum prietenului meu ii apare numele melodiei , si NU are cd30 MP3 !si are ecran BID ....nu inteleg ce functii poate avea acel RADIO CD 30 (fara mp3 )
  • TyByShor

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
nu am gasit niciun raspuns la problema mea, asta este ma multumesc cu ce apare acolo (Track 1, 2, 3, 4, 5...) daca afla careva sau sa intalnit cu problema asta , va rog sa scrieti .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR