Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • boghix

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salut.
In urma cu vro 5 luni am avut o problema cu un furtunt de apa .. S-a spart in mers si am avut mari probleme se lipisera pistoanele de bloc, a fost o gaura mare in buget.
Dupa cum ziceam am avut o mare problema .. Am facut blocul am bagat cilidrii noi pistoane, segmenti. Am luat masina acasa dupa 4 mii de km a inceput sa-mi "bolboroseasca" apa-n vas.. Am mers iar la mecanicul care mi-a facut lucrarea si mi-a zis ca trebuie rectificata chiuloasa... Am luat decizia sa schimb chiuloasa la vremea respectiva ... Am luat o chiloasa am montat'o totul ok pana acum 2-3 zile cand a inceput iar sa-mi "bolboroseasca" apa-n vas..
Prima data imi crestea repede apa, acum imi creste greu , data trecuta imi baga caldura acum nu-mi baga deloc, atunci radiatorul era mereu rece, acum e mai mereu cald.
Raman recunoscator celui care stie ce se intampla.!
Multumesc.

Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
Titlu,descriere.....cautare.
edit by Stefan Tolos.

  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Verifica termostatul si apoi incearca sa verifici daca nu cumva caloriferul este infundat.
  • marele_pitik

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2010

  • Mesaj Privat
boghix a scris:Salut.
In urma cu vro 5 luni am avut o problema cu un furtunt de apa .. S-a spart in mers si am avut mari probleme se lipisera pistoanele de bloc, a fost o gaura mare in buget.
Dupa cum ziceam am avut o mare problema .. Am facut blocul am bagat cilidrii noi pistoane, segmenti. Am luat masina acasa dupa 4 mii de km a inceput sa-mi "bolboroseasca" apa-n vas.. Am mers iar la mecanicul care mi-a facut lucrarea si mi-a zis ca trebuie rectificata chiuloasa... Am luat decizia sa schimb chiuloasa la vremea respectiva ... Am luat o chiloasa am montat'o totul ok pana acum 2-3 zile cand a inceput iar sa-mi "bolboroseasca" apa-n vas..
Prima data imi crestea repede apa, acum imi creste greu , data trecuta imi baga caldura acum nu-mi baga deloc, atunci radiatorul era mereu rece, acum e mai mereu cald.
Raman recunoscator celui care stie ce se intampla.!
Multumesc.


verifica termostatul si caloriferul...
daca sunt oke, ramane garnitura de chiulasa (este ciupita)
La momentul cand s-a montat, nu s-a montat corect si in tomp a prajito din nou Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR