Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • something_new_new

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
@Okta43

80% din km i-am facut in bucuresti...nu ma intreba cum am reusit Smile)
Skip ads

  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Okta43 a scris:e clar acel oil life scade in asa fel incat la un an de zile ajunge la 0%.. nu e nici-o smecherie cum ca ar ajunge in functie de nr de km sau in functie de alti factori cum ar fi mersul in oras sau in afara etc.

Sunt unii colegi, carora le-a scazut drastic oil-life-ul cu mult inainte de a implini un an sau numarul de kilometri pentru intervalul de revizie, de aceea s-a tras aceasta concluzie, in sensul ca depinde de regimul de exploatare.
  • SLOBOZEANU

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Am un ASTRA model 2010 .Ce ulei de Motor este indicat sa duc la prima revizie 15000 km?
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
SLOBOZEANU a scris:Am un ASTRA model 2010 .Ce ulei de Motor este indicat sa duc la prima revizie 15000 km?

nu poti duce tu uleiul
gm dexos 2 5W30 Wink
Skip ads

  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
stiam ca poate daca se potriveste motorului - este original GM si are factura cu care l-a cumparat in buzunar - cel putin mie asa mi-au spus la reprezentanta la intrebarea daca pot aduce piesele de acasa...
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Se poate cu piesele tale, dar trebuie sa fie de origine.
  • SLOBOZEANU

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Am un ASTRA model 2010,fac revizia la 15000 km sau la un an de la achizitionare ? Multumesc !
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
SLOBOZEANU a scris:Am un ASTRA model 2010,fac revizia la 15000 km sau la un an de la achizitionare ? Multumesc !
in functie de care apare prima data
nr de km sau anul calendaristic Wink
Skip ads

  • mmara2005

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 Z14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
bamo a scris:Se poate cu piesele tale, dar trebuie sa fie de origine.

si sa ai factura la ele.
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
nu am actiuni la ei Razz , dar trebuie sa va informez ca pe site-ul revizieopel.ro au discount 15% la kit-urile de revizii....preturile sunt o.k. !
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
hmm intradevar preturile sunt accesibile dar acum depinde si cat iti cer ei pe manopera.. Ca e posibil sa-ti ceara manopera mai mult si tot acolo sa ajungi. Si trebuie sa te interesezi daca te lasa sa vi cu consumabilele tale ca e posibil ca unii sa faca figuri. Din ce stiu eu costa undeva la 450 revizia cu totul de la ei. Pe revizie opel e 325 kit-ul.. daca ar cere manopera 100 lei sau mai putin chiar ar fi ok Very Happy
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Okta43 a scris:hmm intradevar preturile sunt accesibile dar acum depinde si cat iti cer ei pe manopera.. Ca e posibil sa-ti ceara manopera mai mult si tot acolo sa ajungi. Si trebuie sa te interesezi daca te lasa sa vi cu consumabilele tale ca e posibil ca unii sa faca figuri. Din ce stiu eu costa undeva la 450 revizia cu totul de la ei. Pe revizie opel e 325 kit-ul.. daca ar cere manopera 100 lei sau mai putin chiar ar fi ok Very Happy


la 1,4 turbo , revizia la service m-a costat 615 lei....
la pretul afisat pe site se aplica reducerea de 15%, deci in loc de 325 este 276 plus 20 lei transportul .....si are in plus si filtrul de polen cu carbon !
si inca ceva, au si stergator luneta la 35 lei....al meu deja a inceput sa se rupa in margini.....!
Skip ads

  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
mie stergatorul fata stanga (sofer) nu-mi sterge bine in coltul parbrizului(jos). Lasa niste urme care sunt enervante.

Pretul de 276 e ok super ok.. si filtru de carbon.. e clar ca te scoti mai ieftin ca in service
  • maxwell00

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
prima revizie 14900 km, 600 RON
in afara de filtre si ulei, am cumparat si 1l de ulei pt cutie,
cei de la reprez de unde am cumparat masina probabil "au uitat" sa completeze si in cutie
per total .... pretul a fost ok avand in vedere ca ma asteptam sa treaca de 600 ron revizia fara uleiul pt cutie
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Cam scump, acum 3 luni la expocar targoviste o cunostinta de a mea cu acelasi motor a dat undeva la 450 lei.
Sa inteleg ca in 600 a intrat si litrul de ulei pentru cutie?
  • maxwell00

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
da revizia cu tot cu uleiul pt cutie a fost 600 ron
am sunat la toate reprez din bucuresti, si am primit preturi gen 780 ron, 690 ron
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Okta43 a scris:mie stergatorul fata stanga (sofer) nu-mi sterge bine in coltul parbrizului(jos). Lasa niste urme care sunt enervante


In acelasi loc nu-mi sterge nici mie bine dar numai cand stropesc pt ca nu bat cu trebuie stropitorile, pe ploaie sterge bine.


maxwell00, unde ai facut revizia? Si eu trebuie sa o fac in curand si nu vreau sa arunc cu banii.
  • maxwell00

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
la dibas , - fundeni
poti sa stai langa masina de cand intra in service pana iese, sa vezi ce face mecanicul
per total ..ok
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Okta43 a scris:mie stergatorul fata stanga (sofer) nu-mi sterge bine in coltul parbrizului(jos). Lasa niste urme care sunt enervante.

Pretul de 276 e ok super ok.. si filtru de carbon.. e clar ca te scoti mai ieftin ca in service


nici la mine nu sterge , in acelasi loc....cand parbrizul e murdar, lasa urme ( mai ales acum, cu teii astia !), din cauza stropitorilor care nu au cum sa stropeasca acolo, iar fara apa nu prea au eficienta lamelele !
  • optzeci

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Am facut azi revizia la un an. Am avut doar 7000 km. Nu au schimbat decat ulei si flitru ulei plus au mai bagat un spray de curatare.

A costat 366 RON in conditiile in care am ales sa imi puna 4 bidoane de ulei la 1l (mai scump) deoarece nu aveau bidon de 5l si mi-au spus ca imi pun varsat. Am preferat sa vad eu cum desigileaza bidoanele.

Mie nu mi s-a parut pretul mare. Celelalte filtre(polen si ce mai era) au zis sa le schimbam la urmatoarea revizie pt ca acum aveam f putini km si nu avea rost sa le mai platesc.

Revizia a fost facuta la Radacini Vitan.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR