Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Interesanta treaba cu uleiul varsat.. Cine stie din ce motoare l-au scos si vroiau sa ti-l puna tie. Bine ai facut ca ai cerut bidoane de 1l.
Avand in vedere ca ai un motor turbo pretul e ok
Skip ads

  • optzeci

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2010

  • Mesaj Privat
optzeci a scris:Am facut azi revizia la un an. Am avut doar 7000 km. Nu au schimbat decat ulei si flitru ulei plus au mai bagat un spray de curatare.

A costat 366 RON in conditiile in care am ales sa imi puna 4 bidoane de ulei la 1l (mai scump) deoarece nu aveau bidon de 5l si mi-au spus ca imi pun varsat. Am preferat sa vad eu cum desigileaza bidoanele.

Mie nu mi s-a parut pretul mare. Celelalte filtre(polen si ce mai era) au zis sa le schimbam la urmatoarea revizie pt ca acum aveam f putini km si nu avea rost sa le mai platesc.

Revizia a fost facuta la Radacini Vitan.


Am uitat sa mentionez ca pe toata perioada operatiunii am stat langa masina si deci chiar am vazut ca a desigilat bidoanele de ulei.

Am stat de asemenea langa masina si cat au inlocuit glisierele.
  • negru2004

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Si-a facut cineva revizia la Gold&Platin Bacau? Cum lucreaza baietii? Te lasa sa stai in hala langa masina?
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
eu am avut treaba pe la ei cu corsa. mi-am centrat farurile si am umblat pe la senzorul de temperatura...

sunt ok si da - am stat cu ei in hala
Skip ads

  • florin23i

  • Mesaje scrise: 343
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2010

  • Mesaj Privat
am facut revizia de un an cu fix 15000 km, la expocar calarasi.
pret total 455 lei, inclusiv 30% reducerea nu stiu pentru ce..

am stat cu ei la masina, au schimbat si filtrul de polen care era ticsit cu mici frunzulite de la copacul sub care parcam (acu nu mai parchez sub copaci);
au schimbat acele contacte la pedala de frana si ambreaj, au pus acea clema la un cablu de langa baterie, au resoftat comp. de bord, care are acum alte 2 functii noi (incuierea usilor la plecarea de pe loc si la descuierea accidentala)
au pus ulei la litru, au spalat motorul cu un suflator de aer cu spuma siliconata speciala pt acest lucru, asigurandu-ma ca este ok si nu afecteaza contactele..

per total sunt multumit, mai ales ca telefonasem si la dibas fundeni, unde mi-au spus ca ar fi costat aprox. 620 lei revizia la ei.
m-am interesat de plasa de portbagaj la ei si costa 90 lei, iar set de 4 aparatoare de noroi din cauciuc = 290 lei (montaj inclus)
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Facut prima revizie de 1 an la 8700 km. Pachet de consumabile cumparat de pe revizieopel.ro cu 268 lei + manopera 147 lei la Union Motors si am putut sta langa masina si sa discut si cu mecanicul. Deci per total 414 lei Cool Cei de la GTT mi-au cerut 750 cu piesele lor si/sau 250 manopera cu piesele mele, niste hoti. Evil or Very Mad Cred ca mai ieftin de atat nu se poate la dealer autorizat opel si cu toate cele.
  • Turb0

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012 A20DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2010

  • Mesaj Privat
bamo a scris: la Union Motors si am putut sta langa masina si sa discut si cu mecanicul.


Curios ca te-au lasat langa mecanic...de obicei te invita sus la sala de unde poti vedea ceva daca ai noroc.
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
multam fain de info legat de union motors si de revizieopel... foarte fain asa...

dar de curiozitate - la astra j vad ca cel mai ieftin pachet de revizie e de 315 lei - l-au scumpit de curand sau tu ce motor ai?
Skip ads

  • MitzaPCH

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 / 100 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Ah Bamo daca postai mai devreme ... azi am fost si eu .. 750 la GTT.. asta e daca am fost prost.
In schimb mi-au dat o constatare cum ca pot veni oricand sa schimb discurile pt ca sunt ovalizate, n-am mai putut sta azi asa ca vad eu cand ma duc.
De asemenea inca nu s-a gasit nicio solutie pt zgomotul de la etrieri, la mine l-au degresat si l-au fixat mai bine, nu mai aud nimic acum ..
Arcul de la pedala de ambreiaj inca imi mai da batai de cap dar m-am cam obisnuit cu el.
Sanatate ca-i mai buna decat toate !
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Turb0 a scris:Curios ca te-au lasat langa mecanic...de obicei te invita sus la sala de unde poti vedea ceva daca ai noroc.


Scrie si pe panou in hala ca recomanda sa stam in sala de asteptare, si chiar asa s-a intamplat m-a invitat politicos sa astept acolo. M-am dus sus si nu vedeam nimic... asa ca m-am poftit singur in hala, altfel eram multumit sa privesc si de sus. De altfel imi place sa mai fac si conversatie cu cel lucreaza la masina si sa mai pun o intrebare, sa aflu lucruri. I-am facut o intrebare mecanicului daca il deranjez ca stau prin preajma, iar el mi-a raspuns frumos sa nu vin sa stau sub masina ca sa nu se intample ceva, cam asa a fost.

@MitzaPCH GTT-ul are doar preturile de achizitie ale masinilor convenabile(eu din motivul acesta am mers la ei) si unele accesorii ieftine, in rest, la service rupe de bani, iar serviciile nu sunt pe masura preturilor.

@mihail.dragoi 315 este pretul intreg. Pana la sfarsitul lunii se aplica o reducere + inlocuirea filtrului de polen cu unul de carbon activ gratuit. Eu am primit si un pahar cu Opel cadou Very Happy Se gasesc pachetele de revizie si la Union Motors putin mai scumpe decat pe revizieopel.
  • men13

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
La prima revizie am achitat 590 RON , RUCON Craiova,schimbat ulei,filtru,filtru aer,polen verificat frine,un spray curatat si cam atit.Momentan sut multumit de masina nu am avut probleme cu ea gen glisiere,tempomat si altele citate de voi.Multa bafta si multi Km fara probleme.
  • Dam256

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2010

  • Mesaj Privat
am facut prima revizie de un an la 4776 Km cost 356 RON . schimbat ulei + filtru ulei si trei rechemari pentru clema baterie, senzor pedalier si resoftare pentru descarcarea bateriei
Skip ads

  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
In curand masinuta mea scumpa va implini un an iar km are 4100 ! Joi am programat-o la revizie si mi-a zis baiatu ca ma costa in jur de 800-850 ron ! Nu stiu daca mi se va aplica vreo reducere sau ceva de genu ! Masina are motor 2.0 cdti 160 CP cutie automata !
  • niemen

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
1.6 benzina, cam cea mai ieftina revizie in bucuresti e la erebus(doar in iulie dau ulei si filtru ulei gratis, uleiul il pun 4x1l). pe mine m-a costat 450RON (sa intrebati si de recall ca nu va zic nimic astia, a trebuit da il intreb eu sa verifice si sa le faca...) V-as zice si codurile da nu prea inteleg ce a scris ala acolo Smile)

Am sunat si la gtt (750RON), radacini(cam 650RON), expocar(600RON) si la union motors(la astia nu am reusit sa aflu pretul, am lasat numarul de telefon si nu m-a sunat nimeni inapoi si dupa vreo 3-4 telefoane am renuntat...nu prea ai cu cine vorbi acolo).

Cel mai bine sunati la toti si intrebati ca vad ca sunt diferente mari(nu prea inteleg de ce din moment ce toti fac acelasi lucru si cu aceleasi piese...).
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@niemen
in mare parte e vorba de adaos la piese si difera manopera, sunt service-uri(reprezentante ) la care au piesele si cu adaos de 100-200%
vezi poate ai timp si de codurile de recall
  • optzeci

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Mie mi-au zis la Radacini la telefon in jur de 600 RON, iar cand am facut revizia la ei am platit 366 RON, deci e posibil sa coste mai putin si in functie de ce schimba.
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Eu cand am facut programarea mi-au zis in jur de 800-850 ron iar cand am ajuns acolo mi-au zis ca poa sa ma coste chiar si 900 ron iar pretul final a fost de 750 ron datorita unui discount de 10% care cred ca il are toata lumea la prezentarea cardului de fidelitate !
  • mrzee

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
12500 km si masina zice sa-i scimb uleiul, de...mers mult in oras.
Pretul final a fost de 750 ron .La telefon mi-au spus ca in jur de 700, cand am intrebat de ce, mi-au raspuns ca intra mai mult ulei in motorul diesel, desi eu am specificat ce motor am si atunci cand mi-am facut programarea.
Penibil, m-a bufnit si rasul.
Astra-1.7CDTI
  • iOnutsSs

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 100cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Motor 1.4 100 cp - revizie la 1 an - 12450 km - Radacinii de pe bulevardul timisoarei - 307 ron (include tot ce se schimba la o revizie filtre, ulei, spray pentru curatatul franelor cica + schimbat pe campanie senzorii de frana si ambreiaj).
Maine urmeaza sa ma duc din nou cu problema boxei dreapta fata care gajaie...eram sigur ca atunci cand voi ajunge la ei nu va mai gajaii...am ajuns acasa si a inceput sa gajaie..CLASIC!Smile) + sa completeze lichidul de racire pt motor deoarece apare pe c.b. ca e scazut.
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
iOnutsSs a scris:Motor 1.4 100 cp - revizie la 1 an - 12450 km - Radacinii de pe bulevardul timisoarei - 307 ron (include tot ce se schimba la o revizie filtre, ulei, spray pentru curatatul franelor cica + schimbat pe campanie senzorii de frana si ambreiaj).
Maine urmeaza sa ma duc din nou cu problema boxei dreapta fata care gajaie...eram sigur ca atunci cand voi ajunge la ei nu va mai gajaii...am ajuns acasa si a inceput sa gajaie..CLASIC!Smile) + sa completeze lichidul de racire pt motor deoarece apare pe c.b. ca e scazut.


ieftin...!
referitor la mesajul din c.b.....cat ai lipsa in borcan ? in cm. , fata de nivelul maxim !
la mine, au schimbat vasul de expansiune o data , iar astazi a aparut din nou mesajul Evil or Very Mad .....nivelul e maxim , dar pentru a ma minti ...am pus inca 250 ml. , poate se rezolva ! cum am spus , ma mint singura, pentru ca am convingerea ca o sa schimb a doua oara vasul de expansiune....bine ca am, inca ,garantie !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR