Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • eu
  • OP
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Sunt pe cale sa achizitionez un astra H si am o problema: nici o reprezentanta nu mi-a aratat culorile pe material metalic ci doar in poze...
As vrea daca se poate sa imi aratati si mie o poza cu o Astra H culoarea ALBASTRU ULTRA, poza in care culoarea masinii sa fie cat mai aproape de realitate.
Presupun ca cei care au, sau au vazut in realitate culoarea asta, pot spune cand vad o poza cat de aproape de realitate este culoarea in poza respectiva. Tin sa precizez ca m-ar interesa in decurs de 5 zile maxim. Multumesc mult.
Skip ads

  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
sfat: ia o culoare deschisa, cea mai buna e un argintiu metalizat ptr. zgarieturi.
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Urmatoarea mea masina, noua, va fi alba.
De ce!? Pt ca albul este gratis, albul tine la murdarie, pe alb nu se vad zgarieturile, o masina alba cu geamuri negre si roti mari este cea mai frumoasa, simpla si decenta combinatie de design. Asta este parerea mea. Very Happy Ideea era ca te indrum la alb! think about


Ultima modificare facuta de love4cars la Joi 20 Jul, 2006 6:25 pm
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
cum masina de o detin este albastra ... urmatoare va fi rosie Smile) ... forta steaua Smile)
Skip ads

  • eu
  • OP
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Va multumesc tuturor pentru sfaturi Laughing
@love4cars - noi am avut o discutie despre asta si fac-to-face daca mai tii minte si am fost de acord cu tine despre contrastul pe care il face albul si despre ce pune in evidenta la o masina.... insa in cazul unei masini mai sportive ca aspect (cum e GTC) consider ca albul este fad in semnificatii, nu-mi spune nimic. Embarassed

@bogdanbratescu: argintiu vroiam initial pana am vazut ca 90% dintre astra H de la noi sunt Metro si Argintiu Star/Lightning. Trebuie sa mentionez ca imi plac aceste culori dar nu foarte mult, mai ales cand vezi pe toate drumurile.

In privinta pretului eu intotdeauna am gandit ca mai bine dai un ban si stai in fata. Vopseam mata pentru o masina din 2007 mi se pare cam zgarcenie... Adica daca tot fac un efort macar sa fie pentru ceva calitativ. Cat despre intretinere....hm...e cu dus si intors. Vectra mea era visiniu metalizat si era greu de intretinut, in sensul ca acum o spalam si maine era plina de praf. Ei bine exista modalitati de a pastra in stare buna si o vopsea mai putin pretentioasa. Aceste modalitati sunt ceruirea la 2 saptamani, polish de protectie a vopselei aplicat chiar din primele zile cand vine masina etc. Eu am aplicat astfel de polish la vectra si vopseaua s-a pastrat impecabil. Am niste poze in garaj cu ea spalata Wink

Ok...merci inca o data tuturor...intre timp am aflat ca Albastru Ultra este o nuanta de albastru "putin" mai deschisa decat albastrul de pe Opelul Tigra. O consider o culoare destul de deosebita, destul de expresiva (nu e un albastru banal care se gaseste in paletele de culori comune) si totodata e destul de "sportiva" sau mai bine zis "exotica" Laughing Laughing
A... si e si cu MINERALEFFECT Cool Laughing Laughing
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
E este o... fad, ca ma faci sa vb si urat Very Happy
Eu am vazut tz masini albe gen sport si arata de o mie de ori mai bine decat o culoare aleasa pe 300 de euro. In fond iti iei ce culoare vrei insa ca impact vizual, ori portocaliu, galben, turcoaz sau alb si bine inteles derivatii din astea, ori o vopsea oarecare cu niste viniluri. Repet, asta este opinia mea in privinta culorilor desi acum am un albastru de toata jena pe masina Very Happy
  • eu
  • OP
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Mane...in primul rand masina ta nu este sport deci albastrul ala nu cred ca e de toata jena. E o masina cu un design clasic (vezi si denumirea ultimilor modele de G) si acel albastru e chiar ok. Cat despre viniluri...stii parerea mea: TIGANIE PURA - si nu sunt rasist Laughing
Oricum nu pot fi de acord cu ideea ca portocaliu si albastru sunt culori de masina sport. Sunt culori exotice dar nu neaparat potrivgite pentru o masina sport. Albul cu atat mai putin. Stiu ca OPC-urile sunt albastre, stiu ca Astra H de la Irmscher este portocalie, stiu ca Subaru sunt albastre etc. dar masinile cu adevarat sport (Ferrari, Lambo, Corvette etc.) sunt in cea mai mare majoritate rosu aprins, galben deschis sau negre. Astea sunt intr-adevar culori sport Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR