Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Pentru radarele "noi" cel mai bun "leac" este o statie CB. Si iti iei gandul de la amenzi... Smile
Skip ads

  • DanX

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Edwin a scris:Pentru radarele "noi" cel mai bun "leac" este o statie CB. Si iti iei gandul de la amenzi... Smile


Ms fr de sfat, insa e legala? Se plateste frecventa, ceva? Si cam cat costa ?
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
ar mai fi bun un binoclu de calitate,iar cel de pe locul din dreapta sa ,,scaneze,,non-stop.
valabil numai pentru zi lumina si obligatoriu partener de drum
Smile
p.s.E lumi si uoameni putini p-acilea.Ce faceti fratilor,va bagarati la hibernare sau cu capurili-n zapada ?
scuze offtopic
mai incearca ei sa schimbe ceva pe ici pe colo cu tronsoanele astea,da degeaba,nema infrastructura
cu vrajeli d-astea nu rezolvi fluidizare.......
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
@Danx, desigur, pana la 4 W este legala, nu trebuie sa platesti nimic. Detalii AICI. Succes.
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Votat 60 de km/h.
De la 50 de km/h franez cam in 20 si ceva de metri pe cand de la 60 de km/h in 30 de metri. Pe asfalt uscat, in conditii de vizibilitate buna, un obstacol in cei 10 metri poate fi observat cu usurinta.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Edwin a scris:Pentru radarele "noi" cel mai bun "leac" este o statie CB. Si iti iei gandul de la amenzi... Smile


Nici CB-ul nu e sigur 100% ... uite la mine care am facut 14 puncte (erau mai multe, dar am mai fost si iertat). Oricum daca nu aveam si detectorul clasic, eram de mult pieton. Detectorul clasic m-a salvat de trei radare noi: pe doua le-am evitat, iar la al trei-lea am reusit sa reduc de la 115 la 86 in localitate (restrictia era de 50), si am scapat doar cu amenda si puncte.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
DanX a scris:Da,man,pui un CD la oglinda Wink


Ms de 'sfat' man, insa un raspuns inteligent la o situatie noua si problematica se poate..?
Pt radarele vechi, aveam un det f bun, integrat in barile masinii, respectiv bord. NU cred ca nu poate gasi cineva 'leac' si pt radarele noi..[/quote]

Si uite asa ne-am indepartat de la subiect.Tocmai de aceea am raspuns in raspar.E al nu stiu catelea topic in care se discuta de altceva decat in titlu.
O sa vin eu si zic ca merg cu Bell-ul foarte bine...altcineva o sa zica de statie si asa mai departe.Discutii legate de statii si detectoare mai sunt cat lumea pe forumul nostru.

Zicea cineva p-aici ca ar trebui instalate pasarele pe DN-uri.Acu pe bune,voi il vedeti pe nea Vasile ca urca pasarela cu vaca de latz ca sa traverseze strada?

Acu'sa fim realisti,nu avem drumuri de 70km/h,nici macar de 60(desi am votat 60).Sunt tari muult mai civilizate in care limitarile de 50 sunt preponderente si au drumuri ca in palma.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
solutia cea mai buna ar fi scoaterea drumurilor in afara satelor/comunelor... cel putin drumurile nationale cu regim de "drum european" ... dar asta n-o s-o vedem in veci ... de-asta am zis de pasarele pietonale ...


@claudiu-cld: inca mai sunt "la strada" loganuri neinscriptionate ... in iasi eu stiu de 3 ... 2 din ele au nr. normale, unu are nr. cu MAI ...
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
În cazul a 88 de localitãþi s-a schimbat limita de vitezã.
Lista completã aici: http://image.stirileprotv.r...ent//60470072.pdf

Poate ajutã.
  • nelu.1270

  • Mesaje scrise: 581
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
E bine ce au facut cu limita de viteza mai mare, e necesara in multe localitati,dar,treceti prin Vaslui unde limita e la 70kmh si din cauza drumului nenorocit nu poti merge mai mult de 30-40kmh(halal primar)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Mentionati care este in opinia Dvs., viteza maxima cu care ar trebui sa circulam in interiorul comunelor,satelor
50 km/h 10%
60 km/h 28%
70 km/h 61%
80 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR