Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • sebastian_dorca

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Daca parbrizul nu este inlocuit la reprezentanta,se pierde garantia?
Skip ads

  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Cred ca mai degraba invers, aia de la reprezentanta nu au nici un fel de pregatire pe Insignia!
  • 214FLO

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Aștept sã-mi înlocuiesc parbrizul dupã ce o bucatã de gheațã dintr-un pom de pe marginea drumului mi-a fãcut o dungã pe toatã lãțimea lui.

Sunt aproape 2 sãptãmâni de când s-a dat comanda și încã nu am fost sunat de la reprezentanțã sã merg cu mașina. Dacã nu merg la reprezentanțã, mi s-a spus cã voi pierde garanția.
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Vei pierde garantia la ce anume ca nu prea inteleg ! Garantia la parbriz sau la ce ?Doar nu la toata masina , si mi se pare inacceptabil atata timp cat service-ul care iti monteaza parbrizul iti ofera garantie pentru lucrarea facuta sa vina Fane Gica si sa-ti spuna ca ti-ai pierdut garantia la toata masina ca ti-a dat ala garantie pe lucrarea lui ....Sau probabil vor sa mai faca putina practica pe masinile noastre sa vada cum se mai scoate un parbriz , eventual sa-ti scape ceva prin bord pe acolo si tot asa ...
Skip ads

  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Incearca sa te uiti in contract la partea de "Garantie"...poate gasesti acolo ceva si sa le dai in cap cu contractul.
  • sebastian_dorca

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Spire a scris:Vei pierde garantia la ce anume ca nu prea inteleg ! Garantia la parbriz sau la ce ?Doar nu la toata masina , si mi se pare inacceptabil atata timp cat service-ul care iti monteaza parbrizul iti ofera garantie pentru lucrarea facuta sa vina Fane Gica si sa-ti spuna ca ti-ai pierdut garantia la toata masina ca ti-a dat ala garantie pe lucrarea lui ....Sau probabil vor sa mai faca putina practica pe masinile noastre sa vada cum se mai scoate un parbriz , eventual sa-ti scape ceva prin bord pe acolo si tot asa ...


Parbrizul are o gramada de senzori. Asa ca orice defectiune ulterioara ai avea,o vor lega de faptul ca n-ai schimbat parbrizul la ei. Abia asteapta sa gaseasca ceva ca sa se eschiveze de orice schimb in garantie.
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
sebastian_dorca a scris:
Spire a scris:Vei pierde garantia la ce anume ca nu prea inteleg ! Garantia la parbriz sau la ce ?Doar nu la toata masina , si mi se pare inacceptabil atata timp cat service-ul care iti monteaza parbrizul iti ofera garantie pentru lucrarea facuta sa vina Fane Gica si sa-ti spuna ca ti-ai pierdut garantia la toata masina ca ti-a dat ala garantie pe lucrarea lui ....Sau probabil vor sa mai faca putina practica pe masinile noastre sa vada cum se mai scoate un parbriz , eventual sa-ti scape ceva prin bord pe acolo si tot asa ...


Parbrizul are o gramada de senzori. Asa ca orice defectiune ulterioara ai avea,o vor lega de faptul ca n-ai schimbat parbrizul la ei. Abia asteapta sa gaseasca ceva ca sa se eschiveze de orice schimb in garantie.

o gramada de senzori ... care sunt aia mi-i spui si mie ?in afara de senzoru de ploaie , cel pentru lumini si opel eye ! si nu parbrizu le are ci sunt lipiti de parbriz ! senzorii aia parca sunt incorporatii in plasticul acela de la oglinda interioara..
  • sebastian_dorca

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Spire a scris:
sebastian_dorca a scris:
Spire a scris:Vei pierde garantia la ce anume ca nu prea inteleg ! Garantia la parbriz sau la ce ?Doar nu la toata masina , si mi se pare inacceptabil atata timp cat service-ul care iti monteaza parbrizul iti ofera garantie pentru lucrarea facuta sa vina Fane Gica si sa-ti spuna ca ti-ai pierdut garantia la toata masina ca ti-a dat ala garantie pe lucrarea lui ....Sau probabil vor sa mai faca putina practica pe masinile noastre sa vada cum se mai scoate un parbriz , eventual sa-ti scape ceva prin bord pe acolo si tot asa ...


Parbrizul are o gramada de senzori. Asa ca orice defectiune ulterioara ai avea,o vor lega de faptul ca n-ai schimbat parbrizul la ei. Abia asteapta sa gaseasca ceva ca sa se eschiveze de orice schimb in garantie.

o gramada de senzori ... care sunt aia mi-i spui si mie ?in afara de senzoru de ploaie , cel pentru lumini si opel eye ! si nu parbrizu le are ci sunt lipiti de parbriz ! senzorii aia parca sunt incorporatii in plasticul acela de la oglinda interioara..


Aia de care vorbesti tu. Si daca ti se va strica unul din senzorii astia,nu crezi ca cei da la Opel se vor lua de faptul ca nu ai schimbat parbrizul la ei si ca puteai sa f..uti ceva ? Tocmai pentru ca senzorii aia de care vorbesti si tu sunt lipiti de parbriz.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR