Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Sper sa nu se considere reclama, ci doar o recomandare, bazata si pe opiniile colegilor care au mai scris in acest topic: oferta folii autovad Smile
Skip ads

  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Au trecut aproape 2 ani de cand am folia montata in atelierul lor, fara bube. Cine merge preponderent extraurban, recomand folie transparenta de protectie pentru blocurile optice si chiar si pentru spoiler.
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Da, uite o idee excelenta. Am masina de 5 luni si deja am vopseaua sarita pe spoiler pe ici-colo, fiind alba, se si vede. Se poate pune tot la ei? Nu se cojeste in timp sau de la soare...sa arate urat pe masina?
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Nu stiu ce se intampla in timp cu folia pe spoiler. Cel mai bine vorbesti direct la sursa. Da, tot ei fac treaba asta. Initial vroiam sa fac pentru faruri, dar cum ies foarte rar cu ea din oras nu am facut-o.
Skip ads

  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Ok, multumesc. Eu mai mult pentru drumuri pe afara am luat masina, ma bucur sa vad ca exista o metoda de protectie pentru pietre si alte alea ce mai sar de pe drum Smile
  • dorin99

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salutare baieti! ce ateliere recomandati pt montarea unor folii? cele care dau sau cele care nu dau jos fetele usilor? e adevarat ca folia cea mai inchisa (5%) poate deveni un impediment noaptea in ideea ca nu ai vizibilitate aproape deloc( cand parchezi sau dai cu spatele) ? va multumesc mult!
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
In cazul meu, este problema doar daca sunt in zone unde nu e lumina stradala, in rest no problem. Belcul de mers inapoi =0, e doar sa vada ceilalti intentia ta. Iar daca vrei sa iti pui si pe fata, pe langa faptul ca nu e legal, ia in considerare si problema asta la parcare noaptea.
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Eu am pus la send92 pitesti si mi-au dat fetele de usa jos.. am pus si pe fata dar o folie mult mai deschisa aproape nesesizabila (am pus-o mai mult pentru securitate). Baietii au fost profesionisti, au montat totul la loc asa cum a fost.
Noaptea la garaj unde nu e lumina e greu cand dau cu spatele.. de obicei aprind becurile de ceata sau apas foarte putin pe frana sa aprinda stopurile.. Becul ala alb e lesinat rau..
Skip ads

  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Am sunat azi la Autovad, sa fac programare. Cica persoanele cu vouchere de pe Groupon nu se pot programa sambata. Imi place, miroase a treaba romaneasca. Ah, si nu se demonteaza fetele de usi.
@bamo, cu garantia aia de 7 ani cu care se lauda pe site, iti dau ceva la mana sau e pe vorbe? Cat a durat la tine montajul?
Nici nu stiu, sa insist sa demonteze fetele de usa ? Merita bataia de cap?
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am fost chiar saptamana trecuta si mi-am pus folie pe fata si mi-au demontat geamurile. Primesti certificat de garantie, si toate specificatiile de care ai nevoie pentru un control ulterior. Nu mai tin minte cat a durat montajul, spate si luneta am pus in 2010, iar ce am pus pe fata a durat 1h. Eu zic ca nu faci treaba ca lumea daca nu le demontezi.

Referitor la cupon, am intrebat si mi-au spus ca nu s-au inteles cu firma respectiva la detalii si ca aia au postat pe Internet oferta aiurea, si ca ar fi jepcari.


Ultima modificare facuta de bamo la Lun 02 Apr, 2012 10:23 pm
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Ok, multumesc mult, o sa insist atunci, sa am aceleasi privilegii chiar daca am luat la super oferta Smile
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Asa, am rezolvat-o si eu cu foliile, la baietii de la Autovad. Am luat o oferta de pe Groupon, la 230 lei, geamuri spate + luneta. M-am dus acolo, in banii astia era inclusa cea mai ieftina varianta de folie care am inteles ca nici nu e facuta de Llumar, ci de alta firma si branduita Llumar. In fine, am platit o diferenta de 100 lei (deci tot cam la banii fara oferta am iesit) si am ales varianta Llumar originala, cu transparenta 17% si prin care se vede mai clar decat prin varianta ieftina propusa de ei in pachetul cu oferta. Cateva poze cu rezultatul, nu am apucat sa fac si din interior spre exterior, dar pana acum ma declar multumit de vizibilitate:


La montaj, nu mi-au dat geamurile sau fetele de usi jos, au zis ca datorita design-ului geamului de la Astra, se poate zgaria folia cand pun geamul la loc. Dar oricum, nici nu zici ca geamul nu a avut folie din fabrica, e pusa foarte bine dupa mine. Si s-au miscat repejor. Deci ii recomand, dar cu programare, pentru ca sunt destul de aglomerati Smile.
Skip ads

  • senatorul_21

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Poseidon, ai fost la baietii de pe Educatiei ?
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Nu, dupa cum am scris, am fost pe Blvd. Dimitrie Cantemir, la Autovad. E cam aiurea cu numerele la stradutele alea si i-am cautat ceva, dar sunt multumit de cum a iesit si mai ales, de calitatile foliei Smile
  • Kickazz

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
voiam si eu sa pun, dar fara senzori cred ca e o greseala, mai ales ca vara n-am murit pe piele, cat a fost de cald, in cateva secunde se racea...
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Exista mai multe tipuri de folie pe piata. Unele bune, altele mai putin bune. O folie de calitate pentru, a fi aplicata, nu necesita demontarea fetelor de usa. La folia de calitate mai indoielnica, se dezlipeste in timp marginea de jos cand cobori geamurile. De aceea anumite firme recomanda desfacerea fetelor de usi.
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
eu am geamurile spate din fabrica ionizate sau cum le spune! si ma enerveaza rau ca la lumina soarelui se intuneca de abia se mai vede prin ele! noaptea daca dau cu spatele ,iar belea,abia zaresc ceva! o porcarie! ar trebui interzise!
  • Redroshe

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare pentru cei ce au folie pe fata! Cei care aveti folie cu transparenta 70+, se simte vreo diferenta noapte cand vin masini cu lumini puternice din spate? La 50 sau mai putin stiu ca se simte! Vreau sa imi pun si nu stiu daca se merita cea cu transparenta 70-73%.
Multumesc
  • paul2004

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2013

  • Mesaj Privat
http://folie-auto-unirii.ro/FolieAuto.aspx
Daca se considera reclama va rog sa stergeti linkul.
Eu aici am montat foliile....luneta spate si geamuri spate transparenta 5% ...o sa revin maine cu imagini ....pe fata am pus transparenta 50% (ilegala).Autorizatie am pt toate geamurile...dar separate fata si spate.
Folia este illumar...ei sunt montatori premium acreditati de illumar.
Geamurile au fost demontate ....aplicata folie si remontate...montajul ireprosabil...curat si ingrijit.
Mi.au dat certificat de garantie+autorizatiile rar.
Pretul a fost de 350 lei anul trecut.
  • Redroshe

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Tot la ei mi-am montat și eu la Signum și luni ma duc la ei sa îmi pun la Astra G. Dar speram sa ma hotãrãsc ce intensitate sa aibã folia pe fata pana atunci! As vrea folie de 70% transparenta dar dacã nu ajuta la nimic, as merge pe 50%! Aștept pozele tale sa vad cum se vede cu 50% pe fata.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR