Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • 2kappa

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2005 z 1.0 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Boala lor. Eu din prima am pus alarma ca sa evit problemele de genul. Una din 5 se deschide, iti faci treaba si intre timp de la caldura se dezgheata si restul. De cateva ori am urcat prin nr 5 pana m-am prins ce rau face o spalatura la minus grade. Sfatul meu este sa nu spalati masina pana in primavara (daca se poate in Romania) decat daca se anunta 2 saptamani cu plus. Mai exista o cheie cu incalzire dar nu stiu ce eficienta are. De baza ramane alarma.
Nu cunosc daca s-a rupt ceva.

off. Pt a 2 oara imi iau una la fund. Un papuc s-a rotit la frana. Daca ai un carlig...pune un anunt Very Happy Nu de alta dar de la Carpatica canci bani si m-am cam saturat sa faca toti scoala pe banii mei cu toate junghiurile de carute. Nu am vrut sa mai fac si pe detectivul sa vad daca era echipat cu anvelopele lui Schumi (a se vedea ca jos era curatata zapada si dat la greu cu sare, nu avea de ce sa se roteasca)

Si cand l-am sunat sa ne intalnim...el pleca in Vrancea, eu parca auzisem ca sunt inchise drumurile. Asta e...teapa la mine dar si la el. Destul de nasol daca nu se duce sa declare. Eu l-am anuntat. Asa este cand esti baiet bun. Initial a vrut sa fuga, l-am gasit cam la 50 metri, oprise cand a vazut ca eram pe directia lui (sau asa am avut impresia). Plus ca avea o logoree din care nu am inteles decat peste 2 saptamani...mergem la asigurator...el nu o sa iti dea nimic...bl;a bla bla. Eu i-am precizat ce urmeaza sa fac si i-am urat toate cel bune.
Termenul pt a declara un accident este 24 ore.
  • SilQ

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Nu cred ca s-a rupt nimic, si eu am patit sa se invarta in gol pana s-a dezghetat. Incearca cu feonul.
  • PL500

  • Mesaje scrise: 1,151
  • Locatie: CURTEA DE ARGES
  • Masina: Agila 2001 z12xe 1.2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc, ati avut dreptate !
Acum vin de la masina, incuietoarea s-a deblocat si functioneaza normal.
Probabil ca butucul actioneaza parghiile printr-un fel de "ambreiaj".

@2kappa: Urata treba cu RCA-ul ieftin, in mod normal ar trebui sa plateasca
din buzunar paguba si imobilizarea masinii in service.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR