Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • MARIUS1975

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2011

  • Mesaj Privat
am un opel zafira din 2002 motor 2ydth si am observat( schimband un bec pozitie\frana cel de sus din partea dreapta a masinii) ca ultimul bec de jos din panoul de becuri dreapta spate lipseste,l-am cumparatsi l-am pus in panoul cu becuri dar cand sa introduc panoul in stop,orificiul in care trebuia sa intre becul de jos era acoperit din fabrica cu un plastic foarte subtire . ESTE o greseala din fabrica sau este optional daca vrei sa ai 2 becuri ceata trebuie sa tai plasticul ala subtire sa intre becul in orificiu?la bord imi spune sa (CONTROLE FEUX STOP),dar alte becuri nu imi sant arse.

Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
Titlu,descriere.....cautare.
edit by Stefan Tolos.

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Este o reglementare conform careia se aprinde lumina de ceata doar pe partea stanga. Pe partea dreapta nici nu exista becul montat. Desi nu este o "greseala de fabrica", si nici "optional nu este...
Daca apare avertizarea mentionata de tine verifica becurile..dar nu vizual, cu un multimetru. Succes Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR