Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • ciprianxxxxx

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2009

  • Mesaj Privat
buna la toti. ...de ceva vreme sa dus pompa de apa...si trebuie sa o schimb...am un opel vectra b din 96 17TD motor model isuzu x17td...si am cumparat eu pompa de apa si vreau sa cer sfatul daca o pot schimba eu ca am auzit ca nu e asa complicat..poate ma ajutati si pe mine cu un sfat sau imi puteti spune cum anume sa procedez ...va multumesc anticipat

Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
Titlu,descriere.....cautare.
edit by Stefan Tolos.

Skip ads

  • malexis

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1994 x17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
- cum sa nu te ajutam Cipri, spune ne doar cand vrei sa te apuci de lucru iar noi incepen TUTORIALUL.

- daca spui ca ai pompa, mai ai nevoie doar de timp.

drum intins
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
@malexis: nu cred ca e cea mai buna varianta de comunicare cea pe care ai adoptat-o aici, mai ales in prisma faptului ca si tu esti destul de nou pe forum;
era mult mai indicat daca ii dadeai un sfat su nu un raspuns mistocaresc
@ciprianxxxxx: schimbatul pompei de apa inseamna sa umbli si la distributie; daca nu ai cunostinte destul de bune de mecanica iti recomand un atelier service
  • malexis

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1994 x17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
gabonne, nu sunt de acord cu tine in nici o privinta;

nimeni nu s a simtit iritat decat Tu, care ai intervenit in conversatie doar pt a face referire la stilul meu de dialog prietenesc. Regulamentul nu mi interzice sa ofer ajutorul unei persoane aflata in dificultate tehnica ori teoretica; nici ca trebuie sa depasesc 1650de posturi pt a ma impune printre membri.

CIPRI. intr un fel , persoana care s a implicat in discutia noastra imediat dupa mesajul meu catre tine, are intr un fel dreptate; trebuie sa detii informatii/practica de baza. fara nici o problema eu iti pot spune oricand pasii de urmat pt aceasta operatie dar oricand poti gresi fara ca eu sa stiu si sa te corectez.

*e bine sa fi instruit de catre o persoana aflata la locul faptei
Skip ads

  • ciprianxxxxx

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2009

  • Mesaj Privat
gabonne a scris:@malexis: nu cred ca e cea mai buna varianta de comunicare cea pe care ai adoptat-o aici, mai ales in prisma faptului ca si tu esti destul de nou pe forum;
era mult mai indicat daca ii dadeai un sfat su nu un raspuns mistocaresc
@ciprianxxxxx: schimbatul pompei de apa inseamna sa umbli si la distributie; daca nu ai cunostinte destul de bune de mecanica iti recomand un atelier service


intre timp sa rezolvat problema....am schimbato eu azi de dimineata ..a mers putin greoi dar acum e ok...si temperatura e ok si nivelul...multmumesc oricum pt ajutorul acordat
  • geosev37

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1993 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Va salut ! Imi poate spune si mie ce marca de pompa de apa este mai buna? Sau, de ce nu, foarte buna ! Masina mea este un Opel Astra 1.7td, motor Isuzu. M-am trezit cu balta sub masina si am vazut ca imi curge pe la pompa de apa. Va multumesc si astept un raspuns referitor la marca pompei de apa.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Eu am pus SKF. A fost cea mai scumpa, dar cu racirea nu te joci la motorul asta.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR