Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • arroyo

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 1.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
cei mai mari jepcari din cta ei sunt, am fost la ei pt un reglaj de faruri si am luat cea mai amre teapa, le-am dat 1 mil pt lucrare si am plecat de la ei cu farurile mai aiurea reglate decat venisem + ca mi-au inlocuit un motoras de la un far cu unu de kalos la care nu s-a mai potrivit mufa de la reglajul farurilor din interior ....fiti siguri ca m-am dus a doua zi peste ei si a iesit scandal mare... Very Happy Very Happy Very Happy
Skip ads

  • Florin c

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2004

  • Mesaj Privat
La Kamsas daca ati ajuns, vai de voi... Cred ca-s molipsiti de la Gesara sau Gold&platin. Imi este rusine sa o spun dar in Ct. nu stiu unde puteti merge la un service ca lumea. La dealerul Opel, Kamsas, mecanicii buni au plecat asa ca va las pe voi sa judecati. Bafta! Wink
  • DUG 70

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Evitati service-urile reprezentantelor din Constanta! In primul rand nu am auzit pe cineva sa fie multumiti de calitatea lucrarilor, ei nu repara ci inlocuiesc indiferent de costuri, iar in al doilea rand cred ca practica printre cele mai mari tarife /ora de manopera din tara!
  • BAC

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Am fost si eu acolo, eram in concediu si am avut o problema. Am stat doua ore, in plus fata de ora programata, pana sa puna mana pe ea sa vada ce are. Evident nu s-a rezolvat, am pierdut timp de pomana, totusi n-am platit nimic.
Skip ads

  • thovarashu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
stau de pe 3 septembrie cu masina parcata la ei in fata.... dupa 2 saptamani mi-au zis ca a trimis GM-ul alta piesa in afara de ce aveam eu nevoie( usa in loc de imobilizator).. da nah azi e aproape o luna .. i-am sunat acum 5 minute.. nici o sansa.. innebunesc eu am nevoie de masina
  • DVD

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2004 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Eu,obligat de leasing imi fac reviziile la ei sinu prea sint multumit.Dupa revizia de 15 000 km,la citeva zile am observat ca incercind sa reglez oglinda dreapta o comanda si pe stinga.Raspunsul lor :au resetat ceva din greseala.In alta ordine de ideii eram in service si am fost neplacut surprins sa aud si sa vad un mecanic de reprezentanta opel care cerea informatii prin telefon in timp ce lucra la un opel omega.Daca ai preturi de reprezentanta vreau sa lucreze la masina mea mecanici care se pricep la opel.Am vazut mai multe raspunsuri la obiect pe forum aici decit la aceasta reprezentanta
  • Florin c

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Salut! Un service bun in Constanta este pe Nicolae Milescu, pe stinga, cand vii de pe I.L. Caragiale, faci dreapta si 50 m pe stinga este service-ul! Testul la motor este 500.000 iar complet 1.000.000. Eu am avut masina la ei ptr.: inlocuit piston 3, segmentare, inlocuit supape piston 3, rectificat scaune supape(toate), inlocuit distributie, semeringuri supape, termostat, in trei zile, 8.670.000. Ideea este ca oamenii stiu ce fac si nu au rupt nici macar un colier de plastic, au avut grija deosebita cu absolut tot ce au umblat si motorul merge perfect. Efectiv nu am ce sa le reprosez! Vi-l recomand cu toate increderea. Bafta! Wink
  • daniel_c

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sper sa fie buni aia de pe N Milescu, ca ma tot cautat un service ca lumea...si la Opel nu ma mai duc..Am patit-o cand am schimbat timoneria: mi-a luat o ora jumate deci 90 lei, si ei in 20 au skimbat-o. Dar vazand k am platit o ora in plius, i-am pus sa faca si alte teste, sa-mi schimbe becul frana stanga care era ars...si asa am platit cinstiti Smile Am fost nevoit sa schimb placutele frana si din pacatre tot la ei am ajuns, dar fiind trimis de cineva, nu m-au pus inauntru acolo unde e si vanzarea, ci au kemat un mecanic, m-a dus in atelierul de langa mazda parca, i-am dat 30 lei mecanicului si gata! Dar sper sa nu mai ajung la ei! I-as da in ziar sau la TV pe ce tarife practica si cum lucreaza! Pacat, k din cauza asta nu stiu daca mi-as mai lua un alt Opel...sa nu ajung la ei! Dar daca cunosti acolo pe cineva..esti OK! Bafta baieti!
Skip ads

  • Cupidon

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
KAMSAS SUCKS !
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Cel de pe N. Milescu (Autogroup parca) este cu dus si intors. Este de necontestat faptul ca mecanicii par a fi instruiti (probabil mai bine si decat la Kamsas), insa "programatorii"... Patanie: cu toate ca eram programat, am fost expediat de catre administrator pe motivul ca daca veneam mai devreme cu 15 min. intram, insa, fiind pacat ca am asteptat zile pana la data programata, ma vor contacta ei pentru a m-i se comunica cand sa vin. Astept telefonul lor. Daca sunt intradevar seriosi, va las la latitudinea voastra, dragi colegi, sa decideti!
  • geogo

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
subscriu si eu despre service-ul din constanta. nu sunt deloc meseriasi acolo, habar nu au de nimic.
  • nimenialtul

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Andromeda Service la iesire spre Valu lu' Nea Train.. sunt dealerii unei alte marci dar mecanii sunt f buni.. s mai e un mecanic bun la General Taxi ...
Skip ads

  • MariusDr

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salut!

Stie cineva un mecanic sau un service bun unde as putea sa schimb o distributie pe lant la o corsa C.
  • bogdantomi

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
arroyo a scris:cei mai mari jepcari din cta ei sunt, am fost la ei pt un reglaj de faruri si am luat cea mai amre teapa, le-am dat 1 mil pt lucrare si am plecat de la ei cu farurile mai aiurea reglate decat venisem + ca mi-au inlocuit un motoras de la un far cu unu de kalos la care nu s-a mai potrivit mufa de la reglajul farurilor din interior ....fiti siguri ca m-am dus a doua zi peste ei si a iesit scandal mare... Very Happy Very Happy Very Happy


arroyo prietene esti scandalagiu sau nu sti sa vb frumos? vb dulce mult aduce intreaba si pe alti ca rezolvi multe daca sti sa vb cu oameni din fata ...... cum am facut si eu dar daca esti badaran si urli dejeaba sa fi sigur ca a 2 oara nu te mai ajuta nimeni ...... pt ca o sa ai pb in viitor vrei nu vrei si tot la reprezentanta ajungi cand alti nu stiu ce are masina ...... si 100 ron e cam exagerata suma prietene ..... mai taie ceva sau au mai reparat ceva? hai bafta
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
bogdane, te-ai trezit si tu? ai vazut data ultimului post?
  • bluehearth

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2009

  • Mesaj Privat
pai sa va zic si eu despre Expocaru' de la slobozia: fatuca de la vanzari opel - o gretzoasa si da senzatia ca mereu e deranjata de clienti, baiatu' de la casierie vorbeste urat cu clientii, iar in service 2-3 baieti despre care nu stiu ce indemanare au; deci m-am ferit de ei ca nu-mi inspira deloc incredere sa-mi las masina pe mana lor, asa ca am dus-o la Kamsas Constanta unde am gasit niste tarife mai decente, DAR dezamagirea a fost SI MAI MARE (cum e vba aia 'am fugit de dracu si am dat de tasu):
- nu mi s-a returnat uleiul ramas in urma schimbului, fapt solicitat si de un alt client care fusese 'rezolvat' inaintea mea.
- nu s-a folosit solutia aia de curatare motor.
- nu s-a folosit husa de protectie scaun sofer.
Toate astea le-au trecut in factura, le-am platit, le-am reclamat dar m-au contrazis. Dupa ce mecanicul, care se misca cu maxima lehamite si dezinteres, imbracat intr-o salopeta cu ulei si vaselina pe ea mi-a scos
masina fara husa pe scaun din service, cand sa plec am observat ca si scaunul din dreapta fata era murdarit cu ceva maroniu.
Despre niste jocuri la roti n-au pomenit nimic (deduc ca nici n-au verificat), iar cand le-am spus eu de ele au zis ca trebuie sa vin in alta zi, deci sa fac ALT drum.
Deci Kamsas Constanta = NESERIOSI, iar Expocar Slobozia la fel. Inca nu stiu ce-i aia profesionalism si ca EI au nevoie de CLIENTI, si nu invers. RUSINE !
Cauta prin Bucuresti, dar studiaza inainte pe forum pareri recente.
  • bogdantomi

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
mai dragutior nu mai denigrati reprezentantele ptr ca vrem nu vrem tot la ei ajungem mai devreme sau mai tarziu chiar daca masina este sau nu in garantie.
daca te duci cu chef de cearta ca nu fac aia ca nu fac cealalta..........ai cerut?
tu sti ce motor ai? sti cat ulei intra in motor..............gura mica cred ca nu sti meseriasule sau mecanicule cum verei tu .....
eu am patit cu ceva timp in urma o cheiste asemanatoare dar .........cand merg acolo sunt primit ca un rege Razz de ce? prietene stiu sa vorbesc si sa ma fac bine inteles multumesc sunt tare
aaaaaaaa stiu scumpi fug de reprezentanta.......nu! de ce am o garantie a lucrariiiiiiiiiiiiiiiiiii bine efectuata si pot sa tip la ei daca ceva nu imi place .........dar la service de cartier la nea nelu ce pot sa fac sa ma iau la bataie cu el Rolling Eyes
si un raspuns la murdaria de pe scaunul tau ........ai cerut husa si pe scaunul din dr?
nu stiam eu ........fratioare nu mai plange daca nu sti ce vrei lasa treaba asa si apucate de cules cartofi
  • bluehearth

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2009

  • Mesaj Privat
prietene, tu te auzi ce spui?. Dak stiam ca-s asa de incompetenti incat sa-mi muradareasca scaunul la o schimbare elementara de filtru de polen, crezi tu mai prietene, ca nu le ceream husa si pt scaunul din dreapta? Se deduce din ce spui tu, ca este in regula ca acesti 'meseriasi' sa isi faca treaba 'de-an p**ea', ba mai mult, ca imi pot murdari (pete cu ulei, grasimi, rugina, praf) sau chiar distruge masina (zgarieturi, cum am mai auzit la altii), teorie care arata dupa ce conceptii de ghidezi tu, si care (teoria) nu va fi acceptata de nici un posesor de masina care tine cat de cat la ea. Dak ai avut atata inteligenta si toleranta pt acei nesimtiti incat sa raspunzi la problema petei de pe scaun, cum apreciezi ca au facturat (adik a trebuit sa platesc) pt presupusa husa a scaunului soferului, care, prietene, NU A FOST FOLOSITA, pt ca dupa ce a parcat masina, meseriasul, unul cu conceptii despre viata asemanatoare cu ale tale, a coborat din masina si s-a intors spre service DOAR cu cheile masinii, iar in masina n-am gasit urma de husa (spre deosebire de unele service-uri din Bucuresti unde gaseam husa pe scaun cand ridicam masina); cu toate ca nu a costat mult, acest fapt (sa iti bage in factura produse sau servicii care nu s-au folosit, dar pe care sa le platesti) se numeste FURT, prietene.
In legatura cu cantitatea de ulei folosit: trebuie schimbat/completat cu exact cantitatea care trebuie, nici mai putin, nici mai mult (asa cum au facut ei) - asa consider ca procedeaza niste adevarati mecanici profesionisti, dar acesti termeni nu se pot folosi in cazul celor de la Kamsas Constanta, si din pacate si in cazul altor service-uri, din ce am mai citit.
Asa ca, prietene, eu impreuna cu toti cei care am trecut prin asemenea 'mizerii' si subscriu la raspunsul meu, iti dorim ca la fiecare trecere prin orice fel de service sa fii furat, sa ti se 'umfle' factura sau sa ti se perceapa mai multi bani decat face, sa-ti faca 'buleala', sa iti gasesti scaunele si tapiteria patate, tabla/vopseaua zgariate, si apoi, prietene, sa te mai vadem noi dak ii mai aperi pe acesti 'denigrati pe nedrept' .
Tie si lor, v-o spunem iar acuzator: RUSINE!, si batandu-va obrazul, va aducem aminte de proverbul ala: "ce tie nu-ti place, altuia nu-i face", iar dak faceti, de aia sa aveti parte!
Ma inclin in fata celor care isi fac treaba corect, cu simt de raspundere si profesionalism, si sper sa auzim treptat de bine.
  • G.i.M.

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2006 1.2XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Oare "bogdantomi" lucreaza la Kamsas? Dupa cum se manifesta cred ca da, acolo lucreaza! Iar la Kamsas se lucreaza exact asa cum se exprima el: fara respect si cu atitudine ostila, fara pricepere si cu vehementa.
Din pacate asta ne e natia! Si sunt sigur ca el este unul din cei cu care nu poti purta o discutie, cel mult te poti certa. El ne vorbeste de profesionalism cand acolo nu sunt in stare sa-ti pastreze masina curata prin orice mijloc, husa sau ce-o fi, cand pun mai mult ulei decat trebuie, cand ca sa-ti activeze pilotul automat iti cer 400 de lei pentru o operatiune de maximum 1 minut (aici ii dau dreptate ca n-ai unde sa te duci ca n-are si altcineva Tech2 in Constanta, numai ei te pot jecmani). Deci asta este profesionalism! Asa o fi, eu credeam altceva!

Dragi mei colegi de forum civilizati si educati, care stiti sa va controlati iesirile si sa comunicati, abia astept sa vad raspunsul celui de la Kamsas! Sunt convins ca si voi il asteptati!
  • dre

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 idh17
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Dupa tupeul pe care il afiseaza sunt sigur 90% ca e cel de la programari.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR