Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • Deutzuq

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2009

  • Mesaj Privat
De ceva timp,mai bine spus de vreo saptamana a cam inceput a mea masina sa faca urat...adica la un moment dat incepe sa faca atat de urat incat zici ca e tractor...intr-adevar uleiul nu l-am schimbat la timp,dar nu cred ca asta e cauza...in afara de asta uneori la relanti se subtureaza si tremura din toate incheieturile...si alta chestie cand apas pe ambreiaj uneori scoate un scartait puternic ca si cum se freaca doua metale...imi puteti spune si mie ce ar putea fi si de ce face asa?Se poate rezolva cumva mai ieftin?
Mltumesc si Respect!

P.S.:Imi cer scuze adminilor si moderatorilor daca a mai fost postata chestia asta,eu nu am gasit nimic clar in subiectele abordate pe forum...
Skip ads

  • marele_pitik

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Deutzuq a scris:De ceva timp,mai bine spus de vreo saptamana a cam inceput a mea masina sa faca urat...adica la un moment dat incepe sa faca atat de urat incat zici ca e tractor...intr-adevar uleiul nu l-am schimbat la timp,dar nu cred ca asta e cauza...in afara de asta uneori la relanti se subtureaza si tremura din toate incheieturile...si alta chestie cand apas pe ambreiaj uneori scoate un scartait puternic ca si cum se freaca doua metale...imi puteti spune si mie ce ar putea fi si de ce face asa?Se poate rezolva cumva mai ieftin?
Mltumesc si Respect!

P.S.:Imi cer scuze adminilor si moderatorilor daca a mai fost postata chestia asta,eu nu am gasit nimic clar in subiectele abordate pe forum...



mergi si fa o diagnoza compleata - este cel mai indicat
legat de zgomotul facut de pedala de abreiaj. se poate sa fie de la volanta. (sau face zgomot si cand bagi in viteza?) - atunci cauza ar fi alta.
  • Deutzuq

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Zgomotul apare knd apas pedala.Mi s-a spus ca probabil e discul terminat...e foarte probabil pentru ca imi cam patineaza...
  • djkilla

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
rulmentul/placa de presiune de la ambreiaj.. si daca zici ca patineaza e clara treaba
achizitioneaza un Kit de Ambreiaj
Skip ads

  • Deutzuq

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2009

  • Mesaj Privat
cam cat e un kit de ambreiaj?Are cineva idee unde gasesc mai ieftin?
Sal
  • nicoyulius

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2011

  • Mesaj Privat
salut,180 lei cu tot cu rulment ,e second dar ok,0751541987
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR