Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
eu asa protestez http://www.facebook.com/home.php#!/event.php?eid=183559451668184#wall_posts
Skip ads

  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
As aprecia daca a-ti posta doar cei care aveti sugestii. Multumesc.
  • nunumic

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Pentru a fi un protestatar serios poti intra si aici sa te alaturi noua... http://combustibilulunlux.blogspot.com o zi buna!
  • xsindaman

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2011

  • Mesaj Privat
eu zic ca poti fi un protestatar serios si daca sustii campania initiata pentru boicotarea OMV / Petrom. pana acum pare cea mai buna solutie, oricum suntem deschisi la orice idee noua, ca ne am cam saturat cu totii zic eu
Skip ads

  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
cum au zis unii dintre noi...cea mai mare parte din pretul unui litru merge la stat
da....dar nu o sa ne batem noi cu statul...trebuie sa obligam benzinariile sa faca asta
cum?
prin scaderea vanzarilor, o sa fie obligati sa scada pretul, si atunci se vor duce la usa la boc
eu unul nu am alimentat nicio data de la petrom-omw, si sunt de acord cu aceasta forma de prostest(falimentarea petrom)
idei de "propaganda" pentru ce acest tip de protest nu am, dar va voi sustine (mass-uri, facebook, etc)
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
mda, tocmai au anuntat ca s-a scumpit motorina cu 5-6 bani. nu-i nimic eu tot ocolesc cele 3 benzinarii: Petrom, OMV si PetromV.
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
cj79raa a scris:mda, tocmai au anuntat ca s-a scumpit motorina cu 5-6 bani. nu-i nimic eu tot ocolesc cele 3 benzinarii: Petrom, OMV si PetromV.

tu le ocolesti
dar spre exemplu, ieri am trecut pe langa omw: coada sa alimentez la gaz, iar la pompe erau 3-4 masini
si asta a fost bine...ca au vazut cazuri in care era statia plina, desi pe forum sau si in alte parti se spunea sa nu se mai alimenteze de la petrom-omw
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Ieri, si compania Rompetrol a majorat pretul mediu al motorinelor comercializate in statiile proprii cu cinci bani/litru. Astfel, un litru de Efix Diesel a ajuns sa coste 5,04 lei, iar unul de Diesel Alto 55 - 5,38 lei.

Sursa: BZI
Skip ads

  • sec233ast

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Antara 2012 A22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2007

  • Mesaj Privat
La noi in oras 4,92 litrul de motorina, deci s-a redus putin dar nu e de ajuns. Oricum eu respect protestul si nu voi mai alimenta o perioada la grupul OMV/Petrom.
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
babuliu a scris:Avand in vedere ca cea mai mare parte a pretului unui litru de carburant la pompa este constituit din taxe si accize (bani care merg la stat si dracu stie unde se scurg, ca numai in infrastructura nu sunt investiti) si ca Petrom are cel mai scazut pret de pe piata la momentul actual, consider acest protest o pierdere de timp si de resurse.
La fel s-a dovedit si si protestul cu maruntis si cu alimentatul de 20 de banuti "rupti de la gura copilului mic de acasa". Circ autohton pentru unii sau eveniment monden pentru altii. Cred ca sunt multi dintre protestatari care se inscriu in acest "tipar".
Protestul adevarat ar trebui sa se faca altfel (modele de afara avem destule - greci, tunisieni si egipteni mai nou). Sau unul tacit in care cei care pot sa se lipseasca de masina sa mai foloseasca mijloace alternative de locomotie.
Eu unul am alimentat anul acesta doar de 100 RON si am facut doar 50 de km. in rest, folosesc mijloacele de transport in comun sau masina de servici pentru deplasarile in interes de servici.
Din punctul meu de vedere, se poate.


mersi , da si mie masina de serviciu , ma lasi cu se poate ...
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
mai sus se zicea ceva de pasnic si violent , cred ca vedeti destul de bine ca violent implica si renastere , cred ca nitica anarhie nu ne strica , asa ca sa mai ravasim rahatul , la multi ne e frica deoarece rahatul pute si nu dorim asta , dar inca odata cred sincer ca atunci cand iau foc doua trei benzinarii , treba este sigur luata in serios , voi ce credeti ca daca stam pe net si comentam se intampla ceva , ii doare la basca pe guvernanti, dovada faptului ca sunt in alerta o gramada de institutii din tara asta ca nu cumva plebea sa se rascoale, dovada faptului ca acum cateva zile isi cumparau echipament de revolta, poate ca le era frica de ce se intampla in egipt iar noi entuziasmati de acea schisma o sa devenim violenti peste noapte .


orice ati zice , eu va urez somnic usor si dulce in negura ignorantei de care dati , dam , dau si vor da dovada urmasii urmasilor nostri . baftalo la protest o sa ies cand trebuie aruncat cu pietre .
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
incercand sa-l conving sa ni se alature (baga motorina de la omw)
Steffano _: sa falimentam petrom
Steffano _: ;
Steffano _: si owm
IonuTs .: nu cred ca falimentam noi ma.
Steffano _: nu noi doi ma
IonuTs .: statu trebuie sa falimenteze
Steffano _: da' toti
Steffano _: nu are cum sa falimenteze statu'
IonuTs .: adica.. sa ii controleze la sange.
IonuTs .: de ce cresc pretul
IonuTs .: zilnic chiar.

mai e nevoie de comentarii? asa ca ne chinuim degeaba
Skip ads

  • Rasky

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Stimati colegi eu nu mai alimentez aici in Romania noastra si merg peste prut 240 lei/60 litri benzina iar de restul de 60 lei cat ar ramane daca as alimenta aici poti lua cu totul si cu totul altceva,nu e o rusine sa cauti o varianta mult mai ieftina,asa ca cei din Iasi pot merge linistiti....in caz de detalii revin...drumuri bune colegii !
  • harme

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
rstefan a scris:Eu alimentez de la Lukoil de vreo 2 ani. Astia au de ceva timp reduceri in weekend.
Exemplu concret: sambata asta (29.01.2011) la Petrom cea mai ieftina motorina era 4.9ron. Am alimentat de la Lukoil cu 4.83ron.
Diferente asemanatoare se pot observa in fiecare weekend.
de acord . eu si cind aveam dacia alimentam tot de la lukoil
  • munteanu

  • Mesaje scrise: 302
  • Locatie: Timis
  • Masina: Antara 2007 Z20 DMH.
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
felicitari slash
ai dreptate
daca vreti sa face ti o schimbare atunci plecati din tara pentru ca indiferent cat de mult luptati sau cati sunteti ,in romania nu se va schimba nimic in bine
in italia motorina este 1.250 euro , cam cat si in tara dar diferenta este ca aici iti permiti sa faci un plin si sa te plimbi pe unde vrei
in tara sunt multi care au renuntat la masini si merg pe jos sau cu mijloacele de transport din cauza preturilor la motorina si benzina
pacat ca am ajuns ca masina sa fie un lux sau mai bine zis mersul cu masina
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Protestu' asta total inutil si asa zisele metode ale lui, total ineficiente, zici ca-i schita de Caragiale. Reprezinta efectiv o comedie umana si l-as caracteriza foarte simplu si romaneste, printr-un proverb: Tara arde si baba se piaptana! in tara unde profesori,doctori, ingineri mor de foame, unde se desfiinteaza spitale si se inchid scoli, unde lumea nu are ce pune pe masa, unde guvernantii de 20 ani fura tot, paduri,aur, unde nu mai exista agricultura si alte ramuri industriale, in tara fara economie,unde se ia din banii copiilor si pensionarilor, unde chiar guvernantii aduc atingere sigurantei si intereselor natioanale, noi populatie suntem preocupati de pretul la combustibili. Si suntem asa de ofensati si lezati , incat , vrem sa falimentam Petrom. Pentru altele nu protestam ,da ptr asta da..Mai avem putin si injumatatim ca populatie si pe noi ne preocupa cruciada cu benzinarii. Nu vedem padurea de copaci ! Nu vii se pare ca avem cu totul alte motive de ingrijorare si de protest ? Poate ma insel eu,dar mie mi se pare o picatura intr-un ocean pretul asta ridicat. Dar voi continuati lupta, inseamna ca voi traiti chiar bine, asta e tot ce ne strica existenta, cand reusiti falimentul Petrom , sa mai deschideti un topic !
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Slash, trebuie sa-ncepem cu ceva. Crezi ca sunt atat de multi cei care au paduri si le sunt exploatate fara voia lor, incat sa iasa in strada sa faca scandal? Trebuie sa-nceapa cu ceva schimbarea aia de care avem nevoie, scanteia.
Combustibilii ne afecteaza pe toti, si se regaseste in pretul produselor pe care le cumpara toata lumea. Nu e greu de inteles.
Am scris la inceput, nu posta daca nu aduci nimic nou, pentru sustinerea protestului.
E greu sa-ntelegi limba romana? Sau esti prea mandru incat sa ne ignori. Trebuie sa iesi in evidenta cu ceva.
Te rog abtine-te de la comentarii contra ... sunt liber sa protestez daca vreau, DAR VREAU SA MA LUPT CU STATUL SI CU BENZINARII, NU CU TINE, DECAT DACA REPREZINTI INTERESUL LOR.
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Slash a scris:Protestu' asta total inutil si asa zisele metode ale lui, total ineficiente, zici ca-i schita de Caragiale. Reprezinta efectiv o comedie umana si l-as caracteriza foarte simplu si romaneste, printr-un proverb: Tara arde si baba se piaptana! in tara unde profesori,doctori, ingineri mor de foame, unde se desfiinteaza spitale si se inchid scoli, unde lumea nu are ce pune pe masa, unde guvernantii de 20 ani fura tot, paduri,aur, unde nu mai exista agricultura si alte ramuri industriale, in tara fara economie,unde se ia din banii copiilor si pensionarilor, unde chiar guvernantii aduc atingere sigurantei si intereselor natioanale, noi populatie suntem preocupati de pretul la combustibili. Si suntem asa de ofensati si lezati , incat , vrem sa falimentam Petrom. Pentru altele nu protestam ,da ptr asta da..Mai avem putin si injumatatim ca populatie si pe noi ne preocupa cruciada cu benzinarii. Nu vedem padurea de copaci ! Nu vii se pare ca avem cu totul alte motive de ingrijorare si de protest ? Poate ma insel eu,dar mie mi se pare o picatura intr-un ocean pretul asta ridicat. Dar voi continuati lupta, inseamna ca voi traiti chiar bine, asta e tot ce ne strica existenta, cand reusiti falimentul Petrom , sa mai deschideti un topic !

Si lumea zicea ca eu sunt contra. Bravo,Slash,ai pus punctul pe "I".
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Slash a scris:Protestu' asta total inutil si asa zisele metode ale lui, total ineficiente, zici ca-i schita de Caragiale. Reprezinta efectiv o comedie umana si l-as caracteriza foarte simplu si romaneste, printr-un proverb: Tara arde si baba se piaptana! in tara unde profesori,doctori, ingineri mor de foame, unde se desfiinteaza spitale si se inchid scoli, unde lumea nu are ce pune pe masa, unde guvernantii de 20 ani fura tot, paduri,aur, unde nu mai exista agricultura si alte ramuri industriale, in tara fara economie,unde se ia din banii copiilor si pensionarilor, unde chiar guvernantii aduc atingere sigurantei si intereselor natioanale, noi populatie suntem preocupati de pretul la combustibili. Si suntem asa de ofensati si lezati , incat , vrem sa falimentam Petrom. Pentru altele nu protestam ,da ptr asta da..Mai avem putin si injumatatim ca populatie si pe noi ne preocupa cruciada cu benzinarii. Nu vedem padurea de copaci ! Nu vii se pare ca avem cu totul alte motive de ingrijorare si de protest ? Poate ma insel eu,dar mie mi se pare o picatura intr-un ocean pretul asta ridicat. Dar voi continuati lupta, inseamna ca voi traiti chiar bine, asta e tot ce ne strica existenta, cand reusiti falimentul Petrom , sa mai deschideti un topic !

daca traiam bine nu ne preocupa pretul carburantilor
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Pana acolo,sunt alte probleme mai serioase.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR