Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Banuiam ca asta e de fapt intelesul. Oricum, faine pozele din linkuri... Solutia: ECU tuning.
Skip ads

  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Solutia : mergi frate opelist linistit si civilizat ... uite, eu am o teorie : toti soferii cunosc regulile de circulatie, dar putini au cei 7 ani de-acasa Wink
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
@kegpr : remember this?

1.si pe mine ma calca pe nervi cei ce merg pe banda din mijloc, doar de dragul de a ii incomoda pe cei ce merg mai repede decat ei.
2.si eu, cand merg linistit, stau pe cumintel pe prima banda, fara sa ii incomodez pe altii.
asa ca...ce tie nu-ti place, altuia nu face !
  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
HAHAHA ! Au racit cativa loganezi, i-a luat curentul pe la urechi kit ca erau cu geamurile ermetic inchise Smile
Skip ads

  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pentru cei care se sint soferi bazati si in siguranta in masinile lor care zboara 120KM/h + 120km/h =240km/h la un impact frontal chiar si atunci cand nu esti vinovat. Spuneti-mi cine scapa din asa ceva?
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Testele EuroNCAP se fac la viteze de 64km/h + 0 km/h. Din unele masini testate manechinii ies destul de sifonati. Oare cum ar iesi din 64 + 64 km/h?

Cand te urci la volan, iti asumi un risc.
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Oricum ai mai multe sanse(statistic vorbind Smile ) sa scapi decat la 150 la ora
  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Bine, si eu si VectraDTI promitem soleeeeeeemn ca nu mai depasim 64km/h... adica nu !!! ca daca altu vine cu 100 la ora inseamna 164 :O ... nu e bine, mergem in marsarier cu - 100 ,sa mai reducem riscul Wink

Statistic vorbind , evident Smile

Serios, la un impact frontal exceptand orasele, exista putine sanse sa scapi, fie ca esti in BMW si mergi cu 220 ( dar e masina nu cartof ) fie ca esti in Trabbi si mergi cu 80 ( si te pun aia de la IML direct in insectar ) ..
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
[quote="dodo_13"]Simt un pic de frustrare in acest topic? Cateva probleme vreau sa ridic:

1. Ce te face sa crezi ca 120 la ora e o viteza sigura? Daca iti explodeaza o roata pe spate ai sanse foarte mici sa scapi. De un impact frontal nici nu mai zic. Eu zic sa mergem cu 70 la ora, e mai sigur...

Am avut 150km/h pe buc-pit si am facut pana pe spate, mi s-a inclinat un pic masina cit sa banuiesc doar ca am pana, cum e cu scapatul?
Am fost tot pe buc pit cu 2 dacii nova (in zile diferite) si pe la 110km/ h au avut pana pe spate dreapta cam tot in sectorul ala de drum pe la vreo 30 si ceva km dinspre buc, cum e cu scapatul?

@lucian - este ca ti-ai luat motor de 1.7 diesel pt consum mic?- pai tu vrei si consum mic si putere mare! - si eventual sa aibe si piese ieftine Very Happy
  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Tu ai avut pana , nu explozie ... mare diferenta Smile
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
kegpr a scris:Tu ai avut pana , nu explozie ... mare diferenta Smile


De explozie pe tubless nu am auzit pana acuma ....o fi vreo chestie noua Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
florinike a scris:
kegpr a scris:Tu ai avut pana , nu explozie ... mare diferenta Smile


De explozie pe tubless nu am auzit pana acuma ....o fi vreo chestie noua Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Nova are tubless?

Si apoi discutia nu are sens dak toata lumea are tubless deci nu va mai fi nici o explozie.
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Dupa cate stiu eu, anvelopele fara camera pot exploda, am si vazut unul facut praf la o vulcanizare. Cred ca va referiti la anvelope flatrun, care intradevar nu explodeaza.
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
@pascaru_val - am avut tubless pe o dacie din '88.

in spiritul topicului: cum s-a spus si mai sus cand ai cumparat masina se presupune ca stiai ce poate si ce nu.

referitor la 'meseriasii' de care vorbea @love4cars nu stiu de unde le scoate, auzi 'ca cei care au super masini sunt si super soferi ca au experienta' tu n-ai auzit de 'copii de bani gata'. sunt pline sosele de ei au 18, 19 ani, 1,2 ani "experienta", masini super puternice si dorinta mare de adrenalina, eu de astia ziceam ca sunt clientii stirilor cu accidente. si tot de ei ma plang ca infuleca adrenalina riscand viata multor nevinovati.
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
[quote="ktapet"]@pascaru_val - am avut tubless pe o dacie din '88.

normal ca poti sa iti schimbi rotile cu tot cu janta. Parca stiam ca nova are cu camera si supernova fara, ma refer ca standard.
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
@ lucian : nu inteleg cateva lucruri:
1. de ce sa te superi pe opel?
2. care este limita de viteza a bunului simt? ( de fapt care este limita de viteza a bunului simt pt o masina 1.7 CDti 5 pers + bagaje si care este limita de viteza a unei masini fara bagaje si doar cu sofer ,si daca ar fi si un motor mai puternic ?)
3. 125 km la ora e o viteza normala pt ce masini ?
4.daca erai singur si fara bagaje ce ai fi facut ? -te rog raspunde sincer
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR