Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am avut întotdeauna retineri in a deschide o discutie noua, pe motiv ca nu vreau sa fac stufoasa o sectiune care se vrea a fi utila posesorilor de Opel Agila.
Din dorinta de a da o nota de simplitate si destindere acestei sectiuni, am profitat de gerul napraznic care s-a abatut peste noi si am incercat sa dezvalui partea plina a paharului.

Pentru toti cei care indragesc aceasta masina Wink .................

Skip ads

  • uskt2005

  • Mesaje scrise: 2,093
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Asta e din ciclul " Nu incercati asa ceva acasa! " ?
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
e din ciclul daca-ti iubesti masina disruge-o facand drift cu ea.
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
cangri a scris:e din ciclul daca-ti iubesti masina disruge-o facand drift cu ea.


Ma faci sa-mi fie rusine pentru ce i-am facut bietei masini Embarassed . Ma mir ca nu m-am rasturnat cu ea ca tot se comenteaza ca e instabila. Sper ca s-a observat ca era doar o simpla joaca pe zapada, iar soferul e fiul meu. Imi iubesc si masina si familia, nedorind nicicand sa le fac vreun rau.

PS- "In urma acestui film nici o persoana nu a fost ranita" si nici masina nu a avut de suferit.
Skip ads

  • Cata_Panacotta

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Imi plac filmuletele. Dar daca era zapada inchetata si batatorita, iesau supe tari drifturile.
Felicitari baiatului tau pentru drifturi si pentru tine ca ai avut curaj sa-i d-ai masina.

p.s cati ani are baiatul tau ? daca nu e confidential?
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Minor. 17. In al treilea sunt eu Wink .
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Frumos, bravos, si eu fac din astea cat de des am posibilitatea. Ies foarte frumos...
Niciodata nu m-am temut ca se rastoarna sau ceva.
Asteptam reactia lui Petrecila Very Happy Stiu eu ce zic... Twisted Evil
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ia uitati de la Craciunul de la Moeciu pe ce coclauri am fost eu cu Agila cu roti de iarna... se uitau aia cu atv-uri cruciti la mine, pe ce pante urca Agila fara niciun efort, si pe alocuri prin zapada afanata, nu batatorita. Am facut niste drifturi in ziua aia....mama, mama!
Enjoy:
In fotografia 3 se vede cel mai bine panta pe care am urcat...

Si aici, antecedente



Ultima modificare facuta de george_fusneica la Mie 02 Feb, 2011 7:54 pm
Skip ads

  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Si mie mi s-a pus deseori intrebarea: "E 4x4 ?" Shocked
  • PL500

  • Mesaje scrise: 1,151
  • Locatie: CURTEA DE ARGES
  • Masina: Agila 2001 z12xe 1.2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
george_fusneica a scris:...
Asteptam reactia lui Petrecila Very Happy Stiu eu ce zic... Twisted Evil

Si eu o astept !
Very Happy
  • UKA

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Super tare! Very Happy artist adecvat -Da!, bijuterie de masina -Da!, mai lipsesc fondul muzical adecvat...flash-urile si toba sport Twisted Evil
  • emilul

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pe siteurile de specialitate : "vand Opel Agila 20xx unic proprietar , extrem de bine intretinuta, mers doar in oras dupa paine Razz
Skip ads

  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Mai bun un drift pe zapada decat un drum de 10 km prin "mandria" tarii nostre, perla tarii noastre, magistrala capitala Bucuresti cu drumurile ei ca in palma.
  • UKA

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2011

  • Mesaj Privat
george_fusneica a scris:Mai bun un drift pe zapada decat un drum de 10 km prin "mandria" tarii nostre, perla tarii noastre, magistrala capitala Bucuresti cu drumurile ei ca in palma.


ca in palma taranului de la camp...aspra si crapata de munca Sad
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
In urma acestui week-end, speram ca o sa existe clipuri postate de posesorii de agile, care sa ne mai gadile retina. Mr. Green
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Agila si nu numai ... ...la un an distanta de prima postare, aceeasi locatie, de data aceasta impreuna cu prietenii Wink



  • radu751

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Agila 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2009

  • Mesaj Privat
eu am locul de munca undeva mai pe la periferia orasului si dupa prima ninsoare puternica m-am dus cu masina la servici(ca de obicei).seful a venit dupa jumatate de ora si pe jos si transpirat ca a ramas inzapezit.intrebarea lui a fost:cu ce ti-ai adus masina pana aici?
pentru ca nu ma crezut ca am venit cu ia pe roti m-am dus sa il trag si pe el din zapada iar reactia lui a fost fantastica,dupa trei zile a venit cu o agila verde . explicatie lui a fost ca e mai rusinos sa ramai cu o masina de 15000 de euro in zapada de cat sa mearga cu o masina pe care a dat 3000de euro.
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Multi sustin ca e o masina instabila. Total gresit.
Senzatia de instabilitate se datoreaza pozitiei pe care o ai in scaun si nicidecum masinii care nu e cu nimic mai instabila decat orice alta masina cu aceiasi garda la sol. Nepopularitatea ei se datoreaza formei caroseriei, care duce de departe cu Tico.
O alta deformare a realitatii apare atunci cand te uiti la roti si ai impresia ca sunt pe 12" nicidecum pe 14".
La fel ramai tampit cand vezi cat spatiu ai in interior, creând impresia ca e mai mare pe dinauntru decat pe dinafara.

Sunt multe de spus despre aceasta masina, dar asta am vrut sa subliniez ca in special e masina parerilor gresite in ceea ce o priveste venite din partea celor care nu o cunosc.

P.S.-Cand am deschis aceasta discutie am sperat sa mai gasesc partizani ai acestui mod de distractie. Nu este o solicitare deosebita a masinii daca acest fapt se petrece pe gheata sau zapada. Nu vreau sa cred ca sunt singurul care face asa ceva, sau sa fie interpretat gestul ca o dovada de puerilitate. E pur si simplu o mica distractie pe care ne-am rezervat-o cu ocazia intalnirilor.
  • PL500

  • Mesaje scrise: 1,151
  • Locatie: CURTEA DE ARGES
  • Masina: Agila 2001 z12xe 1.2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Furdui a scris:
La fel ramai tampit cand vezi cat spatiu ai in interior, creând impresia ca e mai mare pe dinauntru decat pe dinafara.


Tocmai spatiul interior mare raportat la o suprafata mica proiectata pe astfalt este unul din principalele
motive pt. care iubesc masina asta. Tin minte ca la destul de mult timp dupa ce am cumparat-o (poate
chiar dupa vreun an), am mers pt. prima data asezat pe bancheta din spate - de acolo interiorul masinii
mi se parea enorm.
Ca idee: daca maine ar trebui sa-mi cumpar alta masina, ghiciti ce marca ? ....tot Agila.
  • adrix

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Agila 2004 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salutare, cand vin vorba de interiorul masinii cel mai mult iubesc pozitia la volan. Ma simt confortabil, picioarele stau foarte relaxate, spatele drept etc.. chiar daca sunt nevoit sa conduc cateva ore bune.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR