Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • bertone2.2

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Buna,am un opel astra g bertone z22se si vreau sa ii schimb defectuosul mid(pixeli lipsa) cu unul de omega(vectra b).eu am deja din fabrica BC si CC si mufa cu 32 pini de la mid-ul original,am cautat pe forum dar nu am gasit pe nimeni care sa inlocuiasca ca mine,am gasit doar care si-au facut "upgrade"..Ma poate ajuta cineva sa imi zica pasii cu ce trebuie sa modific?Am cumparat consola(cu loc pt cid) si mid-ul de Omega care vine perfect...
  • m.nyck

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Merge pus cel de omega, dar trebuie sa mergi la un tech 2 sa il activeze pe codul tau de motor. Modificari in instalatia electrica nu cred ca e nevoie sa faci.
Apropo daca vinzi midul defect de astra g sunt interesat sa il iau.
  • bertone2.2

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2010

  • Mesaj Privat
te voi anunta,dar mai intai sa reusesc sa il montez..midul de omega l-am cumparat de la florianu(user foarte serios) si mi-a zis el ca se potriveste mai bine in consola si asa si este.. si mi-a confirmat ca nu este diferenta intre cel de omega si vectra b,deci nu ar fi probleme,dar nu mi-a putut zice exact ce trebuie sa mai modific la instalatia electrica..in principiu asta m-ar interesa.cu tech2 stiu ca trebuie sa il programez pentru motorul meu..
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
bertone:
userul flores_astra este cel care avut primul inlocuit mid-ul de astra cu unul de vectra sau omega. nu cred ca trebuie facuta alta modificare la fire sau ceva. trebuie doar activat pe masina ta. in principiu nu are alte functii si de aceea nu trebuie modificat ceva.
  • bertone2.2

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am vorbit cu flores_astra la telefon,nu prea a avut timp sa imi explice,mi-a zis sa il sun maine,dar din ce mi-a zis am inteles ca trebuie sa fac unele modificari la instalatia electrica...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR