Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • bogdan90

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1998 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2011

  • Mesaj Privat
salut,am un astra f din 98.e benzina x16szr si are si gpl pe el.e adus din olanda.din nu stiu ce motiv imi consuma cam mult si urban si extraurban.cu benzina e la fel.imi consuma cam 15-16%gpl in oras si cam 12 benzina,iar in afara orasului gpl-ul scade la 12 si benzina la 8-9%.si inca ceva,imi pierde ulei,dar pe unde nu stiu,pentru ca nu mi-l scoate afara pe toba si nici nu mi-l consuma.am schimbat uleiul la 201.200km si am 202.600 si deja am mai completat cu 3l de ulei.uleiul pe care il folosesc e super mobil 2000<10w40>.astept un raspuns.ms

Salutare,
bine ati venit pe www.clubopel.com.

Este de apreciat ca ati postat totusi la o sectiune dedicata problemelor tehnice, dar dorim sa subliniem un lucru important, pentru a evita neplacerile pe viitor ,sa incercati sa cititi regulamentul acestui forum,multumesc frumos pentru colaborare si intelegere.
Am sa va expun cateva exemple,sa intelegeti despre ce este vorba:
Regulament pentru '' Probleme tehnice ''
Ce poate face functia 'CAUTA'
Postare inadecvata
Cauta si vei gasi! Cauta si vei gasi
Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ?
edit by StefanTolos

  • djkilla

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
in legatura cu benzina .. verifica returul la benzina. si daca ai filtru de benzina schimba-l
cat priveste uleiul... ia uita-te pe la blocul motor vezi sa nu piarda ulei pe la garnituri s-ar putea sa nu mai ai unele di nele sau sa fie pur si simplu roase
  • djkilla

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
djkilla a scris:in legatura cu benzina .. verifica returul la benzina. si daca ai filtru de benzina schimba-l
cat priveste uleiul... ia uita-te pe la blocul motor vezi sa nu piarda ulei pe la garnituri s-ar putea sa nu mai ai unele di nele sau sa fie pur si simplu roase


SI de vina pentru consumul ridicat poate fi si catalizatorul. [cand e trecuta pe benzina]

GPL-ul consuma asa mult pentru ca, poate instalatia nu e reglata corect si in parametri


P.S scuze de dublu post am dat din greseala citeaza in loc de mdifica SCZ inca odata
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR