Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • lturtoi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2011

  • Mesaj Privat
salutare am un opel astra g din 2009 are 20 mii de km si am o mare problema ori de cate ori urc un pod cu o viteza mai mare de 50 de km / h in momentul in care masina este cu botul in aer si rotile atarna ca sa zic asa de caroserie se aude un zgomot ca si cum s-ar lovi doua table un pic mai gros. subliniez faptul ca daca intru in gropi cu ea sau urc podul mai ushor nu se aude nimic. cineva mi-a spus ca ar fi un joc pe la amortizoare dar nu stiu ce sa cred.
Skip ads

  • sauciuc

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
la mine se auzea pe drum denivelat, am schimbat cele doua tampoane de cauciuc din partea de sus a amortizoarelor shi am remediat problema.
  • iordan florin

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2011

  • Mesaj Privat
si la mine tot pe drum denivelat se auzea,am schimbat cele doua tampoane de cauciuc din partea de sus a amortizoarelor si merge ca noua.
  • lturtoi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2011

  • Mesaj Privat
multumesc baieti o sa merg la un service sa vad ce spun si aia dar cat va costat ce ati schimbat voi se schimba ushor este nevoie sa merg la service neaparat sau pot si eu sa le schimb
astept si alte pareri oricum va multumesc mult ma gandeam ca sunt amortizoarele
Skip ads

  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Salut,

Cele 2 tampoane de cauciuc sunt flansele amortizoarelor si costa relativ putin (max 100 ron/buc, poti gasi si la 40).
Se schimba la service; tb date jos arcurile si telescoapele. De multe ori, manopera e mai scumpa decat piesa.
  • lturtoi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2011

  • Mesaj Privat
multumesc pentru sfaturi daca mai aveti pareri le astept
  • florinniculescu86

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Si eu am un sunet ciudat doar cand trec peste speed bumpere(limitatoare) o bataie infundata,precizez ca am verificat directia la 2 service-uri inclusiv la autoglobus timisoara dealer opel,mi-au spus ca directia nu are nimic,doar flansele care le-am si schimbat dar problema persista,mentionez ca am arcuri sport weitec!plus cand franez o ideea mai brusc cu rotile virate,sau cand plec din panta virat se aude aceeasi bataie asemanatoare cu sunetul bataii de la telescop!am observat ca dupa schimbarea flanselor la roata dreapta tot misca telescopul cu tot cu flansa noua!Ce ar putea fi? Va multumesc anticipat!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR