Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alcapone

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 1994 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Am luat de curand un bmw 535i si a avut geamuri argintii , ionizate. fostul proprietar mi-a spus ca sunt din fabrica pt ca este varianta full option. am avut mai demult inca 2 bmw-uri e34 si tot asa aveau geamuri ionizate pe argintiu. astazi m-am intalnit cu un politist, destul de tanar la vre-o 24 de ani sa zic, care era foarte umflat in pene, ca masina mea face prea mult zgomot si ca merg prea tare... ma rog asta nu are importanta. vine vorba de geamuri si el tot sustinea ca sunt modificari si ca trebuie sa le am trecute in talon. eu i-am tot zis ca sunt din fabrica si ca am mai avut inca 2 masini tot la fel si ca nu are cum sa fie trecute in talon. ba chiar i-am aratat inscrisurile de pe geamuri si nu era trecuta nicio transparenta pe ele . (era decat stantata emblema BMW , 4.0 care cred ca inseamna capacitatea motorului si un cod , atat). asta tot facea urat , mi-a cerut actele, nu i-am dat absolut nimic, m-am urcat in masina si am plecat. Eu l-am intrebat doar daca a auzit de abuz in serviciu sau stie ce inseamna macar. Stie cineva daca aceste geamuri au fost puse din fabrica sau au fost ionizate de fostii proprietari. Dar mi se pare banal ca toate cele 3 masini care le-am avut + un bmw rechin al unui coleg sa aiba geamuri ionizate in aceeasi nuanta si sa nu zica nimeni nimic si aici la tara sa am mereu probleme cu politia mioritica. Are cineva o explicatie sau o solutie ca sa scap de politia asta desteapta si sa nu mai ma cert mereu cu ei? Oricum geamurile nu le schimb nici sa ma bata Laughing . Asa arata geamurile , si din interior au chiar o transparenta destul de mare , cred ca mai bine de 50%.

  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Ma intreb...cum arata butelia GPL din portbagaj...o fi ionizata sau foliata? Laughing Smile
Lasand gluma...militienii se leaga in special de geamurile foliate, nu de cele ionizate...tinerelul probabil avea foamea in gat! Nimeni neautorizat RAR nu face ionizari.....pe cand folierile se fac la colt de strada! Stiu ca optional face si constructorul!
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu ma indoiesc tare ca bmw ar face tigania asta cu ionizatul. Pe geamurile fumurii/ionizate din fabrica obligatoriu scrie pe ele tinted. Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR