Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
m-am hotarat sa-mi iau si eu o banda de alergat electrica./toata ziua cu fundu-n masina,miscare nema,m-au lasat astia somer Smile cam astea ar fi motivele pentru care doresc sa o achizitionez/
parerile cunoscatorilor sau colegilor care detin asa ceva mi-ar fi de ajutor mare.
multumesc
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Si eu voiam sa imi cumpar asa ceva. Insa avand pacienti cativa patroni de sali de sport am inteles ca nu ar fi prea fiabile. Intr-adevar acolo sunt mult mai utilizate insa nu sunt echipamente home use. Si daca alea se strica relativ usor...
Preturile de asemenea sunt destul de sus. Asa ca pun fundul in masina si in 20 de minute sunt in parc la alergat. Aer curat, admiri frumusetea(-ile) naturii Laughing etc. Daca alergi in casa inhalezi la praf si alergeni de nu te vezi.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cea mai interesanta chestie este Bicicleta eliptica. Pune in miscare destul de multi muschi.
Doamna are asa ceva, insa in general e folosita drept cuier.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Peste o anumita greuatate am inteles ca e contraindicat alergatul ca metoda de slabit deparece se resimt articulatiile, in special genunchii..cica ar fi indicat urcatul de scari....
Poate ne lumineaza nenea doctoru' Smile
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Dupa o anumita greutate, articulatiile portante sunt supuse presiunii si atunci cand mergi daramite cand alergi. Nu mai zic ca mai toti supraponderalii sunt afectati de osteoporoza care agraveaza situatia. Cred ca cel mai OK ar fi un stepper de-ala cu manere daca chiar sunt probleme cu greutatea. Asa am vazut ca sportivii la U. Craiova se feresc sa alerge prin parc ci numai pe suprafata sintetica. Personal mi se pare o prostie atata timp cat nu alergi prin gropi.
Orice ai alege Victor sper sa nu patesti asa! Laughing Click aici


Ultima modificare facuta de pirvu_daniel la Sam 12 Feb, 2011 9:39 pm
  • daniel30

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pai cu toata faleza la dispozitie te gindesti la banda de alergat? O data ce o ai in casa o sa o folosesti la tot ce e posibil, mai putin la alergat. Daca esti mai greoi incepe cu un mers mai vioi apoi dupa vreo doua saptamini alergare usoara.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
sau asa

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Haideti ca ma-m mai ,vindecat , oleaca in privinta achizitionarii respectivului agregat.mai ales dupa cele doua ,reportaje, mi s-a taiat si mai tare Very Happy
in seara asta am vorbit cu o doamna distinsa ce avea de toate in casa si banda si bicicleta si mai toate acareturili de aste de fitness.mi-a zis clar
,,nu-ti lua ca va sta aruncata si vei uita total de ea,, cica 95 la suta dintre detinatori nu o folosesc mai deloc.

@daniel 30 ai dreptate dar pe geroaicele aste e sinistru sa alergi pe faleza ,unde mai pui ca risti foarte mult pe bezna aia
la 1.80 si 82 kg nu zici ca as fi grasan sau obezin dar ideea e ca nu prea fac miscare Smile
my scorpy dixit ,,esti o mandrete de barbat,, ualleoouuuu
Skip ads

  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
de aproximativ 7 ani practic culturismul
sfatul meu este sa alergi in aer liber,iarna adevarat ca e cam ger dar cu o mic adieta si anume sarac ain carbohidrati (paine , orez paste , fainoase) ,i fara grasimi animale si fara M'C Donald's/KFC o sa ai rezultate vizibile
la fel cum spunea si doamna de care spuneai tu anterior de obicei cine are banda in casa nu o prea foloseste
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
salut

Si eu am avut o asemenea banda pentru un an de zile.
De curand am vandut-o.
https://www.clubopel.com/vie...40&highlight=

A fost luata la insistentele sotiei, pentru a nu mai pierde vremea la sala, fiind mai la indemana in sufragerie.
Dupa numai cateva luni de utilizare a devenit un adevarat cuier si am tot sters praful pe ea si pe langa ea vreo 7-8 luni.
Eu m-am dat doar o data, activitatile curente ne-au luat-o inainte si incet incet entuziasmul de la inceput s-a dus.
In prezent sotia este insarcinata si drept urmare nu o mai putea folosi pentru o perioada lunga de timp, asa ca decizia de a o vinde a venit pe cale de consecinta imediata.
Eu unul chiar ma bucur ca am dat-o Very Happy
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Victore,ce rost are sa dai un purcoi de bani pe tot felu de prostii?

Ia aminte:

Te duci in Vad si intrii in prima bomba care iti iese in cale.Din usa le tragi alora vrei 2 D-zei,fara sa uiti de natia lor colorata.Daca raman habulici si n-au reactionat instant le mai zici ceva de mame,asta asa...de topping Wink

Si dupaia fugi tata...fugi cat te tin picioarele...sa vezi atunci miscare :)In cazul in care te prind ai bonus un masaj.

A 2-a zi nici nu trebuie sa le mai zici nimic...

ps - nu uita sa te incalzesti d-acasa Smile)
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
@gobelu: asta e originala sau ai gasit ideea pe undeva?
Daca da...pune de un blog ca ai sanse mari sa il depasesti pe visurat Very Happy
Skip ads

  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
@livcro - merci.o iau ca pe un compliment.
E originala,am obiceiul sa specific sursa in caz de ma inspir de undeva.Am indraznit sa o postez pt ca siu ca Victor e un baiat care tine la glume.

nota:pt cei care nu stiu "Vadul"e un cartier in Galati unde populatia e formata din zburatacee de culoare inchisa care fac parte din familia "Corbum"presupun deoarece au tendinta de a se indragosti si a "imprumuta" obiecte stralucitoare.

ps - Victore,zi-mi ca n-am dat-o in bara si stai in orice alt cartier Embarassed
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
regret dragutule dar am vreo 8-9 km pana la cartierul la care te referi Smile si cum n-am batut pe nimeni in viata mea prefer sa m-apuc de alergat.regret totusi, ca un masaj nu mi-ar fi stricat Smile
amu m-am cam razgandit cu agregata asta si ma gandeam mai degraba la o bicicleta de fitness,
nu mai deschid alt topic ca si asa trupa m-a luat la ochi Very Happy
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Stai sa vezi cum e si cu bicicleta. Sotiei mele i-a trebuit neaparat o bicicleta de camera. Eu am ales una pe care o pot ridica cu usurinta, anticipand ca eu voi fi cel care o va muta dintr-o camera intr-alta. A folosit-o 3 luni, iar de 4 ani imi pun prosopul de la dus sa se usuce pe ea. Pana la urma i-am gasit utilitatea, in favoarea mea. Mai nou baietelul meu i-a rupt "bord computer"-ul.
P.S.: de cateva zile sunt posesor de MTB, astept sa mai dea caldura si renunt la masina pentru deplasarea la servici.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
@Daci...asa am zis si eu cand am avut abecedarul suspendat 30 zile... a tinut vreo 4 zile antrenamentul...dupa care am preferat sa astept s atermine sotia seriviul, vreo 30-75 min si sa vina sa ma aghete si ep mine in drum spre casa Smile
Anul trecut nu am scos bicicleta la aer deloc...motive obiective...astept primavara sa ii iau scaun pt bebe. Culmea e ca de la mine pana la pista speciala de biciclete sunt vreo 200 m...si e o pista superba, de-a lungul parcului Subarini.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
valeu da pesimisti mai sunteti frate ,ca sa nu zic altfel.... Smile
gata mi-am schimbat gandurili ,noroc ca am deschis discutiune aicilea ca eram hotarat cu banu.n mana.
salutari colegului @DAN 56 ,il sustinem la greu. Smile
  • Szabados Antonela

  • Mesaje scrise: 444
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Victor , de ce nu iei un sac de box?
Asa te mai descarci si de "energiile negative" Wink sau "stresul cotidian" Laughing In trei minute de batut sacul (daca nu ai mai avut tangenta cu asa ceva ) esti ca pasta (praf)
Pentru picioare poti sa faci mersul piticului (vreo doua ture de teren /bloc) sau broscute. Razz
  • blue36

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Mda, buna ideea cu sacul de box, dar ce face daca sotia se hotaraste sa se antreneze cot la cot cu el si sa continue cu antrenamentul mult timp dupa ce Victor se lasa de sport? Crying or Very sad
Parca nu mai suna as bine aceasta idee! Wink
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
cu sfaturile ,,prietenoase,, de la voi ma gandeam si la o pista de popice. Smile
Antoanela multumesc dar sac de box detin din 96/ luna 10.numai ca e cam invers,sacul /my wife/ ma boxeaza pe mine Smile
am ascultat prea multe pareri contra pentru a mai dori sa mai achizitionez vreun agregat de fitness.
nu detin energii negative si nici stresat nu sunt dar lipsa de miscare e o problema la mai toata lumea.


Ultima modificare facuta de deleted-18977 la Lun 14 Feb, 2011 9:48 pm
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR